Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy uszkodzonej uszczelki pod wtryskiem

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Zazwyczaj objawy uszkodzonej uszczelki pod wtryskiem są widoczne „gołym okiem”, a należą do nich:

  • przelewanie nadmiarem paliwa, wiążące się z częstszym tankowaniem,
  • podczas diagnostyki widać błędy w korektach poszczególnych wtryskiwaczy,
  • obserwuje się zaburzone funkcjonowanie silnika,
  • w skrajnych przypadkach występuje zupełny brak możliwości odpalenia silnika.

Trzeba reagować na wystąpienie tego typu objawów, ponieważ uszkodzona uszczelka pod wtryskiem zaburza funkcjonowanie wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że uszkodzenie następuje na skutek długotrwałego eksploatowania silnika z nieszczelną podkładką pod wtryskiwaczem. Dochodzi bowiem do:

 1. Przegrzania elementów wtryskiwacza na skutek oddziaływania gorących spalin

  opływających wokół korpusu wtryskiwacza.

 2. W dalszym przebiegu usterki, ulega stopieniu rozpylacz, korpus, nakrętka i inne elementy.

 3. Następuje degradacja gniazda w głowicy.

Objawy uszkodzonej uszczelki pod wtryskiem
Objawy uszkodzonej uszczelki pod wtryskiem

Wymiana uszczelki pod wtryskiem dci

W wypadku, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy uszkodzonej uszczelki pod wtryskiem, należy niezwłocznie zareagować, by nie dopuścić do całkowitego zużycia się wtryskiwacza. Należy zniszczoną uszczelkę wymienić na nową sprawną. Proces ten wymaga skrupulatnego demontażu wtrysku. Jest to zadanie wymagające dużej rozwagi i bogatej wiedzy w zakresie budowy tego elementu. Trzeba pamiętać, by zachować taką jak w katalogu i odpowiednią grubość podkładki pod wtryskiem - objawy źle dobranych wymiarów, wskazują na zachwianą pracę silnika. Z uwagi na to czynnością tą zajmują się profesjonalne serwisy i przeprowadzają ją z największą starannością przy użyciu odpowiednich narzędzi. Dodatkowo w przebiegu naprawy czyści się inne elementu wtrysku, a w poprawnym montażu istotną rolę odgrywa także wymiana podkładki pod wtryskiem. W efekcie nie musimy się już przejmować, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, ponieważ niskim kosztem uzyskujemy w pełni sprawny pojazd.

Wymiana uszczelki pod wtryskiem
Wymiana uszczelki pod wtryskiem dci
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono 2 miesiące temu

Uszczelka pod wtryskiem jest ważną częścią systemu wtryskowego w silniku diesla, która zapewnia szczelność między wtryskiwaczem a głowicą silnika. Uszkodzenie tej uszczelki może prowadzić do różnych problemów z silnikiem, takie jak: -Wzrost poziomu oleju w silniku, co może prowadzić do zanieczyszczenia i uszkodzenia układu chłodzenia. -Utrata mocy silnika, co może prowadzić do słabszych osiągów i zwiększonego zużycia paliwa. -Nieprawidłowa praca silnika, taka jak nierówna praca, kopcenie lub dziwne dźwięki. -Nieprawidłowe funkcjonowanie układu recyrkulacji spalin. -Zwiększona emisja spalin. Jeśli występuje którykolwiek z powyższych objawów, należy skontaktować się z mechanikiem lub specjalistą od silników diesla, który dokona diagnozy i zaleci odpowiednie działanie. W przypadku potwierdzenia uszkodzenia uszczelki pod wtryskiem, konieczna będzie jej wymiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki