Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są główne zalety wtryskiwaczy Common Rail dla silników wysokoprężnych? - wpływ na pracę silnika i emisje spalin

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Common Rail są powszechnie stosowane w silnikach wysokoprężnych z kilku powodów, tak więc poniżej przedstawimy, jakie są zalety posiadania systemu Common Rail?

• Poprawiona kontrola wtrysku - system Common Rail umożliwia precyzyjną kontrolę nad czasem, ilością i ciśnieniem wtrysku paliwa do każdego cylindra silnika. To zapewnia lepszą wydajność spalania i zwiększa moc silnika, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych substancji.
• Zmniejszenie hałasu i wibracji - dzięki bardziej precyzyjnemu sterowaniu wtryskiem paliwa, silniki wyposażone we wtryskiwacze Common Rail działają zwykle ciszej i generują mniej wibracji w porównaniu z tradycyjnymi systemami wtrysku.
• Zwiększona elastyczność pracy - system Common Rail pozwala na zmianę charakterystyki wtrysku paliwa w zależności od warunków pracy silnika, co prowadzi do większej elastyczności w zakresie momentu obrotowego i mocy silnika.
• Optymalna wydajność paliwa - dzięki lepszej kontroli nad procesem wtrysku silniki wyposażone we wtryskiwacze Common Rail są bardziej efektywne pod względem zużycia paliwa. Oznacza to mniejsze koszty eksploatacji i niższe emisje CO2.
• Zwiększona wytrzymałość – wtryski Common Rail są zwykle bardziej wytrzymałe i mniej podatne na zużycie niż tradycyjne wtryskiwacze, co przekłada się na dłuższą żywotność całego systemu wtryskowego.

Zalet posiadania systemu Common Rail jest bardzo dużo, natomiast trzeba pamiętać o prawidłowej eksploatacji pojazdu, ponieważ wtryski te są narażone na szybszą awarię.

Wtryskiwacz Common Rail
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Sprawdzanie wtrysków w maszynie

Co jest lepsze: Common Rail czy pompowtryski?

Porównując oba systemy wtrysku paliwa, można zauważyć, że układ Common Rail wykazuje przewagę zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Wykorzystanie wtryskiwaczy w roli głównej w systemie Common Rail przynosi istotną poprawę kultury jazdy poprzez zmniejszenie hałasu związanego z działaniem podzespołów układu paliwowego. Ta technologia zapewnia także bardzo precyzyjną dawkę paliwa, kontrolowaną przez sterownik silnika, co umożliwia dostosowanie parametrów dawki paliwa oraz procesu spalania, spełniając tym samym wymagania jakościowe i ekologiczne. Pomimo że pompowtryski są wydajne, mało awaryjne i mniej podatne na osady w paliwie w porównaniu z wtryskiwaczami, ich wyższe ciśnienie pracy wynoszące nawet do 2400 barów skutkowało przekroczeniem rygorystycznych norm emisji spalin, co z kolei wykluczyło ich dalsze zastosowanie.

Jak działa wtryskiwacz Common Rail?

Wtryski w silniku

Wtryskiwacze Common Rail dzielą się na piezoelektryczne i elektromagnetyczne. W przypadku elektromagnetycznych wtryskiwaczy w ich wnętrzu znajduje się trzpień z tłoczkami na dole i górze oraz dwiema komorami paliwa. Dolna komora ma mniejszą powierzchnię tłoczka, więc trzpień jest naciskany w dół, zamykając końcówkę wtryskiwacza iglicą. Sterownik silnika wysyła impulsy do podania paliwa, co powoduje podniesienie talerzyka przez elektromagnes nad trzpieniem. To z kolei zmniejsza ciśnienie w górnej komorze i zwiększa je w dolnej, co unosi iglicę i wpuszcza paliwo.

Czy wtryski mają wpływ na moc silnika?

Zdecydowanie wtryski mają wpływ na pracę jednostki napędowej. Problemy z układem wtryskowym objawiają się głównie poprzez zmniejszenie wydajności silnika, co oznacza spadek jego mocy. Uszkodzone wtryskiwacze mogą powodować intensywne dymienie, zwłaszcza podczas gwałtownego przyspieszania. Ponadto wzrasta ilość oleju silnikowego, do którego dostaje się paliwo. Silnik może pracować niestabilnie na wolnych obrotach, co utrudnia poranny rozruch, a pojazd zużywać będzie więcej paliwa niż zwykle.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki