Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Niskie ciśnienie na szynie CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Żebyśmy mogli mówić o tym, że wystąpiło niskie ciśnienie na listwie wtryskowej, musi ono spaść poniżej minimalnej wymaganej wartości. Taka najmniejsza wartość, która jest konieczna dla prawidłowej pracy układu zasilania i pozwala wyzwolić rozruch silnika, powinna wynosić co najmniej 180 barów. Z tym że nie dotyczy to nowszych modeli samochodów, w których minimalny poziom parametru powinien osiągać 250 barów. Jeżeli wymagane wartości nie zostaną spełnione, możemy mówić, że ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail jest nieprawidłowe. Wszelkie jego wahania poniżej lub powyżej określonych parametrów nie są wskazane i mogą alarmować o postępujących zniszczeniach elementów układu zasilania, w tym bardzo wrażliwych wtryskiwaczy.

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej
Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Wiadomo, że radykalnie za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej uniemożliwia nam uruchomienie silnika. Wynika to z tego, że wtryskiwacze nie mogą podawać paliwa pod wysoką prężnością, która jest wymagana do ich prawidłowej pracy. To, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje, zależy również od innych elementów układu zasilania, a nierzadko od regulatora. Jeżeli regulator ciśnienia jest uszkodzony, będzie przekazywał nieadekwatne do rzeczywistego stanu wartości parametru. Dlatego czasami za niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej może wynikać z tego, że wystąpiły już pierwsze objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI i stąd zaburzenia parametru. Zwykle ciśnienie ulega zmianą w wypadku wystąpienia jakikolwiek uszkodzeń w obrębie układu zasilania i nie muszą one wskazywać jedynie na zniszczony regulator. Ważna jest, więc odpowiednia diagnostyka, która prawidłowo wskaże przyczynę problemu, jakim jest niskie ciśnienie na listwie. Profesjonalne badanie stanu układu zasilania i wszelkich jego parametrów przeprowadza się w autoryzowanych serwisach, które jednocześnie świadczą usługi z zakresu przywracania sprawności elementów systemu Common Rail.

Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej
Za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej to stan, w którym ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej jest niższe niż normalnie. To może być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak: Uszkodzony regulator ciśnienia paliwa: Regulator ciśnienia paliwa odpowiedzialny jest za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia na listwie wtryskowej. Uszkodzenie tego elementu może powodować niskie ciśnienie na listwie. Zanieczyszczony filtr paliwa: Zanieczyszczony filtr paliwa może utrudnić przepływ paliwa przez układ, co może prowadzić do niskiego ciśnienia na listwie wtryskowej. Uszkodzony pompa paliwowa: Pompa paliwowa jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa do listwy wtryskowej. Uszkodzenie tego elementu może powodować niskie ciśnienie na listwie wtryskowej. Niedrożne przewody paliwowe: Niedrożne przewody paliwowe mogą utrudnić przepływ paliwa, co może prowadzić do niskiego ciśnienia na listwie wtryskowej. Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej może prowadzić do wielu problemów z silnikiem, takich jak spadek mocy, nieprawidłowa praca silnika, niestabilne obroty silnika i inne.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki