Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak w domowych warunkach można poprawić pracę wtryskiwaczy – kilka sprawdzonych metod

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Poprawa pracy wtryskiwaczy w warunkach domowych może obejmować kilka działań:

- Stosowanie dodatków do paliwa zawierających środki czyszczące, może pomóc w usunięciu zabrudzeń z wtrysków. Regularne używanie takich preparatów może przyczynić się do poprawy pracy wtryskiwaczy, a to z kolei może poprawić spalanie, moc i osiągi silnika.
- Sprawdzenie stanu filtra paliwa – jeśli jest zatkany, może to wpływać na przepływ paliwa do wtryskiwaczy, dlatego zdecydowanie trzeba go wymienić.
- Czyszczenie wtryskiwaczy specjalnymi środkami, które można dodać do baku z paliwem lub podpiąć bezpośrednio do układu paliwowego. Takich preparatów warto jednak używać zgodnie z zaleceniami producenta.
- Tankowanie wyższej jakości paliwa – paliwo o niskiej jakości może zawierać zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na pracę wtryskiwaczy, dlatego warto tankować tylko na stacjach godnych zaufania.
- Jazda na dłuższych trasach oraz unikanie niskich obrotów, pozwalają na pełne rozgrzanie silnika i pomagają w utrzymaniu wtryskiwaczy w lepszym stanie.

Powyższe działania mogą przynieść szybki efekt, ale są to często rozwiązania tymczasowe. Jeśli problemy się powtarzają, konieczna jest profesjonalna diagnoza i naprawa.

Wtryski Common Rail do Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy można samemu naprawić wtryskiwacze?

Naprawa wtryskiwaczy to zadanie wymagające pewnych umiejętności i doświadczenia w dziedzinie mechaniki samochodowej, ale jeśli oprócz tego, posiadamy też właściwe narzędzia, to można samemu naprawić wtryskiwacze. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu stanowiska pracy, gdyż nawet niewielkie osady czy nawet kurz, mogą wpłynąć na parametry pracy wtrysku. Choć istnieje dużo poradników na to, jak samemu zregenerować wtryskiwacze, to jeśli problem z jest bardziej złożony lub nie można precyzyjnie zdiagnozować przyczyny, zalecamy skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem. Samodzielna naprawa wtryskiwaczy może być trudna i wiązać się z ryzykiem uszkodzenia części.

Co najlepiej czyści wtryski?

Czyszczenie wtryskiwaczy w Dieslu może być przeprowadzone różnymi preparatami dostępnymi na rynku, jak np. Liqui Moly. Trzeba jednak wiedzieć, że środki czyszczące są bardziej skuteczne w profilaktyce niż w naprawie poważnych problemów. Dlatego, jeśli wtryski są mocno zużyte i zablokowane przez zabrudzenia, najlepiej oddać je na profesjonalne czyszczenie ultradźwiękami. Skutecznym, kompleksowym rozwiązaniem, jest regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, podczas której nie tylko wtryski są gruntownie czyszczone, ale i naprawiane (wymiana zużytych elementów).

Naprawa wtryskiwaczy w domu

Jak sprawdzić wtryski domowym sposobem?

Oczywistym jest, że nie każdy kierowca posiada w domu tester diagnostyczny, jednak chcąc sprawdzić wtryski bez konieczności wizyty w serwisie, warto skorzystać z jednego sposobu. Fachowo jest nazywany testem przelewowym i polega na podłączeniu prowizorycznych rurek do przewodu paliwowego, przez które paliwo będzie ściekało do menzurek. W menzurkach tych będziemy mogli zaobserwować, jaką ilość paliwa przekazuje dany wtryskiwacz. Porównanie wyników z zaleceniami producenta wskaże, czy któryś z wtryskiwaczy dozuje zbyt dużo lub zbyt mało paliwa, a więc jest niesprawny.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki