Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Naprawa pomp wtryskowych
Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?

Naprawa pompy wtryskowej polega przede wszystkim na gruntownym wyczyszczeniu wszystkich elementów składowych pompy, założeniu nowych uszczelek, jak również na wymianie zużytych/uszkodzonych części. Każda naprawa poprzedzona jest skrupulatną diagnostyką, która ma celu określenie stanu technicznego pompy, jak i stopnia zużycia poszczególnych jej elementów. Dzięki oględzinom możliwe jest też odnalezienie ewentualnych uszkodzeń i nieszczelności. W profesjonalnych serwisach pompa czyszczona jest za pomocą ultradźwięków oraz za pomocą metody termiczno-chemicznej. Po wyjęciu części z myjki ultradźwiękowej kolejnym krokiem jest wspomniana wymiana wszystkich zużytych elementów. Wówczas pompa jest ponownie składana, aby możliwe było sprawdzenie jej parametrów na urządzeniu diagnostycznym, czyli tzw. stole probierczym. Pod uwagę brane są wartości ciśnienia oraz wydatek pompy na wszystkich etapach pracy silnika. Na koniec pomiarów otrzymujemy wydruk, który w stu procentach potwierdza sprawność pompy i tym samym pozwala na jej montaż w układzie. Mechanik powinien sprawdzić jeszcze, czy po uruchomieniu samochodu nie pojawiają się żadne wycieki, jeśli nie, to można udać się na jazdę testową, która ostatecznie weryfikuje efektywność naprawy.

Regeneracja pomp wtryskowych – Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej?

Wielu kierowców Diesli w momencie awarii zastanawia się, na czym polega regeneracja pomp wtryskowych, czy jest skuteczna i ile kosztuje. Warto więc wiedzieć, że regeneracja pompy wtryskowej to zdecydowanie korzystniejsza cenowo alternatywa dla zakupu nowego fabrycznie podzespołu. Ostateczny koszt regeneracji uzależniony jest od wielu czynników typu: poziom uszkodzeń, czas potrzebny na naprawę czy ilość wymienionych elementów. Jednak na podstawie cenników wielu warsztatów możemy stwierdzić, iż orientacyjna cena tego typu usługi wynosi około 350 zł. W zakres regeneracji wchodzi także demontaż pompy, profesjonalne oględziny, jak i testy weryfikujące sprawność pompy.

1. Regeneracja pomp wtryskowych – kiedy jest możliwa – Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI

Regeneracja pomp wtryskowych skutecznie przywraca sprawność nawet bardzo zużytym podzespołom. Jeśli jednak na powierzchni pompy zlokalizujemy uszkodzenia typu mechanicznego, niestety konieczna będzie całkowita jej wymiana. Uszkodzoną pompę możemy rozpoznać po wyciekach znajdujących się w jej obrębie, obecnej w układzie rdzy czy po mocno zużytych poszczególnych częściach pompy. Aby konkretnie określić stopień zużycia elementów składowych pompy, niezbędny jest jej demontaż i rozbiórka na pojedyncze części.

2. Kiedy potrzebna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych? – Naprawa pomp wtryskowych

Na regenerację pompy wtryskowej należy zdecydować się w momencie wystąpienia ewidentnych objawów informujących o jej zużyciu. Do takich z pewnością należy nierówna praca silnika, który wręcz szarpie i do tego głośno pracuje. Innym symptomem usterki jest utrata mocy czy znaczny problem z uruchomieniem samochodu. Uszkodzona pompa wtryskowa może też spowodować wyciek paliwa, a także znacznie większe wydzielanie spalin. Jednak, aby sprecyzować, czy przyczyną powyższych niedogodności jest właśnie pompa wtryskowa, konieczna jest rzetelna diagnostyka podzespołów układu paliwowego.

Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych
Kiedy potrzebna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych?

3. Naprawa pomp wtryskowych – Na czym polega naprawa pomp wtryskowych? Stalowa Wola

Naprawa pompy wtryskowej powinna być zrealizowana w warsztacie, który specjalizuje się serwisowaniu części układu wtryskowego. Jeden z takich warsztatów znajduje się w Stalowej Woli i dzięki nowoczesnemu parkowi technologicznemu z powodzeniem regeneruje i naprawia między innymi pompy wtryskowe. Serwis pojazdów z silnikiem Diesla w Stalowej Woli ma już ponad 30-letnie doświadczenie, dlatego też cieszy się dużym zaufaniem Klientów. Kadra mechaników uczestniczy w wielu szkoleniach, dzięki czemu wie, jak powinna wyglądać profesjonalna naprawa pomp wtryskowych z uwzględnieniem wszelkich procedur producenta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Naprawa pomp wtryskowych polega na usunięciu usterek, które uniemożliwiają poprawne działanie pompy. Może to obejmować wymianę uszkodzonych elementów, wyczyszczenie zabrudzeń lub nawet całkowitą rekonstrukcję pompy.Pompy wtryskowe są ważnym elementem układu paliwowego w samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Odpowiadają one za wtryskiwanie paliwa do komory spalania, dzięki czemu silnik może pracować prawidłowo. Jeśli pompa wtryskowa ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu, samochód może mieć problemy z odpalaniem lub z nierówną pracą silnika. W takim przypadku konieczna może być naprawa pompy wtryskowej.

Czy ta opinia była pomocna?

Tadziu67

Wystawiono 2 lata temu

Próbowałem naprawić pompę wtryskową sam, niestety coś tam mi nie poszło. Pojechałem na serwis i zrobili regenerację, wyszła ok. A ja wcześniej straciłem tylko czas i nerwy. Nie warto kombinować.

Czy ta opinia była pomocna?

GeoMat

Wystawiono 2 lata temu

No wiedza bardzo przydatna, o ile tylko mógłbym ją wykorzystać xD W przypadku jakichkolwiek awarii wolę oddać auto do ASO, bo wiem, że jest zrobione dobrze od a do z.

Czy ta opinia była pomocna?

Ignacy67

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli chodzi o naprawę pomp wtryskowych, to proponuję regenerację jak nic innego. Dobra na wszystko!

Czy ta opinia była pomocna?

kornik2048

Wystawiono 2 lata temu

Moja pompa wtryskowa z samochodu też niedawno przeszła tak gruntowną naprawdę i na moje szczęście teraz wszystko jest sprawne!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki