25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Lejące wtryski - skutki

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.93

W wypadku, gdy mamy lejące wtryski skutki mogą być druzgocąco nieprzyjemne, zwłaszcza w funkcjonowaniu silnika. Opracowując skutki lejących wtryskiwaczy, można zauważyć, że najczęściej należą do nich uszkodzenia części leżących w obrębie ich działania.

Lejące wtryski - skutki
Lejące wtryski - skutki

Niepożądane wydarzenia, jakich się doświadcza to:

  • Doszczętne wypalenie się tłoki.
  • Niebezpieczeństwo stwarza zatarcie się turbosprężarki.
  • Zniszczeniu często poddaje się pompa wtryskowa.
  • Uszkodzeń nierzadko doznaje filtr cząstek stałych.
  • Najgroźniejsze jest zatarcie się jednostki napędowej. 

Sposób na lejące wtryski

W takim wypadku trzeba mieć w zanadrzu skuteczny sposób na lejące wtryski. Niestety, chociaż lejące wtryski objawy diesel daje jasne do zrozumienia, wielu kierowców ignoruje problem, przez co następują niechciane następstwa w postaci rozlicznych uszkodzeń, z których oczywiście najniebezpieczniejsze jest zatarcie silnika. Żeby temu zapobiegać, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość tankowanego paliwa, a mianowicie wtryskiwacze pracują sprawnie jedynie, kiedy jest ono wysokiej jakości. Doskonale czyste paliwo, to nie jedyne rozwiązanie, bo warto także stosować odpowiednie do niego dodatki. Takie ogólnodostępne preparaty dobrze sprawdzają się w zapobieganiu zniszczeń wtryskiwaczy.

Najlepszym sposobem na uniknięcie w wypadku lejących wtrysków skutków jest poddanie ich szczegółowej diagnostyce w jednym z autoryzowanych serwisów. W takiej pracowni nie tylko dobrze wiedzą jak sprawdzić czy wtryski leją, ale także poddają je kompleksowej regeneracji. Ta z kolei doskonale wpływa na zwiększenie kondycji wtryskiwaczy, które podczas tego zabiegu uzyskują parametry charakterystyczne dla fabrycznie nowych podzespołów. Wskazane są rutynowe kontrole rutynowe w zamian za zastanawianie się, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Chociaż do pewnego momentu można, ale biorąc pod uwagę możliwe następstwa, zdecydowanie nie warto.

Sposób na lejące wtryski
Sposób na lejące wtryski

Komentarze

mirko13 2021-08-20 08:57:14

Sposob na lejace wtryski? Od razu jechac do serwisu na zdiagnozowanie stanu wtryskow... lepiej dzialac szybko

Marcin 2021-07-08 12:34:28

niestety za późno wiząłem się za naprawę wtryskiwaczy bo spowodowały juz zatarcie silnika ;/ Musiałem znaleźć dobry warsztat który znalazł sposób na lejące wtryski. Jedak całościowy koszt naprawy bolał oj bolał..

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA