Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy niewłaściwej pracy wtryskiwaczy i jak je rozpoznać? - zwróć na to uwagę

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Niewłaściwa praca wtryskiwaczy paliwa w silniku może objawiać się różnymi symptomami, zależnie od rodzaju problemu. Oto kilka popularnych objawów, które mogą wskazywać na niewłaściwą pracę wtryskiwaczy:

1. Spadek mocy jednostki napędowej - jeżeli wtryskiwacz nie wstrzykuje wystarczającej ilości paliwa lub robi to niewłaściwie, doprowadzi to do pogorszenia mocy silnika.
2. Nierówna praca jednostki napędowej - nieprawidłowe działanie jednego lub więcej wtryskiwaczy może prowadzić do nierównego działania silnika. Mogą występować wibracje, chwilowe przyspieszenia lub spadki obrotów na jednym albo kilku cylindrach.
3. Większe zapotrzebowanie na paliwo - jeśli wtrysk jest uszkodzony lub pracuje niewłaściwie, silnik może zużywać więcej paliwa niż standardowo.
4. Zwiększona emisja toksycznych spalin - nieprawidłowa praca wtryskiwaczy może prowadzić do niepełnego spalania paliwa, co z kolei przełoży się na emitowanie przez silnik większej ilości trujących spalin.
5. Problemy z uruchomieniem silnika - zdarza się, gdy wtryskiwacz nie wstrzyknie odpowiedniej ilości paliwa, przez co kierowca może mieć problem z rozruchem pojazdu.
6. Wibracje silnika - źle działające wtryskiwacze mogą powodować nieprawidłowe spalanie paliwa w cylindrach, co wygeneruje nieprzyjemne wibracje jednostki napędowej.

Objawów uszkodzonych wtryskiwaczy jest cała masa. Z pewnością nie należy ich lekceważyć, aby nie doszło do poważniejszych usterek. W razie problemów należy skontaktować się z zaufanym serwisem, który zdiagnozuje wtryski, a także je zregeneruje (o ile będzie to możliwe).

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Sprawdzanie działania wtrysków

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail to proces naprawy używanych komponentów w silnikach z systemem Common Rail. Obejmuje ona demontaż, czyszczenie elementów w myjce ultradźwiękowej, wymianę uszkodzonych części, testowanie i kalibrację. Specjalistyczna regeneracja wtrysków Diesla pozwala przywrócić pełną sprawność jednostki napędowej.

Na czym polega sprawdzenie wtryskiwaczy?

Rozpylacz wtryskiwacza

Sprawdzenie wtryskiwaczy bez konieczności ich demontażu polega na wykorzystaniu testera diagnostycznego do oceny ich funkcjonalności poprzez odczytanie korekty za pomocą komputera połączonego ze sterownikiem silnika. Istotnym krokiem w tym procesie jest również sprawdzenie rezystancji na cewce. Dodatkowo w serwisie może być przeprowadzany test przelewowy, który pozwala sprawdzić dawkowanie wtrysku. Natomiast w przypadku weryfikacji wtryskiwaczy po ich demontażu, konieczne jest dokładne obejrzenie wszystkich elementów wtrysku. W niektórych przypadkach może być konieczne ich czyszczenie przed przystąpieniem do testowania ich sprawności. Po każdym etapie diagnostyki klient jest informowany o postępie prac i to od niego zależy, jakie kroki serwisowe zostaną podjęte dalej.

Czy wtryskiwacze mogą stukać?

Sprawne wtryskiwacze nie mogą wydawać żadnych dźwięków. Stukanie, klekotanie tudzież cykanie dobiegające spod maski samochodu, zwłaszcza podczas niskich obrotów lub przy przyspieszaniu, mogą sygnalizować awarię wtrysków paliwa. Ignorowanie tych niecodziennych dźwięków może prowadzić do poważnych uszkodzeń innych komponentów układu paliwowego. Ponadto opóźnienie w reakcji na te sygnały będzie skutkowało wygenerowaniem drogich napraw lub wymianą części pojazdu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki