Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić pompowtryski 1.9 tdi?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić pompowtryski ?
Jak sprawdzić pompowtryski 1.9 tdi?

Sprawdzanie pompowtryskiwaczy odbywa się w dwóch krokach:

1. Wstępna weryfikacja komputerowa, która polega na podłączeniu programu do sterownika silnika i wybraniu odpowiedniego modułu. Wówczas oceniamy stan podzespołów na podstawie korekt pompowtryskiwaczy 1.9 TDI na biegu jałowym.

2. Jednak aby dokładnie sprawdzić stan techniczny pompowtrysków 1.9 TDI, konieczny jest ich demontaż. Pompowtryskiwacze trafiają do pracowni, gdzie najpierw oceniane są wizualnie. Następne dokonuje się rozbiórki pompowtrysku na poszczególne elementy, ponieważ tylko wtedy możliwe jest odnalezienie uszkodzeń znajdujących się wewnątrz pompowtryskiwacza. Na koniec pompowtrysk składany jest ponownie, aby mógł przejść ostateczne testy na stole probierczym. Sprawdzenie pompowtryskiwaczy na urządzeniu testującym w 100 % weryfikuje ich sprawność i rzetelność przeprowadzonej naprawy.

Aby więc rzetelnie sprawdzić poziom zużycia oraz stan techniczny pompowtryskiwaczy, konieczna jest wizyta w serwisie samochodowym dysponującym odpowiednimi urządzeniami i specjalistycznymi narzędziami. Doświadczeni mechanicy wiedzą, jak sprawdzić pompowtryski na zimnym silniku, ale i rozgrzanym oraz jaką technologię naprawy zastosować.

Sprawdzenie parametrów pracy pompowtryskiwaczy pozwala ocenić, czy usterka została wyeliminowana, a co za tym idzie – czy usunięto objawy z nią związane. Szybka diagnostyka pompowtrysków pozwala uniknąć wysokich kosztów serwisowania, które niestety wzrastają, gdy pozostawimy awarię samą sobie.

Często występujące objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Awaria pompowtrysków idzie w parze z dość uciążliwymi objawami. Kierowcy Diesli często wskazują na problematyczne uruchomienie samochodu, a także niespodziewane gaśnięcie silnika przede wszystkim na biegu jałowym.

Uszkodzone pompowtryski powodują większe zadymienie (poprzez tzw. lejące wtryski), co wiąże się z tym, że emisja spalin jest znacznie większa.

Podczas jazdy z pewnością zaobserwujemy spadek mocy, a dokuczać nam będzie niecodzienne szarpanie silnika i nieprzyjemne hałasy wydobywające się spod maski samochodu.

Powyższe symptomy informują o potrzebie naprawy pompowtryskiwaczy. W tym celu należy skorzystać z usług sprawdzonego warsztatu samochodowego, który zaoferuje najlepszy sposób naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie pompowtrysków w silniku 1.9 TDI. Oto kilka kroków, które można wykonać, aby to zrobić: Sprawdź ciśnienie oleju: Aby upewnić się, że ciśnienie oleju jest odpowiednie, należy użyć manometru i sprawdzić ciśnienie na zimnym silniku. Ciśnienie powinno wynosić około 3-4 barów. Sprawdź kompresję silnika: Sprawdzenie kompresji silnika pozwala na określenie, czy każdy cylinder pracuje prawidłowo. Aby to zrobić, należy użyć manometru i odpowiedniego adaptera do gniazd zapłonowych. Sprawdź przepływ paliwa: Aby sprawdzić przepływ paliwa, należy podłączyć manometr do przewodów paliwowych i sprawdzić ciśnienie. Ciśnienie powinno wynosić około 3-4 barów. Sprawdź pracę pompowtrysków: Aby sprawdzić pracę pompowtrysków, należy podłączyć tester diagnostyczny do gniazda OBD silnika i odczytać kody błędów. Jeśli wystąpią błędy dotyczące pompowtrysków, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem. Sprawdź pracę silnika pod obciążeniem: Jeśli jest to konieczne, należy sprawdzić pracę silnika pod obciążeniem, w trakcie jazdy na hamulcu silnikowym lub podczas jazdy na wysokich obrotach, aby sprawdzić czy jest on prawidłowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki