Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie wartości powinny mieć wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wartości wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie wartości powinny mieć wtryskiwacze?
Jakie wartości powinny mieć wtryskiwacze?

Przyjmuje się, że prawidłowe wartości wtryskiwaczy wynoszą nie więcej niż +/- 1,5 do 2,5 mg/suw. Jeśli dojdzie do przekroczenia tych parametrów, to może oznaczać uszkodzenie lub zużycie tych podzespołów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie badania diagnostycznego w specjalistycznym serwisie samochodowym, który wskaże dalsze kroki naprawy lub regeneracji tych elementów. Oczywiście jednoznaczne określenie tych wartości, nie jest możliwe ze względu na specyfikę pojazdu, która jest określana indywidualnie przez danego producenta. Dlatego też należy wiedzieć, że w autoryzowanym serwisie można rzetelnie sprawdzić wszystkie parametry tych podzespołów. W wyniku przeprowadzenia takiego badania zazwyczaj ustalane są korekty dawek wtrysku oraz wartości ciśnienia występujące na szynie w trakcie pracy wtryskiwaczy. Ponadto pamiętaj o adaptacji wtryskiwaczy po wymianie tych podzespołów. Proces ten polega na podłączeniu właściwego programu do sterownika silnika pojazdu i wprowadzeniu odpowiednich dawek paliwa.

Parametry wtryskiwaczy - Parametry wtryskiwaczy Common Rail

Parametrami wtryskiwaczy Common Rail są wartości dawkowanego paliwa, które zostały określone przez producenta tych podzespołów. Dlatego wartości te mogą być różne, ponieważ zależy to od przypisanego konkretnego numeru katalogowego wtryskiwacza. Odpowiednie parametry tych elementów są istotne w kwestii uzyskania stabilnej i równomiernej pracy silnika pojazdu. Aby móc otrzymać precyzyjne wyniki parametrów wtryskiwaczy, można wykonać test przelewowy w specjalistycznym serwisie samochodowym. Podczas takiego badania na komputerze diagnostycznym wyświetlają się pomiary parametrów tych elementów. Następnie wyniki te analizuje doświadczony mechanik. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze serwisu sugerować się wieloletnim doświadczeniem zakładu, jak i fachową wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu diagnostyki i naprawy wtryskiwaczy.

1.Wtryski - jakie poprawne wartości? - Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Za poprawne wartości wtrysków Common Rail przyjmuje się przedział mieszczący się w +/- 1,5 – 2,5 mg/suw. Należy jednak wiedzieć, że poprawne wartości parametrów wtrysków określa producent tych podzespołów. Wszelkie przekroczenie minimalnej wartości parametrów wtryskiwaczy może wskazywać ich uszkodzenie albo ich zużycie. Z kolei niesprawne wtryski prowadzą do poważnych i kosztownych usterek układu paliwowego.

Wtryski - jakie poprawne wartości?
Wtryski - jakie poprawne wartości?

2.Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail w trakcie pracy - Korekty wtryskiwaczy jak sprawdzić

Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail jest zaawansowanym procesem technologicznym, który ma za zadanie określić stan techniczny tych podzespołów i stopień ich zużycia. Natomiast sprawdzenie korekt wtrysków odbywa się przy pomocy testera diagnostycznego, który jest podłączony do sterownika silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Żwirek

Wystawiono 2 lata temu

Standardowe wartości wtryskiwaczy zwykle zaczynają się od około 15-30 strumieni na sekundę dla silników o mniejszej pojemności i mogą osiągać wartości nawet do 150 strumieni na sekundę dla silników o większej pojemności lub wysokiej mocy. Wartości te są zazwyczaj podawane w milimetrach sześciennych na sekundę (mm3/s) lub w litrach na minutę (l/min). Pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o wartości wtryskiwaczy, ponieważ różnią się one w zależności od konkretnego samochodu i silnika. Zalecane jest skonsultowanie się z instrukcją obsługi samochodu lub z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące wartości wtryskiwaczy dla konkretnego pojazdu.

Czy ta opinia była pomocna?

Boniek

Wystawiono 2 lata temu

Wartości lepiej sprawdzić w warsztacie, który ma stół probierczy, bo od razu dostajemy specyfikę, na której są zapisane wszystkie info o naprawianych wtryskach.

Czy ta opinia była pomocna?

Kuba

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem jakie wartości miały moje wtryski, ale 2 były niesprawne i w serwisie mi je naprawili. Jestem bardzo zadowolony bo koszt był znacznie niższy niż nowe zamienniki.

Czy ta opinia była pomocna?

Muchomor1

Wystawiono 2 lata temu

Super, bardzo pomocne, myślałem, że uda mi się samemu sprawdzić wartości, ale chyba nic z tego

Czy ta opinia była pomocna?

lorek!@#

Wystawiono 2 lata temu

Okej, czyli sam tych wartości wtrysków nie mogę sprawdzić, chyba że kupie specjalne narzędzia do tego. Cieszę się, że trafiłem na ten artykuł

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki