25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Moment dokręcania wtrysków

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Zagadnienie, które zdefiniujemy, jest moment dokręcania wtrysków. W tym wypadku znaczenie mieć może model i rodzaj silnika, a dokładniej rodzaj wtryskiwacza w nim zamontowany. Wartości, które precyzują moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDI, bo w takich silnikach też występują, możemy zwykle znaleźć w katalogu producenta danego podzespołu. Przy prawidłowym montażu wtryskiwaczy, należy bezwzględnie przestrzegać określonych norm i parametrów. Zatem moment dokręcania nakrętki mocującej rozpylacz w przebiegu montażu wtryskiwacza musi zostać uwzględniony. Ponadto za duże momenty dokręcania wtrysków mogą spowodować uszkodzenia korpusu. Tylko starannie przeprowadzony zabieg zgodnie z katalogowymi normami gwarantuje, że wtryskiwacze będą działały sprawnie.

Moment dokręcania wtrysków
Moment dokręcania wtrysków

Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Składając elementy układu zasilania, jakimi są wtryskiwacze, trzeba pamiętać, żeby zachować odpowiedni moment dokręcania wtrysku 1.6 tdci, ale najpierw wykonuje się czynność dokręcenia korpusu zaworu. Następnie osadza się półkulkę w taki sposób, żeby jej płaska powierzchnia zlokalizowana była ostatecznie poza gniazdem. Trzeba pamiętać, by zachować pierwotną lokalizację cewki elektromagnesu względem króćca wysokiego ciśnienia. Ostatecznie mocuje się gwinty pod nakrętki elektrozaworu i rozpylacza wtrysku. Podczas tej czynności warto posmarować części olejem wazelinowym lub innym służącym w tym celu.

Zabieg jest nie łatwy nie tylko z uwagi na to, że trzeba sprawdzić, jaki jest moment dokręcania wtryskiwacza Delphi, czy też Bosch lub innej marki, ale jest to też spowodowane tym, że trzeba wykazać się dużą precyzją, starannością i doświadczeniem. W takich czynnościach specjalizują się, więc profesjonalne pracownie, w których takim zadaniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Wykonują oni czynności zgodnie z zachowaniem wszelkich norm, zawsze uwzględniając moment dokręcania wtrysków. Daje to pewność, że czynności zostaną wykonane prawidłowo, a tylko to gwarantuje w efekcie sprawną pracę wtryskiwaczy.

Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI
Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA