Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są główne problemy związane z wtryskiwaczami? - lepiej ich uniknąć

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Diesla są integralnymi komponentami w silnikach spalinowych, zwłaszcza w samochodach z silnikami spalinowymi. Jakie są typowe usterki wtryskiwaczy? Obejmują one:

1. Zanieczyszczenie - wtryskiwacze mogą być podatne na zanieczyszczenia, takie jak osady z paliwa, co może prowadzić do ich zapychania. To może prowadzić do nierównego spalania paliwa, spadku wydajności silnika i innych problemów.
2. Uszkodzenia mechaniczne - wtryskiwacze mogą ulec usterkom mechanicznym, takim jak pęknięcia obudowy, co może prowadzić do wycieku paliwa. To może być spowodowane wibracjami silnika, nagłymi zmianami temperatury, korozją, uszkodzeniem mechanicznym lub starzeniem się części.
3. Problemy elektryczne - współczesne wtryskiwacze są często sterowane elektronicznie, co może prowadzić do problemów związanych z układem sterowania silnikiem, takimi jak uszkodzenia przewodów, wtyczek lub sterowników wtryskiwaczy.
4. Niedrożność - niedrożność wtryskiwaczy może być spowodowana osadami z paliwa lub zanieczyszczeniami. To może prowadzić do nierównomiernego rozpylania paliwa, a w efekcie do nieefektywnego spalania i spadku wydajności silnika.
5. Nieszczelności – nieszczelne wtryski mogą prowadzić do wycieków paliwa. Wynika to z zużycia uszczelek lub uszkodzeń mechanicznych.
6. Awaria sterownika - elektroniczne sterowanie wtryskiwaczami może być podatne na awarie, które mogą prowadzić do problemów z dostarczaniem odpowiedniej ilości paliwa do silnika, co z kolei doprowadzi do spadku wydajności lub nieprawidłowego spalania.
7. Problem z ciśnieniem paliwa - w przypadku wtryskiwaczy Common Rail, które są popularne w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych, problemy związane z ciśnieniem paliwa, takie jak niedostateczne ciśnienie lub zbyt wysokie ciśnienie, mogą prowadzić do nieprawidłowego działania wtryskiwaczy.
8. Wpływ jakości paliwa - jakość paliwa może mieć istotny wpływ na wydajność i żywotność wtryskiwaczy. Paliwo niskiej jakości lub zanieczyszczone może przyczynić się do problemów z wtryskiwaczami.
9. Problemy z czujnikami - w nowoczesnych silnikach często stosuje się czujniki do monitorowania pracy wtryskiwaczy. Problemy z tymi czujnikami mogą prowadzić do błędnych odczytów i problemów z działaniem wtryskiwaczy.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej

Jak brzmi uszkodzony wtryskiwacz?

Jeśli wtryskiwacz ulegnie uszkodzeniu, może wydawać znacznie głośniejsze dźwięki niż zwykle, co objawia się nietypowym stukotem lub klekotaniem dochodzącym spod maski samochodu. Te odgłosy są jednym z sygnałów, że wtryskiwacz nie działa poprawnie, dlatego warto jak najszybciej zbadać jego stan techniczny, aby uniknąć poważniejszych uszkodzeń.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Sprawdzanie wtryskiwaczy na maszynie

Jeżdżenie z uszkodzonym wtryskiem może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem i będzie niebezpieczne zarówno dla pojazdu, jak i dla kierowcy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy sugerujące awarię wtryskiwaczy, takie jak trudności w uruchomieniu silnika, drgania, wzrost zużycia paliwa lub wydobywanie się dymu z wydechu, natychmiast zwróć się do specjalisty w celu diagnozy i naprawy.

Czy po wymianie wtryskiwaczy zawsze trzeba je kodować?

Po wymianie wtryskiwacza w silniku wysokoprężnym niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy regenerowany wtryskiwacz, konieczne jest jego ponowne zakodowanie. Powód jest taki, że po wymianie wartości kodów IMA, które są aktualnie zapisane w sterowniku, stają się nieaktualne, ponieważ nowo zainstalowany wtryskiwacz posiada zmienione parametry. Dlatego konieczne jest usunięcie poprzednich wartości i wprowadzenie nowego kodu IMA. W przypadku nowych wtryskiwaczy kod ten jest zazwyczaj spisywany z korpusu, ponieważ został już obliczony przez producenta. Natomiast w przypadku regenerowanych wtryskiwaczy, nowy kod generowany jest za pomocą specjalnego stanowiska probierczego, dopiero po tym jest wprowadzany do sterownika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki