25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Żebyśmy mogli mówić o tym, że wystąpiło niskie ciśnienie na listwie wtryskowej, musi ono spaść poniżej minimalnej wymaganej wartości. Taka najmniejsza wartość, która jest konieczna dla prawidłowej pracy układu zasilania i pozwala wyzwolić rozruch silnika, powinna wynosić co najmniej 180 barów. Z tym że nie dotyczy to nowszych modeli samochodów, w których minimalny poziom parametru powinien osiągać 250 barów. Jeżeli wymagane wartości nie zostaną spełnione, możemy mówić, że ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail jest nieprawidłowe. Wszelkie jego wahania poniżej lub powyżej określonych parametrów nie są wskazane i mogą alarmować o postępujących zniszczeniach elementów układu zasilania, w tym bardzo wrażliwych wtryskiwaczy.

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej
Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Wiadomo, że radykalnie za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej uniemożliwia nam uruchomienie silnika. Wynika to z tego, że wtryskiwacze nie mogą podawać paliwa pod wysoką prężnością, która jest wymagana do ich prawidłowej pracy. To, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje, zależy również od innych elementów układu zasilania, a nierzadko od regulatora. Jeżeli regulator ciśnienia jest uszkodzony, będzie przekazywał nieadekwatne do rzeczywistego stanu wartości parametru. Dlatego czasami za niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej może wynikać z tego, że wystąpiły już pierwsze objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI i stąd zaburzenia parametru. Zwykle ciśnienie ulega zmianą w wypadku wystąpienia jakikolwiek uszkodzeń w obrębie układu zasilania i nie muszą one wskazywać jedynie na zniszczony regulator. Ważna jest, więc odpowiednia diagnostyka, która prawidłowo wskaże przyczynę problemu, jakim jest niskie ciśnienie na listwie. Profesjonalne badanie stanu układu zasilania i wszelkich jego parametrów przeprowadza się w autoryzowanych serwisach, które jednocześnie świadczą usługi z zakresu przywracania sprawności elementów systemu Common Rail.

Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej
Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA