Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wykonać test przelewowy wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Test przelewowy wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Test przelewowy wtryskiwaczy
Jak wykonać test przelewowy wtryskiwaczy?

Aby przeprowadzić test przelewowy wtryskiwaczy Common Rail, należy podpiąć do przewodów przelewowych urządzenie składające się z gumowych, przezroczystych rurek oraz menzurek z miarką. Następnie konieczne jest rozgrzanie silnika, ponieważ tylko wtedy otrzymamy rzeczywiste parametry pracy wtryskiwaczy. Temperatura silnika powinna wynosić 80°C – jest to tak zwana temperatura robocza, która ze względu na typ silnika może być inna. Dlatego też przeprowadzając test, można kierować się minimalną temperaturą rozgrzania pojazdu, tj. 70°C, temperaturą otwarcia termostatu lub też zaleceniami producenta danego modelu samochodu. Po chwili do naczynek zacznie napływać paliwo, a ilość przekraczająca 4 mg na jeden cykl pracy cylindra wskaże uszkodzony wtrysk. Sprawdzanie korekt wtryskiwaczy na rozgrzanym silniku pozwoli więc określić, który z nich dawkuje olej napędowy w sposób nieprawidłowy. Warto wiedzieć, że testy realizowane na zimnym silniku informują diagnostę jedynie o możliwych usterkach w obrębie jednostki napędowej. 

Test przelewowy wtryskiwaczy – dyskusja, analiza wyników – Test przelewowy wtryskiwaczy, jak interpretować?

Przyjęte przez producenta korekty dawek mieszczą się w przedziale 1,5-2,5 mg na cykl pracy cylindra. Z kolei wartości, które przekraczają 4 mg, mogą oznaczać dysfunkcję wtryskiwaczy. Należy jednak pamiętać, że parametry pracy wtryskiwaczy są indywidualne dla każdego numeru katalogowego wtrysku, a ich zastosowanie determinuje pracę jednostki napędowej. Nieprawidłowe wartości dawki mogą świadczyć między innymi o niedrożności wtrysków spowodowanej zabrudzeniami, o możliwych nieszczelnościach konstrukcji, czy o niewłaściwym ciśnieniu w układzie paliwowym pojazdu.

1. Test przelewowy wtrysków – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Sprawdzanie przelewów wtryskiwaczy najlepiej przeprowadzać w rzetelnych warsztatach samochodowych, które wiedzą, jak wykonać testy przelewowe krok po kroku. Jednak można podjąć się tego typu sprawdzania wtrysków samodzielnie. Wystarczy, że plastikowe rurki podłączymy do przewodów przelewowych, a na ich końcach umieścimy naczynka, do których będzie spływało paliwo. Naczynie, w którym olej napędowy przekroczy standardowe ilości, można określić, jako uszkodzony. Do zrealizowania testu nie jest więc konieczny demontaż części, jednak jeśli chcemy dokładnie ocenić stopień zużycia wtrysku, należy go zdemontować i rozłożyć na pojedyncze elementy.

2. Sprawdzenie wtryskiwaczy – Test przelewowy na zimnym czy ciepłym?

Sprawdzanie wtryskiwaczy za pomocą testów przelewowych powinno odbywać się na rozgrzanym już silniku. Tylko wtedy otrzymamy rzeczywiste parametry pracy wtrysków (zimny silnik wymaga od wtrysków większej ilości paliwa niż jest to faktycznie konieczne). Przeprowadzając próbę przelewową, warto więc stosować się do zaleceń producenta i rozgrzać jednostkę napędową przynajmniej do 80°C, czyli do temperatury roboczej. Testy na zimno poinformują jedynie o ewentualnych usterkach w obrębie silnika, natomiast do uzyskania informacji na temat wtryskiwaczy, konieczne jest rozgrzanie silnika.

Sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail
Sprawdzenie wtryskiwaczy

3. Co to jest test przelewowy wtryskiwaczy? – Test przelewowy wtryskiwaczy Common Rail

Test przelewowy jest to badanie diagnostyczne wtryskiwaczy przeprowadzane w serwisach samochodowych. Test taki służy do określenia poprawności dawkowania paliwa przez każdy z wtryskiwaczy. Dzięki analizie korekt otrzymanych podczas testów możliwe jest wskazanie uszkodzonego wtrysku. Do badania wykorzystuje się specjalny przyrząd składający się z rurek oraz menzurek z miarką. Na własne potrzeby można samodzielnie skonstruować taki tester i sprawdzić wtryskiwacze w przydomowym garażu. Trzeba jednak znać prawidłowe wartości wtrysków, aby odpowiednio zinterpretować wyniki testów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy polega na sprawdzeniu, czy wtryskiwacze są w stanie wypuścić odpowiednią ilość paliwa pod ciśnieniem. Test przelewowy wtryskiwaczy jest ważnym elementem diagnostyki układu wtrysku paliwa i pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych usterek wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

DOMINIK

Wystawiono 2 lata temu

Po co płacić w warsztacie jak można samemu zrobić tak prosty test

Czy ta opinia była pomocna?

Marian

Wystawiono 2 lata temu

Zastanawiałem się czy zrobić test przelewowy samodzielnie. Jednak dałem auto do warsztatu i tam mi go odpowiednio przeprowadzili.

Czy ta opinia była pomocna?

Gustaw

Wystawiono 2 lata temu

Można w domu, ale dla mnie to prowizorka, więc nie będę kombinował z domowym testem przelewowym. Z naprawą i tak musiałbym pojechać do warsztatu.

Czy ta opinia była pomocna?

Gienek

Wystawiono 2 lata temu

Polecam wykonywać test przelewowy wtrysków od razu w jakimś serwisie. Po co się z tym bawić???

Czy ta opinia była pomocna?

Miro123456

Wystawiono 2 lata temu

Test przelewowy jest faktycznie pomocny, ale bawiłem się z tym raz i więcej nie będę :d

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki