Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii wtryskiwaczy? - o tym się rzadko mówi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Jednym z głównych powodów, które mogą doprowadzić do usterki wtryskiwaczy, jest zanieczyszczone paliwo. Zabrudzenia te mogą osadzać się na elementach, uniemożliwiając swobodny przepływ paliwa lub nawet całkowicie je blokując. W rezultacie ilość dostarczanego paliwa do silnika jest ograniczona, co z kolei doprowadzi do spadku jego wydajności lub nawet do całkowitej awarii. Innym powszechnym powodem problemów z wtryskami jest ich naturalne zużycie. Wskutek nieszczelności komponentów pojawią się kłopoty z prawidłowym wtryskiem paliwa lub nawet jego wyciekiem. Jakie są typowe usterki wtrysków? Otóż najczęściej zauważa się spadek mocy silnika, większe zapotrzebowanie na paliwo oraz zwiększoną emisje zanieczyszczeń do atmosfery.

Brudny wtryskiwacz
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Rozpylacz wtrysku

Po czym poznać, że wtrysk jest zepsuty?

Uszkodzenie wtryskiwacza może być zauważalne poprzez szereg objawów, takich jak utrata mocy silnika, zwiększona emisja spalin, pojawienie się dymu o różnych kolorach (białego lub czarnego), nierówna praca silnika, szarpanie jednostki napędowej podczas jazdy, stuki dochodzące z wnętrza silnika, problemy z uruchomieniem lub wyłączeniem silnika, a nawet zalanie jednostki napędowej olejem napędowym. Jeśli na desce rozdzielczej pojawi się kontrolka informująca o nieprawidłowej pracy silnika, może to być pierwszy sygnał uszkodzenia wtrysku. Konsekwencje awarii wtryskiwaczy mogą być poważne i obejmują uszkodzenie filtra cząstek stałych lub katalizatora, wypalenie się tłoków, zatarcie turbosprężarki, a nawet uszkodzenie całego silnika.

Jak samodzielnie wykonać test przelewowy wtrysków?

Test przelewowy wtrysków

Badanie przelewowe wtryskiwaczy stanowi stosunkowo łatwą procedurę, którą można przeprowadzić samodzielnie, posiadając jedynie kilka plastikowych rurek i pojemników z miarką na paliwo. Polega ona na podłączeniu się do przewodów przelewowych wtryskiwaczy i uruchomieniu silnika. Następnie, po krótkim czasie, należy dokonać interpretacji testu poprzez sprawdzenie ilości zbieranego paliwa w pojemnikach. Wyniki tego testu pozwalają ocenić, ile paliwa jest zwracane z powrotem do obiegu, co jest wskaźnikiem szczelności i drożności wtryskiwacza. Zauważalne odstępstwa od normy mogą świadczyć o problemach z wtryskiwaczami. Korzyścią tej metody jest możliwość przeprowadzenia testu bez konieczności demontażu wtryskiwaczy, przy niskich kosztach badania. Należy jednak mieć na uwadze, że wykonanie testu w warunkach domowych dostarczy jedynie ogólnej oceny, która pozwoli zidentyfikować ewentualne usterki wtrysków.

Regeneracja czy wymiana wtrysków?

Regeneracja wtryskiwaczy jest bez wątpienia korzystniejszym rozwiązaniem ze względów finansowych, natomiast nie zawsze będzie ona możliwa. W pierwszej kolejności wtryski powinny zostać sprawdzone pod kątem uszkodzeń. Jeżeli cewka będzie uszkodzona lub będzie problem z dostępnością części zamiennych, użytkownik samochodu poniesie wysokie koszty zakupu nowego kompletu wtryskiwaczy. Pamiętaj jednak, że warto poradzić się zaufanego mechanika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki