Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Odchylenie wartości wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odchylenia wartości wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Za odchylenie wartości wtryskiwacza zawsze uznajemy parametry różniące się od wartości teoretycznej tzn. zerowej na plus lub na minus, zazwyczaj +/- 1 mg/suw. Parametry te mogą się różnić w zależności od producenta i modelu, gdyż prawidłowe wartości wtryskiwaczy są określane katalogowo. Należy przy tym pamiętać, że korekty dawek paliwa zależą od zmian w procesie przywracania sprawności wtryskiwacza, ale nie tylko: 

  • zależą też od sprawności cylindrów w silniku,
  • poprawności montażu wtryskiwacza w silniku.

Określenie odchylenia wartości wtryskiwacza wymaga zatem wnikliwej analizy przez wykwalifikowany serwis. Korzystając z usług takiej placówki, mamy pewność, że przebieg badania będzie skutkował poprawną interpretacją wyników.

Odchylenie wartości wtryskiwacza
Odchylenie wartości wtryskiwacza

Wartości wtryskiwaczy

Parametry te odczytuje się ze sterownika silnika, a ich opis jest wyrażany w sposób procentowy lub ilościowy. Uzyskujemy w ten sposób informację na temat korekty dawek paliwa danego wtryskiwacza. Poddając uzyskane parametry analizie, zakłada się w większości przypadków, że dodatnia korekta wtrysku oznacza wydłużenie się czasu potrzebnego na wtrysk paliwa. Analogicznie ujemna korekta wtrysku będzie charakteryzowała się skróconym czasem. Mając na uwadze te fakty szybko można wywnioskować, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy Common Rail to bardzo istotne kryterium funkcjonowania układu CR. Poddanie analizie wartości korekt wtryskiwaczy jest niezbędne, jeżeli chcemy określić odchylenie wartości wtryskiwacza.

Podczas regeneracji określa się je ponownie i jest to niezbędna czynność dla zachowania pełnej sprawności układu zasilania. Czynności te wykonuje się w profesjonalnej pracowni, która posiada wszelkie niezbędne w tym celu narzędzia. Tylko prawidłowo zregenerowane i zakodowane wtryski w specjalistycznym serwisie odzyskają sprawność na poziomie fabrycznie nowych podzespołów.

Wartości wtryskiwaczy
Wartości wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Odchylenie wartości wtryskiwacza to różnica między rzeczywistym przepływem paliwa przez wtryskiwacz a nominalnym przepływem paliwa, który jest określony przez producenta. Odchylenie wartości wtryskiwacza może mieć wpływ na pracę silnika, ponieważ może powodować nieprawidłowe dawkowanie paliwa, co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa, emisją spalin i problemami z uruchomieniem silnika. Odchylenie wartości wtryskiwacza może być spowodowane przez różne czynniki, takie jak zanieczyszczenia, uszkodzenia mechaniczne, zużycie, problemy z elektroniką lub nieprawidłowo działający układ regulacji ciśnienia paliwa. Aby zdiagnozować odchylenie wartości wtryskiwacza, konieczne jest skorzystanie z specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który pozwala na pomiar przepływu paliwa przez wtryskiwacz i porównanie go z nominalną wartością.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki