Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompy wtryskowej polega na poddaniu jej szeregowi czynności naprawczych, które mają na celu przywrócenie jej prawidłowych parametrów pracy. Usługę regeneracji wykonuje się wtedy, gdy pompa wtryskowa wykazuje objawy uszkodzenia, a jej poszczególne elementy są wyeksploatowane.

1. Gdzie skorzystać z regeneracji pompy wtryskowej 1.9 TDI?

Do przeprowadzenia skutecznej regeneracji konieczne jest użycie specjalistycznych urządzeń, które znajdziemy w profesjonalnych pracowniach naprawy i regeneracji części układu paliwowego. Nowoczesne urządzenia diagnostyczne pozwolą rzetelnie przetestować pompę pod kątem sprawności oraz właściwości, co później pomaga osiągnąć zadowalające rezultaty naprawy.
Jakość usługi jest na najwyższym poziomie także ze względu na stosowanie bieżącej technologii naprawy, która została opracowana przez producenta. Bardzo ważna jest oczywiście doświadczona kadra mechaników, która posiada wiedzę dotyczącą wszystkich prawidłowych wartości pomp wtryskowych i rzetelnie wdraża je w czasie procesu naprawczego.

Regeneracja pomp wtryskowych
Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?

2. Dlaczego warto skorzystać z regeneracji pomp wtryskowych?

Główną zaletą regeneracji pompy wtryskowej jest to, iż przedłuża jej żywotność na kolejny okres eksploatacyjny. Jest to więc bardzo dobra alternatywa dla nowych, o wiele droższych podzespołów. Co więcej, cała usługa trwa zaledwie dwa dni (oczywiście w zależności od dostępności poszczególnych elementów), więc kierowcy nie muszą pozostawać na długo bez dostępu do samochodu. Regeneracja cieszy się dużą popularnością wśród sympatyków Diesli z uwagi na cenę, czas trwania oraz świetne rezultaty tego rodzaju usługi.

Główne etapy regeneracji pomp wtryskowych

Po wzrokowej ocenie stanu technicznego pompy oraz wymontowaniu z układu paliwowego należy zdemontować ją na pojedyncze części, aby proces regeneracji był w pełni skuteczny.

Następnym krokiem jest oczyszczenie elementów przy pomocy fal ultradźwiękowych, które działają na pompę zamieszczoną w specjalnej myjce.

Etapy regeneracji pomp wtryskowych
Główne etapy regeneracji pomp wtryskowych

Ważnym etapem jest także wymiana niesprawnych i zużytych uszczelnień pompy, bez tego nie byłaby w stanie prawidłowo wykonywać swojej funkcji.

Wyczyszczoną pompę testuje się na stole probierczym, aby sprawdzić, czy parametry pracy pompy są właściwe. Jeśli tak, to można ją zainstalować z powrotem w pojeździe. Ostatecznym testem jest jazda próbna, podczas której ocenimy, czy objawy towarzyszące uszkodzonej pompie zostały wyeliminowane.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pomp wtryskowych polega na naprawie lub odnowieniu pompy wtryskowej, aby przywrócić jej pierwotne działanie. Proces regeneracji pompy wtryskowej może obejmować kilka różnych etapów, w zależności od stopnia uszkodzenia i rodzaju pompy. Oto kilka przykładów etapów regeneracji pompy wtryskowej: Demontaż - pierwszym krokiem jest demontaż pompy z silnika. Diagnostyka - po zdjęciu pompy z silnika, jest ona poddana szczegółowej diagnostyce, która pozwala na określenie stopnia uszkodzenia i wybór odpowiedniej metody regeneracji. Czyszczenie - po postawieniu diagnozy ,następuje etap czyszczenia pompy, który polega na usunięciu wszystkich zanieczyszczeń, takich jak sadza i rdza, które mogłyby utrudnić działanie pompy. Naprawa - jeśli zostanie znalezione uszkodzenie, które jest naprawialne ,następuje etap naprawy. Może to obejmować wymianę uszkodzonych elementów, takich jak uszczelki, łożyska i wałek napędowy. 5.Regeneracja/wymiana - w niektórych przypadkach, gdy uszkodzenie jest poważne lub nieopłacalne do naprawy, niezbędna jest regeneracja lub wymiana pompy. Montaż i test - po zakończeniu procesu regeneracji, pompa jest montowana z powrotem do silnika i poddawana testom, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Regeneracja pomp wtryskowych jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą przywrócić swoje pompy do działania, zamiast kupować nowe. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzić pieniądze, ponieważ regeneracja pompy wtryskowej jest zazwyczaj tańsza niż zakup nowej.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki