Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak ustawić ciśnienie wtryskiwacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ustawienie ciśnienia wtrysku Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ciśnienie wtryskiwacza
Jak ustawić ciśnienie wtryskiwacza?

Ciśnienie wtryskiwacza ustawiane jest poprzez dobór odpowiednich podkładek regulacyjnych.
Najpierw jednak wtryskiwacz jest dokładnie czyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie, po wlaniu płynu kalibracyjnego, sprawdzana jest szczelność wtrysku na stole probierczym. Dopiero wtedy należy wymienić wszystkie podkładki regulacyjne i nadać wtryskowi nowy kod IMA. Na koniec wtryskiwacz jest ponownie testowany pod kątem parametrów pracy. Podkładki regulacyjne, ze względu na to, że są wykonane z miedzi, odkształcają się w trakcie użytkowania pojazdu, dlatego obowiązkowym etapem naprawy wtryskiwacza jest wymiana wszystkich podkładek, po to, by mogły spełniać swoją funkcję. Do tej czynności stanowisko pracy powinno być w nienagannym stanie, bowiem zanieczyszczenia znajdujące się na blacie mogą doprowadzić do zablokowania się wtrysku.

Ustawienie ciśnienia wtryskiwacza – podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy

Ciśnienie wtrysku ustawiamy za pomocą podkładek regulacyjnych, których grubość stopniowana jest co kilka tysięcznych milimetra. Zmiana podkładki nawet o 0,005 mm będzie przekładała się na inne dawki paliwa, co zaobserwujemy w czasie testów na stole probierczym. Jest więc to bardzo precyzyjna czynność, która wymaga zarówno odpowiednich narzędzi, jak i przystosowanego stanowiska pracy.

1. Regulacja ciśnienia końcówek wtrysku – regulacja wtryskiwaczy Diesel

Ciśnienie końcówek wtryskiwacza ustawia się poprzez nałożenie odpowiedniej grubości podkładek pod sprężynę znajdującą się wewnątrz wtrysku. Włożenie podkładki skutkuje tym, że sprężyna ta jest bardziej dociśnięta, a im bardziej jest ściśnięta, tym wyższe ciśnienie będzie potrzebne do otwarcia wtrysku. Prawidłowa regulacja wtryskiwaczy zapewni ich równą pracę, co z kolei zagwarantują stabilną i miarową jazdę.

2. Obsługa wtryskiwaczy silników diesla – ustawienie wtryskiwaczy

Właściwa regulacja wtrysków wpływa na proces spalania paliwa w silniku. Jest to niezwykle ważne dla spełnienia standardów i wymogów dotyczących ilości emitowanych spalin. Wyregulowanie wtrysków ma też ogromne znaczenie dla właściwego dawkowania paliwa, a więc także jakości pracy silnika, dynamiki i komfortu jazdy. Warto pamiętać, że zastosowanie parametrów zadanych przez producenta zapewni wtryskiwaczom równomierną i wydajną pracę.

Obsługa wtryskiwaczy w Dieslu
Obsługa wtryskiwaczy silników diesla

3. Wtryskiwacze – ciśnienie początku wtrysku – ciśnienie otwarcia wtryskiwacza

Wartość ciśnienia otwarcia wtryskiwacza różni się w zależności od numeru katalogowego wtrysku, przeważnie jednak oscyluje w granicy 120-150 barów. Warto wiedzieć, że ciśnienie to spada wraz z ilością przejechanych kilometrów. Taka sytuacja może być spowodowana zużywaniem się końcówek wtrysku, które należy wymienić, aby przywrócić odpowiednie parametry ciśnienia. Brak regulacji ciśnienia otwarcia wtrysku lub jego nieprawidłową wartość rozpoznamy po nierównej pracy silnika na jałowym biegu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono 11 miesiecy temu

Dziękuję za dodatkowe informacje na temat ustawienia ciśnienia w wtryskiwaczu. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem prac nad wtryskiwaczem należy go dokładnie oczyścić i sprawdzić jego szczelność, aby mieć pewność, że ustawienie ciśnienia przebiegnie prawidłowo. Ważne jest również, aby pamiętać o wymianie podkładek regulacyjnych i nadaniu nowego kodu IMA po zakończeniu prac.

Czy ta opinia była pomocna?

katomoto

Wystawiono Rok temu

Ja zawsze w celu ustawienia ciśnienia jadę do ASO, wolę się z tym nie bawić, żeby czegoś nie zchrzanić.

Czy ta opinia była pomocna?

ang_444

Wystawiono Rok temu

Nie mam pojęcia, jak ustawić ciśnienie wtryskiwaczy, więc zostawiam to specjalistom :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki