25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Od czego psują się wtryski?

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Skupimy się na przyczynach tego, od czego psują się wtryski, a możemy wyróżnić kilka najistotniejszych powodów, które warto znać, żeby móc zapobiegać uszkodzeniom układu zasilania. Trzeba o tym pamiętać, gdyż wtryski z powodu swej skomplikowanej budowy są niesamowicie wrażliwe na zanieczyszczenia, które najczęściej są przyczyną ich szybkiego psucia się. Wszelkie zaniedbania będą, wiązały się zatem z awarią wtrysku.

Od czego psują się wtryski?
Od czego psują się wtryski?

Za najbardziej charakterystyczne zaniedbania, od których psują się wtryski, możemy uznać:

  • wlewanie do baku złej jakości paliwa,
  • unikanie rutynowych kontroli filtra.

Trzeba bezwzględnie przestrzegać tego, by nie tankować złej jakości paliwa, które jest pozbawione filtracji i zawiera cząsteczki, które osadzają się na delikatnych podzespołach, powodując stukanie wtryskiwaczy. Warto wybierać rekomendowane stacje oraz dokonywać regularnych kontroli stanu filtra w autoryzowanych serwisach, gdzie wykwalifikowana kadra doskonale wie także, jak sprawdzić wtryski i ocenić ich przydatność.

Błąd wtrysku

Nie przestrzegając określonych zasad, może nas dotyczyć błąd wtrysku, który objawia się wyraźnymi problemami w układzie zasilania. Przez nagromadzone w obrębie wtryskiwaczy zabrudzenia dochodzi do sytuacji, w której ciężej jest uruchomić silnik. Jazda samochodem staje się zaburzona, a pojawiające się kontrolki na desce rozdzielczej powodują nieprzyjemne wrażenie. Nie wolno unikać problemu i w wypadku jakichkolwiek problemów zgłosić się specjalistycznej pracowni i zweryfikować od czego psują się wtryski w samochodzie. Czasami nie jest jeszcze za późno i jeśli nie jest jeszcze uszkodzona cewka wtryskiwacza objawy mogą wykazywać jedynie na konieczność czyszczenia. Skutecznie radzi sobie z problemem uszkodzonych wtrysków regeneracja, przeprowadzana w profesjonalnej pracowni pod okiem specjalisty. Pozwala ona uniknąć psucia się wtrysków, poprzez dokładne usunięcie z nich wszelkich zabrudzeń. W efekcie uzyskujemy sprawne i przywrócone do fabrycznego stanu sprawności wtryskiwacze, które posłużą nam przez następnych wiele lat.

Błąd wtrysku
Błąd wtrysku

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA