25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Odchylenie wartości wtryskiwacza

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Tylko przeprowadzając specjalistyczne badanie diagnostyczne, możemy zauważyć wyraźne odchylenie wartości wtryskiwacza. Za odchylenie wartości wtryskiwacza zawsze uznajemy parametry różniące się od wartości teoretycznej tzn. zerowej na plus lub na minus, zazwyczaj +/- 1 mg/suw. Z tym że w zależności od producenta, parametry mogą się różnić i zwykle są indywidualne, więc prawidłowe wartości wtryskiwaczy są określane katalogowo. Określenie odchylenia wartości wtryskiwacza wymaga więc wnikliwej analizy, której chętnie podejmują się wykwalifikowane serwisy. Korzystając z usług takiej placówki, mamy pewność, że przebieg badania będzie skutkował poprawną interpretacją wyników.

 

Odchylenie wartości wtryskiwacza
Odchylenie wartości wtryskiwacza

 

Wartości wtryskiwaczy

 

Parametry te odczytuje się ze sterownika silnika, a ich opis jest wyrażany w sposób procentowy lub ilościowy. Uzyskujemy w ten sposób informację na temat korekty dawek paliwa danego wtryskiwacza. Poddając uzyskane parametry analizie, zakłada się w większości przypadków, że dodatnia korekta wtrysku oznacza wydłużenie się czasu potrzebnego na wtrysk paliwa. Analogicznie ujemna korekta wtrysku będzie charakteryzowała się skróconym czasem. Mając na uwadze te fakty szybko można wywnioskować, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy Common Rail to bardzo istotne kryterium funkcjonowania układu CR. Poddanie analizie wartości korekt wtryskiwaczy jest niezbędne, jeżeli chcemy określić odchylenie wartości wtryskiwacza. Należy przy tym pamiętać, że korekty dawek paliwa zależą od zmian procesie przywracania sprawności wtryskiwacza, ale nie tylko: 

 

  • zależą też od sprawności cylindrów w silniku,
  • poprawności montażu wtryskiwacza w silniku.

 

Podczas regeneracji określa się je ponownie i jest to niezbędna czynność dla zachowania pełnej sprawności układu zasilania. Czynności te wykonuje się w profesjonalnej pracowni, która posiada wszelkie niezbędne w tym celu narzędzia. Tylko prawidłowo zregenerowane i zakodowane wtryski w specjalistycznym serwisie odzyskają sprawność na poziomie fabrycznie nowych podzespołów.

 

Wartości wtryskiwaczy
Wartości wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO