Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Od którego roku stosuje się wtryski Common Rail? - Tego nie wiedziałeś!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Od którego roku stosuje się wtryskiwacze Common Rail? - Tego nie wiedziałeś!

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryski Common Rail stosuje się od 1997 roku. Początkowo był to system rozwijany i stosowany głównie w pojazdach o większych pojemnościach silnika, takich jak ciężarówki i pojazdy dostawcze. Jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili wtrysk Common Rail do masowej produkcji samochodów osobowych, był Fiat w 1997 roku. Firma Bosch również odegrała kluczową rolę w rozwoju systemu, ponieważ opracowała system bezpośredniego wtrysku paliwa. W późniejszych latach wtrysk Common Rail stał się standardowym rozwiązaniem w silnikach wysokoprężnych, w wielu pojazdach różnych marek – jednak największą popularnością cieszy się Common Rail w silnikach 2.0 TDI.

Warto zaznaczyć, że od kiedy Common Rail zaczął być stosowany w silnikach diesla na szerszą skalę, dawka paliwa stała się o wiele bardziej precyzyjna, co zagwarantowało równomierną pracę silnika, a to z kolei wyższy komfort jazdy.

Czy każdy diesel ma wtryski?

Nie, nie każdy diesel ma wtryski. Aktualnie większość produkowanych samochodów diesla posiada wtryskiwacze Common Rail, lecz w starszych modelach możemy spotkać się z pompowtryskiwaczami. Na tę chwilę, duża część producentów samochodów z silnikiem wysokoprężnym stawia na wtryski Common Rail, ponieważ posiadają zaawansowany system zarządzania paliwem, co pozwala na lepszą kontrolę nad procesem spalania i optymalizacją wydajności.

Czy Common Rail ma wtryski?

Czy Common Rail ma wtryskiwacze?

Tak, Common Rail ma wtryski, pompę paliwa, pompę wysokiego ciśnienia oraz szynę łączącą wszystkie wtryskiwacze. W zależności od rodzaju silnika i pojazdu liczba podzespołów może się różnić, choć zazwyczaj w samochodach osobowych wynosi 4 szt.

Wtryskiwacze w systemie Common Rail są jednym z kluczowych elementów, ponieważ umożliwiają precyzyjne i kontrolowane dawkowanie paliwa, co przekłada się na wydajność silnika, oszczędność paliwa i redukcję emisji spalin. Ponadto warto dodać, że system Common Rail jest powszechnie stosowany w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych, ponieważ cechuje się wysoką efektywnością.

Jakie silniki mają Common Rail?

Układ Common Rail mają silniki wysokoprężne o samoczynnym zapłonie, czyli inaczej nazywane Diesle. Aktualnie tego rodzaju system jest wykorzystywany przez ponad 70% różnorodnych producentów dieslowskich silników, takich jak np. Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Ford, Toyota czy Nissan.

Warto wiedzieć, że silniki wyposażone w Common Rail cechują się bardzo zaawansowanym procesem dawkowania paliwa, co przekłada się na wydajność, oszczędność paliwa i redukcję emisji spalin.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki