Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryski na zimnym silniku. Jak sprawdzić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy na zimnym silniku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Uszkodzone pompowtryskiwacze pracują niepoprawnie na zimnym silniku
Pompowtryski na zimnym silniku. Jak sprawdzić?

Objawy uszkodzonych lub zanieczyszczonych pompowtryskiwaczy występujące przy zimnym silniku:

  • brak możliwości uruchomienia silnika,
  • szarpnięcia silnika, duszenie i nierównomierna, wibracyjna pracy jednostki napędowej,
  • dymienie z rury wydechowej,
  • zaświecenie się kontrolki ESP.

Znakomita aparatura, jaką są pompowtryskiwacze, ma do tej pory licznych zwolenników. Stosowane początkowo w samochodach marki Volkswagen efektywne rozwiązania systemu wtrysku paliwa zaczęły z biegiem czasu coraz częściej występować w Audi, Skodzie, Fordach czy Seatach. Entuzjazm co do działania pompowtrysków został nieco zaburzony wprowadzeniem rygorystycznych norm dotyczących emisji spalin, maleje także w sytuacjach, gdy przyjemność z użytkowania samochodu odbierają nam objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy.

1. Pompowtryskiwacz w akcji – jak to działa?

Pompowtryskiwacze to układy wtrysku, którymi odznacza się grupa VAG – Volkswagen Auto Group, w której oprócz Volkswagenów znajdziemy pojazdy marki Seat, Skoda oraz Audi. Właściwe parametry pompowtryskiwaczy 1.9 tdi bądź wtrysków w innych wersjach silnika Diesla warunkują poprawne działanie pompowtryskiwaczy, których praca na przykład w Audi polega na integracji pompy, zaworu i wtryskiwacza, które są mocowane w postaci jednego układu w głowicy silnika. Skuteczne działanie elektronicznego zaworu oraz wiązki pompowtryskiwacza wpływa na wyregulowanie dawek paliwa i początek wtrysku, kolejną funkcją pompowtryskiwaczy jest natomiast sprawowanie kontroli zarówno na przedwtryskiem, jak i nad wtryskiem właściwym. Obecnie wyróżnia się trzy generacje pompowtryskiwaczy. Pierwsza generacja została wprowadzona do produkcji w 1994 roku, natomiast pompowtryski w samochodach osobowych zastosowano cztery lata później. Pompowtryskiwacze drugiej generacji charakteryzowały się mniejszymi rozmiarami niż struktury poprzedzające je, natomiast pompowtryski generacji trzeciej są dedykowane samochodom ciężarowym. Działanie pompowtryskiwaczy w samochodach osobowych jest na tyle istotne i powiązane z innymi układami, że warto posiadać wiedzę nie tylko na temat tego, jakie są objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy, ale także jak sprawdzić pompowtryski Passata B6 bądź jak sprawdzić pompowtryski Audi A4 B6 czy pojazdów innych marek wyposażonych w system pompowtrysku.

Pompowtryskiwacz ze zdjęcia nie działał zbyt dobrze więc został zregenerowany
Pompowtryskiwacz w akcji - jak to działa?

2. Działanie pompowtrysków na zimnym silniku

Jak działają uszkodzone pompowtryski na zimnym silniku? Nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy, aby wywnioskować, że działają niepoprawnie i mogą destrukcyjnie wpływać na pracę jednostki napędowej. Jeśli silnik nie zdążył się dostatecznie nagrzać, zużyte pompowtryskiwacze będą powodowały odczuwalne efekty w postaci szarpania, duszenia silnika i przerywanej pracy jednostki napędowej, najbardziej wyraźną oznaką usterki będzie brak możliwości uruchomienia silnika. O tym, że posiadamy uszkodzone oringi na pompowtryskach, świadczą objawy sprowadzające się do dymienia z rury wydechowej, źródłem informacji może być także uruchomiona kontrolka ESP – pompowtryski i ich błędy mogą być nią sygnalizowane. Czym charakteryzuje się natomiast lejący pompowtrysk? Objawy, jakie są charakterystyczne dla tej usterki, również pogarszają komfort jazdy, a co gorsza, pozbawione reakcji mogą przeistoczyć się w bezpośrednie przyczyny uszkodzenia łańcucha rozrządu, turbo, dwumasy czy filtra DPF. Często na forach gromadzących właścicieli pojazdów z pompowtryskiwaczami pojawia się pytanie o to, jak sprawdzić pompowtryski oraz czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem. Nie rekomendujemy jazdy z jakąkolwiek usterką w układach warunkujących pracę silnika, gdyż jazda ze zużytymi, uszkodzonymi pompowtryskiwaczami jest po prostu nierozsądna i niebezpieczna, a na dłuższą metę grozi zatarciem silnika oraz innymi naprawami w wysokich cenach.

Na zimnym silniku te pompowtryski działały nieprawidłowo
Działanie pompowtrysków na zimnym silniku

3. Czego można uniknąć dzięki diagnostyce pompowtrysków?

Natychmiastowo po zarejestrowaniu tego, że radość z poruszania się pojazdem z silnikiem wysokoprężnym odbierają nam objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy, powinniśmy udać się do serwisu, w którym mechanicy dysponują wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi w zakresie tego, jak sprawdzić pompowtryskiwacze. Najczęściej po podpięciu komputera specjaliści odczytują błędy grupy 18 VAG, które definitywnie wskazują na problemy z wtryskiwaczami. Równie istotnym wyznacznikiem usterek w obrębie wtrysków jest analiza korekcji pompowtrysków. Dzięki ich odczytom fachowcy zyskują wiedzę na temat wielkości oraz czasu dawkowania oleju napędowego oraz szybko mogą zidentyfikować pompowtryski, których działanie nie spełnia normy.

Dzięki odpowiednio wcześnie zdiagnozowanej usterce pompowtryskiwacza udało się uniknąć uszkodzenia silnika
Czego można uniknąć dzięki diagnostyce pompowtrysków?


Pompowtryskiwacze a kultura pracy pojazdu

Uszkodzenia w obrębie pompowtryskiwaczy sprawiają, że samochód zaczyna pracować w nieprzyjemny dla jego użytkowników sposób. Istotne znaczenie ma fakt, że przedostanie się oleju silnikowego lub oleju napędowego do miejsc, w których nie powinny się znaleźć, skutkuje zaburzeniami funkcjonowania silnika, układu recyrkulacji spalin, turbosprężarki oraz filtra cząstek stałych. Tym sposobem, z uszkodzenia niewielkiego elementu, jakim jest pompowtryskiwacz, niesie się fala awarii dużych i zaawansowanych struktur budowy pojazdu. W sytuacji, gdy pompowtryski zawodzą na zimnym i na ciepłym silniku, warto zapoznać się z szeroką gamą korzyści, jaką daje regeneracja pompowtryskiwaczy. Zabieg ten przeprowadzony w specjalistycznym serwisie, który dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, pozwala na przywrócenie fabrycznych parametrów wtryskiwacza.

Sprawność pompowtryskiwaczy odpowiada także za kulturę pracy pojazdu
Pompowtryskiwacze a kultura pracy pojazdu
Udostępnij wpis

Komentarze

Nikodem

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić pompowtryski na zimnym silniku, należy wykonać kilka czynności diagnostycznych. Jednym z pierwszych kroków jest sprawdzenie ciśnienia paliwa w układzie zasilania. Można to zrobić za pomocą manometru lub specjalnego testera. Jeśli ciśnienie jest prawidłowe, należy sprawdzić działanie pompowtrysków podczas rozruchu silnika. W tym celu należy odpalić silnik i obserwować, czy wszystkie pompowtryski pracują równomiernie.

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 4 lata temu

Olek napisałes że pompowtryski nie są straszne bo można je bezpośrednio wymieni.Zgadzam się tylko cena robi tutaj problem. Ja na szczęście wymieniłem w audi a3 8p 2.0 tdi jeden wtrysk. Koszt zamiennik 550zł Oryginał bosch 650 do tego dochodzą koszty sprawdzenia pozostałych po 70 zł sztuka, uszczelniacze itd i wychodzi ponad 1200 zł z robotą. Dobrze ze oddałem do zaufanego zakładu gdzie mnie zaskoczyli informacja że 3 wtryski są dobre bo tydzien wcześniej byłem wu mechanika i powiedział że wszystkie są do wymiany i po 600 od sztuki + robota. Nawet bym nie wiedział czy były dobre czy nie....

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 4 lata temu

Witam czy parametry - 1,75 2,68 0,68 0,68 sa dobre

Czy ta opinia była pomocna?

Radekkk

Wystawiono 4 lata temu

A da się wgl sprawdzić pompowtryski na zimnym silniku???

Czy ta opinia była pomocna?

DAWID89

Wystawiono 4 lata temu

naprawdę ciekawy artykuł jestem zszokowany że już nawet uszkodzone o ringi mogą spowodować tak poważne skutki? Czy można samemu je wymienić ? po wyminie oringów trzeba pompowtryskiwacze odpowiednio ustawić??

Czy ta opinia była pomocna?

Mariusz

Wystawiono 4 lata temu

Super ciekawostki, będę świadomy jak zobaczę pierwsze objawy uszkodzonych pompowtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

Szymon

Wystawiono 5 lat temu

Pompowtryski po 20 latach na rynku nie są już takie straszne i serwis również.

Czy ta opinia była pomocna?

Serek

Wystawiono 5 lat temu

Tam z tymi pompowtryskiwaczami to jest na odwrót prawda? Wysoki BIP na pompowtrysku to znaczy że mam ujemne bipy w tdi moim nie?

Czy ta opinia była pomocna?

Białasek

Wystawiono 5 lat temu

Podobno w innym artykule opisaliście też szczegółowo BIPY pompowtryskiwaczy, gdzie znajdę taki artykuł? ;) proszę o link

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 5 lat temu

Nowe pompowtryski, cena wysoka, lepiej je regenerować prawda? Ile kosztuje taka naprawa pompowtrysków u was?

Czy ta opinia była pomocna?

Mandzia

Wystawiono 5 lat temu

Olek1972 nie wierz wszystkim ludziom, bo niektórzy trafili raz na coś złego i od razu wszystko co jest z tym związane jest złe, ja jeżdżę autem z pompowtryskami i nic się nie dzieje :D

Czy ta opinia była pomocna?

Olek

Wystawiono 5 lat temu

Mój mechanik też mi tak sprawdzał wtryski i faktycznie nadawały się do naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Lipton

Wystawiono 5 lat temu

Oprócz ciekawego artykułu dodajecie świetne zdjęcia :) świetna baza wiedzy dla zainteresowanych pompowtryskiwaczami

Czy ta opinia była pomocna?

Zygmunt

Wystawiono 5 lat temu

Dobry artykuł, nawet nie wiedziałem, że pompowtryski mogą narobić tyle kłopotów w aucie.

Czy ta opinia była pomocna?

xbialax

Wystawiono 5 lat temu

Ja wolę nie pchać się w diagnozowanie, już raz zdiagnozowałam i okazało się, że była to część za kilka złotych, a ja wydałam mnóstwo pieniędzy, aczkolwiek dzięki temu artykułowi wiem więcej, świetny artykuł. :D

Czy ta opinia była pomocna?

Olek1972

Wystawiono 5 lat temu

Wszyscy do tej pory mnie straszyli pompowtryskiwaczami w używanym aucie, ale chyba się zdecyduję na takie, skoro można bez problemu je zregenerować

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki