Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nierównomierna praca silnika po wymianie wtryskiwaczy może być spowodowana:

- Nieprawidłowym przyuczeniem – kiedy wartości wtrysków nie są wprowadzone właściwie, nie będą one pracowały równo, a to, jak nie trudno wywnioskować, idzie parze z brakiem stabilności pracy jednostki napędowej. Dlatego ważne jest, aby podczas naprawy stosować się do zaleceń producenta.

- Brakiem przeprowadzenia adaptacji wtryskiwaczy – każda wymiana wtrysków powinna być zakończona tak zwanym przyuczeniem wtrysków. Polega to na wpisaniu na urządzeniu diagnostycznym, indywidualnego dla każdego wtrysku, kodu IMA, który zawiera wszystkie zadane parametry pracy wtryskiwaczy. Brak zrealizowania tej czynności poskutkuje niewłaściwą pracą wtrysków, która przełoży się na nierówną pracę silnika.

Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków common rail
Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

- Złym stanem technicznym wtryskiwaczy – nierówna praca silnika będzie odzwierciedleniem faktycznego stanu wtrysków. Wyeksploatowane i zużyte elementy należy wówczas wymienić, aby wtryskiwacz odzyskał pełną sprawność.

- Zabrudzonymi wtryskiwaczami – zalegające na elementach wtrysków osady, uniemożliwiają wykonywanie pracy, co wiąże się z nieprawidłowym dawkowaniem paliwa.

- Nieszczelnościami w konstrukcji wtryskiwacza – w takim przypadku także będziemy mieć do czynienia z problematycznymi objawami.

- Nieumiejętnym montażem wtryskiwaczy w gnieździe.

Objawy świadczące o awarii wtryskiwaczy Common Rail

Oprócz nierównej pracy silnika w Golfie 6 i.6 TDI kierowca odczuje także, że pojazd traci moc i ma o wiele słabsze osiągi niż zazwyczaj. Usterka wtrysków wiąże się również z większym zapotrzebowaniem na olej napędowy, co może być spowodowane tak zwanymi lejącymi wtryskami czy też nieprawidłową regulacją w układzie paliwowym. W czasie podróży uciążliwy będzie hałas dochodzący spod maski, spowodowany klepiącym wtryskiem. Inni użytkownicy ruchu drogowego z pewnością zaobserwują kłęby dymu wydobywające się z wydechu naszego auta.

Objawy świadczące o awarii wtryskiwaczy
Objawy świadczące o awarii wtryskiwaczy Common Rail

Ciekawostką jest, że kolor tych spalin (czarny albo biały) wskaże nam przyczynę awarii.
Kiedy w 1.6 TDI trzęsie silnikiem, konieczne są oględziny układu paliwowego, a zwłaszcza ocena stanu technicznego wtryskiwaczy. Można więc wywnioskować, że niesprawne wtryskiwacze są źródłem mało komfortowej jazdy. Dlatego, aby nie zwiększać skali uszkodzeń, należy szybko zdiagnozować i usunąć źródło usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków może mieć kilka przyczyn. Oto kilka z nich: Błędy w montażu: Jeśli wtryski zostały zamontowane nieprawidłowo, mogą one nie działać prawidłowo i prowadzić do nierównej pracy silnika. Uszkodzone elementy: Jeśli po wymianie wtrysków okazało się, że inne elementy układu paliwowego są uszkodzone, takie jak przewody paliwowe, wtryskiwacze, lub filtr paliwa, mogą one również przyczyniać się do nierównej pracy silnika. Nieodpowiednie ustawienie zaworów: Po wymianie pompowtrysków, wałek rozrządu i zawory mogą nie być ustawione prawidłowo, co może prowadzić do nierównej pracy silnika. Nadmierne zużycie mechaniczne: Silnik przed wymiana wtrysków mogł już wykazywać objawy zużycia ,które mogły się pogłębiać po wymianie,np.zużyte tłoki, panewki czy gniazda zaworów, co może prowadzić do nierównej pracy silnika. Usterki elektroniczne: Jeśli po wymianie wtrysków pojawiły się usterki elektroniczne, takie jak awaria modułu sterującego, modułu wtrysku lub czujnika położenia wałka rozrządu, mogą one również prowadzić do nierównej pracy silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki