Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy wtryski są do wymiany?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kiedy wtryskiwacze są do wymiany?
Kiedy wtryski są do wymiany?

Wtryskiwacze kwalifikują się do wymiany, jeśli ich naprawa i regeneracja jest już niemożliwa. Opcję naprawy wtrysków wykluczają uszkodzenia typu mechanicznego, warto więc o tym pamiętać, ciągle odkładając usuwanie usterki na później. Często też pada pytanie, czy konieczna jest wymiana wszystkich wtryskiwaczy. Jeśli przebieg pojazdu wskazuje na niskie zużycie się części, można wymienić tylko wtryskiwacz, którego parametry odbiegają od standardowych. Natomiast jeśli wtryskiwacze są już wyeksploatowane, ale tylko jeden z nich jest uszkodzony, najbezpieczniej i najrozsądniej jest zregenerować wszystkie wtryskiwacze. Tym sposobem otrzymamy jednakowy okres użytkowy tych podzespołów, a ponadto będą one wykazywały jednakowe właściwości, co zapewni nam równomierną pracę silnika.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Śmiało można stwierdzić, że zużyte wtryski to początek problemów, ponieważ mogą one doprowadzić do znacznie gorszych awarii, które mogą unieruchomić pojazd na długi czas. Jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami przez długi czas może spowodować awarię turbosprężarki, filtra dpf, a nawet silnika, dlatego nie należy stale odkładać naprawy na później. Zużytym wtryskom można z powodzeniem przedłużać żywotność za pomocą kompleksowej regeneracji. Zatrzymamy więc eskalację uszkodzeń, jeśli tylko w porę zareagujemy na objawy wskazujące awarię wtryskiwaczy.

1. Uszkodzone wtryski objawy, jak rozpoznać? – Sposób na lejące wtryski

Jedną z częstych awarii dotyczących wtryskiwaczy jest tak zwany lejący wtrysk. Polega ona na stałym dawkowaniu paliwa, które co więcej, nie ma postaci mgiełki, lecz strugi. Przyczyną takiej usterki są w głównej mierze zabrudzenia, które gromadzą się na końcówce wtrysku i w konsekwencji powodują jej zacinanie się. Aby wyeliminować problem lejących wtrysków, najlepiej jest poddać je gruntownemu czyszczeniu z wykorzystaniem profesjonalnej chemii. Tego typu preparaty, jak i specjalistyczne myjki znajdziemy w warsztatach zajmujących się naprawą podzespołów układu wtryskowego.

2. Kiedy wymienić wtryski? – Wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie

Kiedy konstrukcja wtryskiwaczy zostaje naruszona, należy wymienić je na nowe. Dzieje się tak na przykład podczas wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy, wówczas łatwo uszkodzić ich poszczególne elementy. Kiedy zastanawiamy się, czy wymienić jeden wtrysk, czy komplet, należy wziąć pod uwagę stan techniczny wtryskiwaczy oraz przebieg pojazdu. Jeśli okres eksploatacyjny wtrysków dobiega końca (zazwyczaj następuje to po około 200 tys. km.), warto wymienić wszystkie podzespoły, mimo tego, że tylko jeden z nich wykazuje nieprawidłowości.

Kiedy wymienić wtryskiwacze?
Kiedy wymienić wtryski?

3. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Uszkodzone wtryski objawy

Awaria w obrębie wtryskiwaczy spowoduje z pewnością problemy ze stabilnością jazdy, ponieważ silnik będzie szarpał, „dławił”, więc jego praca będzie po prostu nierówna. Innym objawem uszkodzonych wtryskiwaczy jest częste i niespodziewane gaśnięcie jednostki napędowej – zazwyczaj na biegu jałowym. Utrata mocy oraz gorsze osiągi to także charakterystyczne dla niesprawnych wtryskiwaczy symptomy. Z kolei pozostali kierowcy mogą zaobserwować większe niż zwykle kłęby dymy unoszące się nad rurą wydechową, przede wszystkim wtedy, gdy wciskamy pedał gazu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono Rok temu

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kiedy wtryski są do wymiany. Okres żywotności wtryskiwaczy może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak np. jakość paliwa, styl jazdy, warunki eksploatacyjne czy też stan techniczny pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, wtryskiwacze mogą wytrzymać od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset tysięcy kilometrów. Wtryskiwacze są elementami układu zasilania silnika, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze są narażone na działanie wysokich ciśnień i temperatur, co może prowadzić do ich zużycia lub uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby regularnie kontrolować ich stan techniczny i wymieniać je, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednym z objawów zużycia wtryskiwaczy jest nierównomierne spalanie paliwa, co może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Inne objawy mogą obejmować zwiększony hałas silnika, trudności z uruchomieniem silnika czy też brak mocy.

Czy ta opinia była pomocna?

Fafciol

Wystawiono 2 lata temu

Teraz już wiem dlaczego moje wtryski nadają się tylko do wymiany i niestety nie da się ich zregenerować. Świetny artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Trol

Wystawiono 2 lata temu

Ja nie mogę póki co narzekać na sprawność wtrysków. Może to dlatego, że mam starsza generacje common rail, słyszałem, że piezo w nowych samochodach, psują się szybciej i trzeba wymieniać, bo i naprawić ciężko.

Czy ta opinia była pomocna?

pomponik987

Wystawiono 2 lata temu

Niestety tak zaniedbałem moje auto pod względem jakości jazdy ostatnio, że jak pojadę do serwisu, to chyba okaże się, że wszystkie wtryski będą do wymiany. Tym bardziej, że już sygnały jakie auto mi daje nie są za ciekawe

Czy ta opinia była pomocna?

wodnik_567

Wystawiono 2 lata temu

Proste, jak moje wtryski będą całkowicie uszkodzone i nie będzie się dało ich wyczyścić, to cóż będę musiał je wymienić!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki