Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wady i zalety silnika wyposażonego w zasilanie common rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wady i zalety silnika wyposażonego w zasilanie common rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Silniki wyposażone w zasilanie Common Rail mają wiele zalet, ale również kilka potencjalnych wad:

Zalety silników zasilanych układem Common Rail:
1. Wyższa wydajność paliwa - system Common Rail umożliwia dokładne i precyzyjne dawkowanie paliwa do komory spalania, co przekłada się na lepszą wydajność i ekonomikę silnika. Większa kontrola nad procesem wtrysku pozwala na bardziej efektywne spalanie.
2. Redukcja emisji - dzięki precyzyjnemu wtryskowi paliwa w układzie Common Rail, silniki wyposażone w ten system mają tendencję do generowania mniejszej ilości szkodliwych substancji, takich jak tlenki azotu (NOx) i cząsteczki stałe. Odpowiednia regulacja parametrów wtrysku pozwala na spełnienie norm emisji spalin.
3. Lepsza dynamika - dzięki szybkiemu i precyzyjnemu wtryskowi paliwa, silniki Common Rail charakteryzują się lepszą reakcją na zmiany obciążenia. Daje to większą moc, moment obrotowy i płynniejsze przyspieszenie.
4. Cichsza praca - układ Common Rail jest zazwyczaj bardziej cichy w porównaniu do innych systemów wtryskowych. Wtryskiwacze pracują przy wysokim ciśnieniu, ale dobrze zaprojektowany system tłumienia drgań eliminuje większość hałasu związanego z procesem wtrysku paliwa.
5. Lepsza kontrola parametrów wtrysku - system Common Rail umożliwia zaawansowaną kontrolę parametrów wtrysku, takich jak czas trwania wtrysku, ilość wtryskiwanego paliwa i ciśnienie wtrysku. Jest to ważne, aby dostosować się do różnych warunków jazdy i zapewnić optymalne spalanie.

Wady silników zasilanych układem Common Rail:

1. Wyższe koszty: Układ Common Rail jest bardziej skomplikowany i zaawansowany technologicznie niż starsze systemy wtryskowe. W rezultacie, naprawa i konserwacja mogą być droższe w przypadku awarii.
2. Wrażliwość na jakość paliwa: Silniki Common Rail są bardziej wrażliwe na jakość paliwa. Zanieczyszczenia w paliwie, takie jak zanieczyszczenia cząstkowe czy woda, mogą wpływać na działanie wtryskiwaczy i prowadzić do uszkodzeń.
3. Potrzeba regularnej konserwacji: Wtryskiwacze Common Rail wymagają regularnej konserwacji i czyszczenia, aby zapewnić ich sprawne działanie. 

1. Typowe objawy uszkodzenia wtryskiwaczy i ich przyczyny

Silnik samozapłonowy służy ludziom już przeszło 100 lat. Wynalazek Rudolfa Diesla na przestrzeni XX wieku ewoluował, zmieniał się, wykorzystując nowinki technologiczne i innowacyjne pomysły inżynierów z całego świata, by jak najlepiej służyć ludziom. Rozwiązania wykorzystywane w konstrukcji silnika wysokoprężnego, dążyły do zapewnienia najwyższych standardów ergonomii i ekologii eksploatacji, by na chwilę obecną stać się zwieńczeniem wysiłków, w postaci common raila. Czym jest common rail? Skąd się wziął na rynku i jakie cechy wyniosły go na podium?

Wady i zalety silnika wyposażonego w zasilanie common rail

2. Wady i zalety silnika wyposażonego w zasilanie common rail

Common rail to nazwa, jaką nosi układ zasilania silnika, po raz pierwszy zainstalowany w Alfie Romeo 156 w 1997 roku przez firmę FIAT. System ten, jest na tyle skuteczny i innowacyjny, że dziś, stał się standardem, w produkcji liniowej samochodów na całym świecie. Dzięki swojej konstrukcji gwarantuje nie tylko wysokie osiągi i niskie spalanie paliwa, ale również spełnia wysokie normy ekologiczne, dzięki wykorzystaniu technologii najnowszych generacji, takich jak np. zawór EGR. Układ common rail składa się z kilku współpracujących ze sobą podzespołów, to znaczy:
- Pompy niskiego ciśnienia
- Pompy wysokiego ciśnienia
- Wspólnego zbiornika wysokiego ciśnienia (common rail)
- Wtryskiwaczy
- Sterownika

Każdy podzespół wykonuje inną pracę, a zadanie ma niemniej odpowiedzialne niż pozostałe. Bardzo istotnym, we właściwej pracy silnika jest, by wszystkie były odpowiednio ze sobą zgrane, w innym wypadku jedna usterka pociągnie za sobą następną. Pompa niskiego ciśnienia, umieszczona w zbiorniku paliwa, podaje olej napędowy, przez filtry do pompy wysokiego ciśnienia, która już bezpośrednio do szyny tłoczy sprężone paliwo, które jest w niej akumulowane, przed wysłaniem do wtryskiwaczy, które mają za zadanie rozpylić paliwo w komorze spalania. Całość procesu nie wydaje się być specjalnie skomplikowana, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że ciśnienie wtrysku sięga 250 MPa, czas wtrysku to 1 ms, a w jednym cyklu pracy tłoka układ dokonuje 7 wtrysków, można przedstawić sobie, na jakie obciążenia jest w czasie swojej pracy narażony. Co więcej, wyjątkowo precyzyjna konstrukcja podzespołów w układzie sprawia, że jest bardzo narażony na czynniki zewnętrzne. Zanieczyszczenia obecne w oleju napędowym powodują większość awarii w common railu, zapychają otworki wtryskiwaczy, powodują niszczenie powierzchni pompy.

Wtryskiwacz do Samochodu MANN

Wtryskiwacz do Samochodu MAN

Można się przed nimi ochronić poprzez zachowywanie higieny obsługi układu – regularną wymianę filtrów, czyszczenie wtryskiwaczy, jednak nic nie dam nam nigdy 100% pewności, ponieważ zanieczyszczenia w oleju napędowym są pochodzenia naturalnego i nie ma możliwości wyeliminować ich całkowicie.

Dla wszystkich użytkowników diesla informacją istotną i sądzę bardzo dobrą, jest fakt, że wszystkie podzespoły wchodzące w skład układu zasilania silnika samozapłonowego bez problemu poddają się procesowi regeneracji za pomocą którego, można zminimalizować koszty eksploatacji. Ponieważ, jak już wspomniałem, koszty podzespołów do wymiany w dieslu są stosunkowo wysokie, rozwiązanie, jakim jest regeneracja, potrafi zmniejszyć je kilkukrotnie. Wystarczy wspomnieć, że czyszczenie kompletu wtryskiwaczy nie przekroczy 500 złotych, a jeden nowy wtryskiwacz to około 1300 złotych, więc komplet to 6500 przy pięciu wtryskach. Różnica robi wrażenie. Stąd też serdecznie zalecam, o ile jest to jeszcze możliwe, regenerację zużytych podzespołów, jednocześnie przestrzegając przed zakładami, które podobnych napraw podejmują się bez odpowiedniego sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Wymagana do tego typu napraw precyzja, to domena autoryzowanych serwisów, wykorzystujących światowej klasy sprzęt i kadrę z wieloletnim doświadczeniem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Byniu

Wystawiono Rok temu

Silniki wyposażone w zasilanie Common Rail mają kilka zalet i wad. Niektóre z nich to: Zalety: • Wysoka sprawność: Silniki Common Rail charakteryzują się wysoką sprawnością, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i niższe emisje spalin. • Precyzyjne dawkowanie paliwa: Dzięki zastosowaniu elektromagnetycznych wtryskiwaczy, silniki Common Rail pozwalają na precyzyjne dawkowanie paliwa, co przekłada się na lepszą kontrolę emisji spalin i lepszą elastyczność pracy silnika. • Większa moc: Silniki Common Rail mają większą moc niż silniki z tradycyjnym układem wtryskowym, ponieważ mogą pracować z wyższym ciśnieniem wtrysku. Wady: • Wysoka cena: Silniki Common Rail są droższe w produkcji i naprawie niż silniki z tradycyjnym układem wtryskowym. • Skomplikowany układ: Układ Common Rail jest bardziej skomplikowany niż tradycyjny układ wtryskowy, co oznacza, że jego naprawa może być trudniejsza i bardziej kosztowna. • Wymagają specjalistycznej obsługi: Silniki Common Rail wymagają specjalistycznej obsługi, ponieważ potrzebują dokładnego ustawienia i regulacji, aby działały prawidłowo. • Ciśnienie paliwa: W silnikach Common Rail ciśnienie paliwa jest wyższe niż w silnikach z tradycyjnym układem wtryskowym, co oznacza, że są bardziej narażone na uszkodzenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Olo36

Wystawiono 4 lata temu

Zasilanie w common rail naprawdę sobie radzi. Niskie zużywanie paliwa, a do tego spełnia normy ekologiczne!

Czy ta opinia była pomocna?

risu

Wystawiono 5 lat temu

@KKr56 pomaga, ja swoje czyściłem i od razu auto jeździ jak należy.

Czy ta opinia była pomocna?

Fairway

Wystawiono 5 lat temu

Nieciekawe te objawy, mam nadzieję, że da się im zapobiegać, a nie tylko leczyć :)

Czy ta opinia była pomocna?

KKr56

Wystawiono 5 lat temu

Czyszcznie tyko 500 zł za wszystkie wtryski? A takie czyszczenie to pomaga?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki