Jakie zalety posiadają układy Common Rail?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
CENA | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
CZAS REALIZACJI | 24 - 48 godzin |
GWARANCJA | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją

Głównymi zaletami układu Common Rail są:
- równiejsza praca silnika wynikająca z bardzo dokładnie wyliczonych parametrów dawki,
- znacznie lepszy spalanie paliwa wynikające z optymalizacji procesu spalania,
- niski poziom emitowanych cząstek stałych, dzięki czemu normy emisji toksycznych spalin są jak najbardziej przestrzegane,
- o wiele mniejszy hałas związany z pracą podzespołów układu paliwowego,
- polepszenie parametrów użytkowych pojazdu, to jest mocy i momentu obrotowego.
Zdecydowaną zaletą układu Common Rail jest także możliwość wytworzenia stałego ciśnienia niezależnego od momentu pracy jednostki napędowej. Kolejną zaletą jest możliwość kontroli wysokiego ciśnienia, a także parametrów dawki paliwa. Wiele ze wspomnianych atutów ma związek z podziałem dawki paliwa na kilka faz oraz z charakterem dawki, która obiera postać mgiełki, a nie kropel.
Common Rail: cechy, zalety i wady – opinie
Układ Common Rail wiąże się przede wszystkim z bardzo precyzyjnym dawkowaniem paliwa, niższym poziomem hałasu oraz o wiele lepszym spalaniem paliwa. Dzięki temu technologia wtrysku bezpośredniego Common Rail cieszy się dużym uznaniem zarówno w gronie mechaników, jak i właścicieli Diesli. Stosowana obecnie koncepcja pozostawiła daleko w tyle poprzednie rozwiązania, m.in. pompowtryskiwacze, których praca była o wiele głośniejsza, a emitowane do powietrza spaliny znacznie przekraczały unijne normy.
1. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – jakie paliwo?
Praca układu Common Rail opiera się na jego głównych elementach składowych, tj. Szynie, wtryskiwaczach oraz pompie wtryskowej. Powyższe podzespoły gwarantują równomierne działanie silnika, co przekłada się na komfort podróżowania. Aby części te mogły pracować długo i wydajnie, należy przede wszystkim tankować dobrej jakości paliwo, ponieważ większość z nich zabezpieczana jest właśnie paliwem. Powinno mieć ono zatem dobrą jakość oraz odpowiednie właściwości smarne.
2. Zalety i wady układu Common Rail – ciśnienie
Zdecydowaną zaletą układu Common Rail jest bardzo wysokie ciśnienie, które umożliwia niezwykle precyzyjną dawkę wtrysku. W nowoczesnych Dieslach wynosi ono nawet 2500 bar. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje wady, ponieważ tak wysokie ciśnienie oznacza szybsze zużywanie się elementów wtryskiwacza. Jednak biorąc pod uwagę komfort jazdy, jaki zapewnia system common rail, warto zapoznać się z metodami dbania o układ paliwowy, zamiast skupiać się na niedogodnościach. Każdy właściciel Diesla powinien więc zapoznać się zarówno z wadami, jak i zaletami silnika wyposażonego w zasilanie common rail.

3. Common rail – w jakich samochodach?
Common Rail to technologia udoskonalona przez firmę Bosch, opierająca się na bezpośrednim wtrysku paliwa. Każdy producent samochodu posiada własne oznaczenie na zainstalowany w pojeździe układ Common Rail. Na rynku możemy więc spotkać silniki m.in. Takie, jak: JTD, MultiJet, CDTi, TDI, HDi, TDCi czy CDI. Aktualnie technologia Common Rail stosowana jest w ponad siedemdziesięciu procentach samochodów z silnikiem Diesla różnorodnych producentów.
Komentarze
Tomasz
Wystawiono 2 lata temu
Posiadam Mondeo mk3 2006 2.0tdci, normalnie pocisk na kołach
Czy ta opinia była pomocna?
Adam
Wystawiono 2 lata temu
Układy Common Rail są jednym z najnowocześniejszych systemów zasilania paliwem w samochodach z silnikami diesel. Charakteryzują się one wieloma zaletami, takimi jak: Niski poziom emisji spalin – układy Common Rail pozwalają na bardziej precyzyjne dozowanie paliwa do komory spalania, co prowadzi do lepszego spalania i niższej emisji szkodliwych substancji. Wysoka sprawność – dzięki bardziej precyzyjnemu dozowaniu paliwa, układy Common Rail charakteryzują się lepszą sprawnością niż starsze systemy zasilania paliwem. Dostosowywanie mocy do potrzeb kierowcy – układy Common Rail pozwalają na bardziej elastyczną regulację mocy silnika, co przekłada się na większą wygodę jazdy. Prosta obsługa – układy Common Rail są prostsze w obsłudze niż starsze systemy zasilania paliwem, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Trwałość – układy Common Rail są trwalsze niż starsze systemy zasilania paliwem i wymagają mniejszej liczby napraw. Możliwość zastosowania w różnego rodzaju silnikach – układy Common Rail mogą być stosowane w różnych typach silników, od małych jednostek napędowych po duże, wysokoprężne jednostki stosowane w ciężarówkach.
Czy ta opinia była pomocna?
Antoś_78
Wystawiono 3 lata temu
Mam już mojego diesla dość długo i myślę, że układy common rail są na świecie najlepsze.
Czy ta opinia była pomocna?
Misiek
Wystawiono 3 lata temu
Znacznie lepsze parametry użytkowe to chyba to, co wyróżnia samochody z Common Rail. Osiągi są lepsze, ale podzespoły szybciej się zużywają.
Czy ta opinia była pomocna?
Patyczek0987
Wystawiono 3 lata temu
Dzięki Common Rail praca mojego samochodu jest po prostu lepsza i wydajniejsza. Moim zdaniem są to główne zalety tego systemu.
Czy ta opinia była pomocna?
Szym-bor234
Wystawiono 3 lata temu
Silnik w układzie CR pracuje bardzo dobrze, o ile wszystko jest sprawne! Natomiast jestem bardzo zadowolony z tej technologii :)
Czy ta opinia była pomocna?
Marecki87
Wystawiono 4 lata temu
Jezdzę dieslami od 20 lat i nigdy dokładnie nie wiedziałem co to common rail. Fajny artykuł, można się dużo dowiedzieć!
Czy ta opinia była pomocna?