25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAKIM MOMENTEM DOKRĘCAĆ WTRYSKIWACZE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Zagadnienie, które zdefiniujemy jest odpowiedź na pytanie, jakim momentem dokręcać wtryskiwacze. Części te podlegają złożeniu po wykonaniu ich czyszczenia lub regeneracji, a są to podstawowe działania naprawcze, które prowadzi się na tych podzespołach w specjalistycznych serwisach. Model i rodzaj silnika, nie ma w tym wypadku większego znaczenia, chociaż będziemy się nimi posługiwać w drodze wyjawienia przebiegu procesu. Składając wtryskiwacz, najpierw dokręca się korpus zaworu i w tym wypadku moment dokręcania wtrysku 1.6 tdci czy też innych modeli silników, powinien wynosić 75Nm. Dalej osadza się półkulkę w ten sposób, by jej płaska powierzchnia mieściła się poza gniazdem, co jest niezbędne dla poprawności wykonywanego zabiegu. Trzeba też mieć na uwadze zachowanie pierwotnej lokalizacji cewki elektromagnesu w odniesieniu do króćca wysokiego ciśnienia. Następnie moment dokręcania wtrysku 1.6 HDI czy innych, powinien mieścić się w zakresie od 10 do 15 Nm oraz 45 Nm i są to wartości, które trzeba zachować w przypadku mocowania gwintów pod nakrętki elektrozaworu i rozpylacza wtryskiwacza. Dokonując tego dobrze te podzespoły posmarować olejem wazelinowym lub innym sprawdzającym się w tym celu.

Jakim momentem dokręcać wtryskiwacze
Jakim momentem dokręcać wtryskiwacze

Dokręcanie wtryskiwaczy

Wykonując ten zabieg, należy mieć na uwadze delikatną strukturę tych części oraz niebagatelnie ważną funkcję, które pełnią w układzie zasilania, co powoduję, że tak ważne jest odpowiednie ich złożenie. Warto przy tym pamiętać, że moment dokręcania wtryskiwaczy 1.9 TDI czy 1.6 TDCI lub innych musi być bezwzględnie zachowany. Zadanie to może nastręczać wielu problemów, jednak profesjonalne pracownie wykonują takie czynności niemal codziennie, dbając o czystość i przywrócenie sprawności wtryskiwaczy. Odbywa się to z zachowaniem wszelkich norm dotyczących tego procesu oraz przy użyciu niezbędnych narzędzi. Wykwalifikowana kadra jest na tyle doświadczona, że nie ma z tym żadnego problemu. Dzierży ona bowiem wiedzę dotyczącą budowy i działania wtryskiwaczy, która jest niezbędną przy wykonywaniu tego zabiegu.

Dokręcanie wtryskiwaczy
Dokręcanie wtryskiwaczy

Komentarze

Lechu 2021-07-08 10:46:41

Dzięki za info, w końcu dowiedziałem się jaki powinien być moment dokręcania wtrysków Delphi

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA