Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Moment dokręcania wtrysków

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Dokręcanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Moment dokręcania wtrysków zależy od rodzaju wtrysku i silnika, w którym są instalowane. Wartości momentu dokręcania są zwykle określane przez producenta samochodu lub przez producenta wtrysku. Przed dokręceniem wtrysków należy dokładnie oczyścić powierzchnię mocowania i nałożyć odpowiednią ilość smaru lub płynu uszczelniającego, aby zapewnić odpowiednie uszczelnienie. Zazwyczaj moment dokręcania wtrysków jest wyrażany w niutonometrach (Nm) lub stopniach obrotowych. Przykładowo, w przypadku silnika Diesla z bezpośrednim wtryskiem, moment dokręcania wtrysków wynosi zwykle około 20-25 Nm, ale wartości te mogą się różnić w zależności od modelu silnika i wtrysku. Wartości, które precyzują moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDI, bo w takich silnikach też występują, możemy zwykle znaleźć w katalogu producenta danego podzespołu. Przy prawidłowym montażu wtryskiwaczy, należy bezwzględnie przestrzegać określonych norm i parametrów. Zatem moment dokręcania nakrętki mocującej rozpylacz w przebiegu montażu wtryskiwacza musi zostać uwzględniony. Ponadto za duże momenty dokręcania wtrysków mogą spowodować uszkodzenia korpusu. Tylko starannie przeprowadzony zabieg zgodnie z katalogowymi normami gwarantuje, że wtryskiwacze będą działały sprawnie.

Moment dokręcania wtrysków
Moment dokręcania wtrysków

Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI

Składając elementy układu zasilania, jakimi są wtryskiwacze, trzeba pamiętać, żeby zachować odpowiedni moment dokręcania wtrysku 1.6 tdci, ale najpierw wykonuje się czynność dokręcenia korpusu zaworu. Następnie osadza się półkulkę w taki sposób, żeby jej płaska powierzchnia zlokalizowana była ostatecznie poza gniazdem. Trzeba pamiętać, by zachować pierwotną lokalizację cewki elektromagnesu względem króćca wysokiego ciśnienia. Ostatecznie mocuje się gwinty pod nakrętki elektrozaworu i rozpylacza wtrysku. Podczas tej czynności warto posmarować części olejem wazelinowym lub innym służącym w tym celu.

Zabieg jest nie łatwy nie tylko z uwagi na to, że trzeba sprawdzić, jaki jest moment dokręcania wtryskiwacza Delphi, czy też Bosch lub innej marki, ale jest to też spowodowane tym, że trzeba wykazać się dużą precyzją, starannością i doświadczeniem. W takich czynnościach specjalizują się, więc profesjonalne pracownie, w których takim zadaniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Wykonują oni czynności zgodnie z zachowaniem wszelkich norm, zawsze uwzględniając moment dokręcania wtrysków. Daje to pewność, że czynności zostaną wykonane prawidłowo, a tylko to gwarantuje w efekcie sprawną pracę wtryskiwaczy.

Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI
Moment dokręcania wtryskiwaczy 2.0 TDCI
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Moment dokręcania wtryskiwaczy zależy od producenta i modelu silnika. Zwykle jest to około 20-35 Nm. Ważne jest, aby przestrzegać zalecanych wartości momentu dokręcania, ponieważ przekroczenie lub nie dokręcenie wtryskiwaczy może prowadzić do problemów z działaniem silnika. Zaleca się, aby przed dokręceniem wtryskiwaczy używać klucza dynamometrycznego, który pozwala na dokładne ustawienie momentu dokręcania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki