Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy powinno się przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy? - pierwsze symptomy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze paliwa Common Rail powinniśmy poddać gruntownemu czyszczeniu, gdy tylko zauważymy pierwsze symptomy ich usterki. Są to najczęściej:

  • nierówna praca silnika (także na jałowym biegu), trudności z odpalaniem, częste gaśnięcie, wyraźnie odczuwalny spadek mocy, podwyższony pobór paliwa, nadmierna emisja ciemnych spalin czy też charakterystyczne odgłosy spod maski pojazdu.

W przypadku usterki wtrysków zdecydowanie nie zaleca się zwlekać z przeprowadzeniem naprawy na później. Wyżej wymienione objawy nie tylko są uciążliwe, ale też odbierają komfort jazdy. Na dłuższą metę doprowadzić mogą do przyśpieszonej eksploatacji wielu innych elementów układu paliwowego czy nawet samego silnika.
Im szybciej oddamy uszkodzone wtryskiwacze na profesjonalne czyszczenie, czy regenerację do autoryzowanego serwisu, tym mniejszy będzie ryzyko eskalacji oraz całościowy koszt usługi. 

Czyszczenie wtrysków w myjce
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Składanie wtrysku

Czy warto używać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Dostępne w sklepach motoryzacyjnych preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy stanowią skuteczną formę profilaktyki, a także doraźną pomoc w przypadku lekkich zabrudzeń.
Chronią one także komorę spalania oraz cały układ paliwowy przed korozją. Te środki chemiczne są ogólnodostępne i stosunkowo niedrogie, ponadto nie wymagają pomocy mechanika.
Należy jednak pamiętać, że preparaty czyszczące działają na niewielkie zabrudzenia. Gdy wtryskiwacze w naszym aucie są dość mocno zanieczyszczone, zastosowanie samych detergentów nie pomoże. W takich przypadkach skuteczną opcją pozostaje profesjonalne czyszczenie w serwisie. Metody specjalistów precyzyjnie usuwają z komponentów nawet najmocniejszych zanieczyszczenia, dzięki czemu wtryski mogą pracować jak nowe.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia wtryskiwaczy?

Czyszczenie ultradźwiękowe to najbardziej precyzyjna oraz najskuteczniejsza metoda usuwania wszelkich zalegających zanieczyszczeń z wtryskiwaczy. Ze względu na konieczność całkowitego demontażu i rozłożenia komponentów na części pierwsze, usługa realizowana jest wyłącznie w profesjonalnych serwisach samochodowych. Takie oczyszczanie jest relatywnie szybkim procesem, co stanowi dodatkową zaletę usługi.
Czyszczenie wtrysków w przypadku ich zabrudzenia to skuteczny sposób na przywrócenie im pełnej sprawności. Zapewnia precyzyjne i bezpieczne usunięcie wszelkich zabrudzeń, co przekłada się na optymalną pracę jednostki napędowej.

Wyczyszczony wtryskiwacz

Kiedy czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe?

Wtryskiwacze posiadające uszkodzenia mechanicznie lub skrajnie wyeksploatowane nie kwalifikują się do przeprowadzenia oczyszczania. Czyszczenie jest zazwyczaj tańszą alternatywą dla wymiany podzespołów, ale nie zawsze jest możliwe.
W przypadku, gdy czyszczenie wtrysków nie jest możliwe lub nie skutkuje ono poprawą wydajności komponentów, niezbędna jest ich wymiana.
Alternatywą dla zakupu nowych wtryskiwaczy jest zakup już zregenerowanych komponentów dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki