Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega diagnostyka pomp wtryskowych?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pomp wtryskowych Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Diagnostyka pomp wtryskowych Common Rail
Na czym polega diagnostyka pomp wtryskowych?

Chronologicznie rzecz ujmując, diagnostyka pompy wtryskowej polega w pierwszej kolejności na zlokalizowaniu ewentualnych nieszczelności/wycieków, jak i uszkodzeń typu mechanicznego osprzętu lub samej pompy. Jednak by powyższe czynności były możliwe, niezbędny jest demontaż pompy z pojazdu. Kolejnym krokiem jest rozebranie jej na poszczególne elementy, takie jak głowica, rolka jezdna, sekcje tłoczące, wałek, zaworki ssące, zawory przelewowe oraz elektrozawory. Na tym etapie dokonuje się oceny stopnia zużycia wszystkich elementów pompy, które to zazwyczaj wymagają gruntownego czyszczenia.
Możliwa jest także diagnostyka parametrów pompy z wykorzystaniem stołu probierczego. Jednak ta wymaga już ponownego jej montażu. Wówczas sprawdzamy pompę pod kątem wydatku przy różnym obciążeniu jednostki napędowej. Sprawdzenie pompy wymaga więc nie tylko odpowiednich narzędzi, ale i specjalistycznych stołów probierczych, dzięki którym można będzie uzyskać odpowiednie rezultaty naprawy.

Diagnostyka, naprawa pompy wtryskowej – pomiar parametrów – Na czym polega diagnostyka pomp wtryskowych? Stalowa Wola

Rzetelna diagnostyka pompy wtryskowej wymaga jej wymontowania z układu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Stąd też skuteczna naprawa tego podzespołu w domowych warunkach nie jest możliwa. Z kolei, aby zweryfikować parametry pracy pompy, niezbędny jest specjalistyczny stół probierczy, który posiadają profesjonalne serwisy samochodowe specjalizujące się w naprawie silników Diesla. Na terenie województwa podkarpackiego takim warsztatem jest Bosch Diesel Serwis, który może poszczycić się nowoczesnym parkiem technologicznym oraz doświadczoną kadrą pracowników.

1. Naprawa pomp wtryskowych – Rodzaje pomp wtryskowych

Naprawa pompy wtryskowych Common Rail jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego układu paliwowego, ponieważ to właśnie ona tłoczy paliwo do szyny. Dobrze jest więc wiedzieć, jaki typ pompy zainstalowany jest w naszym pojeździe. Obecnie możemy spotkać się z pompą ZME lub DRV, w których to przykładowo elektrozawór pełni różne funkcje. Dlatego też niesprawną pompę warto powierzyć doświadczonemu mechanikowi, który dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami i odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi.

2. Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych? – Pompa wtryskowa objawy

Newralgicznymi etapami regeneracji pomp wtryskowych jest czyszczenie wszystkich części oraz wymiana uszkodzonych czy zużytych elementów. Zanim podejmiemy się regeneracji, w pierwszej kolejności skrupulatnie sprawdzamy pompę pod kątem stanu technicznego i stopnia zużycia. Na tego rodzaju usługę najlepiej zdecydować się, kiedy samochód często traci moc, zaczyna szarpać, a jego osiągi są coraz gorsze. Jednak, aby upewnić się, czy to właśnie pompa wymaga naprawy, konieczna jest diagnostyka. Często bowiem zdarza się, że zanim dojdzie do uszkodzenia pompy, awarii ulegają inne elementy układu paliwowego.

Regeneracja pomp wtryskowych
Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych?

3. Diagnozowanie systemów Common Rail – Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia cena

Obecne samochody zasilane Dieslem to połączenie precyzyjnej mechaniki oraz nowoczesnej elektroniki, stąd zdiagnozowanie systemu Common Rail wymaga użycia równie specjalistycznych urządzeń diagnostycznych. Takie technologie wymuszają także odpowiednie użytkowanie pojazdów, co niestety nie zawsze jest realizowane w prawidłowy sposób. W związku z tym części zużywają się szybciej, a co za tym idzie, komfort jazdy znacznie spada. Jednak dzięki regeneracji możemy żywotność podzespołów układu CR efektywnie przedłużać. Koszt regeneracji pompy to w przybliżeniu około 350 zł, aczkolwiek ostateczna cena zdeterminowana jest przebiegiem naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono 2 lata temu

Diagnostyka pomp wtryskowych to proces sprawdzania stanu i działania pompy wtryskowej oraz ustalania przyczyn ewentualnych usterek lub nieprawidłowości w jej pracy. Diagnostyka pomp wtryskowych jest ważnym elementem utrzymania i naprawy układu paliwowego samochodu i pozwala na wczesne wykrycie i usunięcie ewentualnych problemów związanych z pompą wtryskową. Diagnostyka pomp wtryskowych może obejmować różne rodzaje testów i pomiarów, takie jak: • sprawdzenie ciśnienia paliwa w układzie • pomiar ilości wtryskiwanego paliwa • pomiar prędkości obrotowej wałka rozrządu • sprawdzenie stanu mechanicznego pompy (np. luzy, luz na wałkach) • sprawdzenie stanu elektrycznego pompy (np. sprawność czujników, działanie elektrozaworów) Diagnostyka pomp wtryskowych wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy oraz powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów. W przypadku stwierdzenia usterki lub nieprawidłowości w pracy pompy wtryskowej, niezbędna może okazać się jej naprawa lub wymiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Heros78

Wystawiono 2 lata temu

Bez rzetelnej diagnostyki pompy wtryskowej nie dowiemy się co jest przyczyną jej uszkodzenia. Wybierajmy sprawdzone serwisy, tam wykonują ja naprawdę super.

Czy ta opinia była pomocna?

Bistro56

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze to wszystko wiedzieć, ale do serwisu trzeba jechać tak czy siak, bo sam pompy nie zdemontuje.

Czy ta opinia była pomocna?

Lujek8

Wystawiono 2 lata temu

To na czym polega diagnostyka takich pomp na pewno przedstawi nam każdy fachowiec serwisu, który zna się na rzeczy

Czy ta opinia była pomocna?

Michasia2034

Wystawiono 2 lata temu

Oczywiście diagnostyka pompy czy wtrysków jest bardzo ważna, bo tylko na tej podstawie można znaleźć przyczynę problemu i podziałać. Fajny artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki