25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kod wtryskiwacza Denso

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Wyjaśnimy, czym jest kod wtryskiwacza Denso oraz w jaki sposób kodowanie wpływa na osiągi silnika, a tym samym wydajność pojazdu. Parametr, którym jest kod wtryskiwacza Denso informuje o modelu i korekcie dawki wtrysku. Korekta dawki wtrysku jest oznaczana za pomocą kodu z ilością najczęściej 16 znaków i identyfikuję się jako kod IMA Denso. Informacje odnośnie kodów umieszczone są bezpośrednio wtryskiwaczu, dzięki temu można je łatwo odczytać. Każdy wtryskiwacz ma przyporządkowany indywidualny kod, który w procesie naprawy traci poprawność, a to wymusza konieczność wyznaczenia nowego kodu wtryskiwacza Denso.

 

Kod wtryskiwacza Denso
kod wtryskiwacza Denso

 

Kodowanie wtryskiwaczy Denso

 

Proces kodowania wtryskiwaczy Denso jest konieczny do wykonania, jeżeli w obrębie części były przeprowadzone naprawy. W drodze regeneracji dawkowanie paliwa ulega zmianie, dlatego by podzespoły mogły pracować sprawnie, konieczne jest kodowanie. W takim wypadku element bada się na specjalnym stole pobierniczym, gdzie ponownie określa się jego dawkowanie i uzyskuje się nowy kod wtryskiwacza Denso. W drodze procesu, jakim jest kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji, następuje obowiązkowe wpisanie parametrów do sterownika silnika. Z kolei prawidłowo zregenerowany, a przy tym zakodowany wtryskiwacz jest w stanie odzyskać całkowitą żywotność, dzięki czemu podnoszą się parametry i osiągi silnika. Jednak takie czynności wymagają sporego doświadczenia oraz odpowiedniej aparatury.

Z tego powodu proces, którym jest regeneracja i kodowanie wtryskiwaczy Bosch, Denso i innych marek jest świadczony przez wyspecjalizowane serwisy. Tylko zabieg wykonywany w takim miejscu, zapewnia odzyskanie fabrycznych parametrów wtryskiwaczy, dlatego że zostanie nadany kod wtryskiwaczowi Denso, co przekłada się na poprawienie wydajności silnika. Dzięki temu zyskujemy również gwarancję skuteczności, ponieważ profesjonalne pracownie, posiadają wszelki niezbędny sprzęt, narzędzia, a przede wszystkim doświadczoną kadrę pracowniczą, a to wszystko składa się na wysoką jakość świadczonych usług.

 

Kodowanie wtryskiwaczy Denso
Kodowanie wtryskiwaczy Denso

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO