Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jazda z uszkodzonym wtryskiem paliwa - jak wygląda w praktyce i czym grozi?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Jazda samochodem z awarią systemu wtrysku może być uciążliwa i może znacząco obniżyć komfort jazdy. Pojawiają się problemy z funkcjonowaniem silnika, pracuje on nierówno, często towarzyszy usterce odczuwalny spadek mocy, pojawiają się szarpnięcia, drgania, zadymienie z wydechu oraz słyszalna jest głośniejsza praca jednostki napędowej. Należy mieć na uwadze, że dłuższa eksploatacja auta z awarią wtrysków może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika, tym samym kosztownej naprawy. Jazda z niesprawnymi wtryskami skończyć się może tragicznie dla Twojego silnika, turbosprężarki, jak i filtra DPF, dlatego nie warto ryzykować.
Jeżeli podejrzewamy uszkodzenie wtryskiwaczy w silniku, lepiej zgłosić się jak najszybciej do serwisu, aby nie dopuścić do wystąpienia poważniejszych usterek także innych podzespołów. Dla przypomnienia – wtryskiwacze pełnią bardzo ważną funkcję w silnikach wysokoprężnych, ponieważ to one odpowiadają za dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania. Kiedy komponenty są one sprawne, paliwo jest rozpylane w prawidłowej dawce i pod odpowiednim ciśnieniem. Ich uszkodzenie uniemożliwia prawidłowe działanie jednostki napędowej.

Auto w serwisie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Serwis regeneracji wtryskiwaczy

Po czym poznać, że wtryski są niesprawne?

Awaria wtryskiwaczy w Dieslu może objawiać się na wiele różnych sposobów. Użytkownik auta odczuwa nieprzyjemne szarpania podczas jazdy, niestabilną pracę silnika, szczególnie na biegu jałowym, spod maski pojazdu wydobywać się mogą specyficzne odgłosy stukania, występuje też zwiększoną emisja spalin. Pogarszają się również osiągi jednostki napędowej. Spadek mocy i wzrost zużycia paliwa mogą sygnalizować konieczność wymiany bądź regeneracji wtryskiwaczy paliwa. W przypadku wystąpienia takich objawów w Twoim skorzystaj z pomocy fachowca, który zdiagnozuje podzespoły. Doświadczeni specjaliści podejmują odpowiednie kroki w kierunku skutecznej naprawy tych komponentów.

Co jest przyczyną występowania awarii wtrysków?

Przyczyny wystąpienia awarii systemu wtrysku mogą być różnorodne. Często są też powiązane z ogólnym stanem technicznym pojazdu, ale do głównych z nich zalicza się:

  • Uszkodzenia mechaniczne - najczęściej to pęknięcie w przewodzie paliwa, mogą doprowadzić do problemów z systemem wtrysku uniemożliwiając dostarczanie odpowiedniej ilości oleju napędowego do silnika.
  • Zużycie eksploatacyjne komponentów.
  • Paliwo kiepskiej jakości, zawierające różnego typu zanieczyszczenia - tankowanie oleju napędowego słabej jakości skutkuje uszkadzanie wtryskiwaczy oraz osadzaniem się na nich zanieczyszczeń , co z biegiem czasu może doprowadzić do usterki.
  • Problemy z zapłonem - wszelkie usterki związane z przewodami zapłonowymi, świecami lub bobiną mogą negatywnie wpływać na działanie systemu wtrysku, powodując nieprawidłowe spalanie.
Regeneracja wtryskiwacza

Uszkodzone wtryskiwacze - jak pozbyć się usterki?

W zależności od rodzaju uszkodzenia wtryskiwaczy paliwa można je wyczyścić, zregenerować, lub wymienić.
Zdecydowanie najczęściej stosowaną metodą naprawczą jest regeneracja wtryskiwaczy, czyli przywrócenie im pełnej zdolności do wydajnej pracy. Regeneracja wtrysków paliwa polega na ich precyzyjnym wyczyszczeniu oraz wymianie zużytych bądź uszkodzonych części. W przypadku jedynie lekkiego zabrudzenia wystarczy przeprowadzić oczyszczanie wtrysków odpowiednią metodą. Inną możliwością jest wymiana komponentów na nowe, lub już zregenerowane. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną opcję, warto poddać wtryski profesjonalnej diagnostyce. Dopiero po jej wykonaniu okaże się, czy podzespoły nadają się do regeneracji czy nieunikniona będzie ich wymiana.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki