Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPOWTRYSKIWACZE | Pawlik - Bosch Car Service - naprawa

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Naprawa pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompowtryskiwacz to rodzaj systemu wtryskowego stosowanego w silnikach spalinowych, w którym wtryskiwacz paliwa jest zintegrowany z pompą wtryskową. Pompowtryskiwacz działa poprzez wytwarzanie wysokiego ciśnienia paliwa, które jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania silnika. W celu wytwarzania ciśnienia, w pompowtryskiwaczu znajduje się element tłoczący, który jest napędzany za pomocą wału korbowego silnika lub elektrycznego silnika pompy paliwa. Element ten tłoczy paliwo do wtryskiwacza, który jest zintegrowany z pompą i posiada zawór iglicowy, który jest otwierany w celu wtrysku paliwa do cylindra silnika. W pompowtryskiwaczu, w przeciwieństwie do innych systemów wtryskowych, każdy cylinder silnika ma oddzielny wtryskiwacz paliwa, który jest sterowany elektronicznie. Dzięki temu można precyzyjnie kontrolować ilość wtryskiwanego paliwa i czas wtrysku, co pozwala na uzyskanie lepszych osiągów i obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Najlepsze rozwiązanie wtrysku paliwa w momencie swojej premiery, dzisiaj niemal całkowicie wyparte przez konkurencyjny układ Common Rail. Czym były pompowtryskiwacze, jaka była ich budowa i działanie?
Układ mechanicznego wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych, polegający na połączeniu wtryskiwaczy i pompy wtryskowej, nazywany pompowtryskiwaczami, wprowadził do swojej oferty koncern Volkswagen Aktiengesellschaft w 1998 roku. Był to system, który pod niemal każdym aspektem przewyższał pierwsze generacje układu Common Rail, ustępując jedynie w kategorii głośności i kultury pracy. Pompowtryskiwacze pojawiły się w niemal wszystkich jednostkach z zapłonem samoczynnym, produkowanych przez grupę Volkswagena, między innymi w tak popularnych silnikach jak 1.9TDI, 2.5TDI czy 2.0TDI, gdzie w ostatnim wykorzystano pracujące czterokrotnie szybciej od standardowych pompowtryskiwacze piezoelektryczne, które niestety bywają bardzo wadliwe.
W budowie pompowtryskiwacza wyróżnić można trzy podstawowe komponenty, zbudowane z pomniejszych części. Wśród nich znajduje się pompa wysokiego ciśnienia, wtryskiwacz oraz elektrozawór, który odpowiedzialny jest za sterowanie pracą systemu. Wszystkie połączone są w jednolitą całość, posiadającą odpowiednio na dole wtryskiwacz(składający się z iglicy, dławika iglicy, zaworu przelewowego i sprężyny wtryskiwacza, a także uszczelki termoizolacyjnej) zintegrowany z odstającym w poziomie elektrozaworem oraz pompą znajdującą się u góry urządzenia. Na pompę składają się: tłoczek pompy, sprężyna tłoczka, oraz śruba z kulistym łbem, łącząca pompę z dźwignią rolkową. Każdy cylinder silnika posiada własny pompowtryskiwacz, który napędzany jest poprzez rolki dźwigni pompowtryskiwacza, przesuwające się po specjalnie zamontowanej w tym celu na wałku rozrządu krzywce, posiadającej w jednym punkcie ostre załamanie, pozwalające niezwykle szybko uzyskać wysokie ciśnienie oraz łagodny kształt reszty elementu, zapobiegający powstawaniu niechcianych pęcherzyków powietrza.
Paliwo do pompowtryskiwacza dostarczane jest poprzez kanał doprowadzający, który umieszczony został w głowicy silnika. Wewnątrz kanału znajduje się przewód rozdzielczy, dzięki któremu paliwo dawkowane jest równo do każdego z pompowtryskiwaczy, co owocuje odpowiednią pracą cylindrów. W samym urządzeniu paliwo dopływa poprzez znajdujące się wzdłuż bocznych ścianek wąskie kanaliki.
W pierwszej fazie pracy pompowtryskiwacza, nazywanej wstępną fazą napełniania, krzywka wywołuje przesunięcie tłoczka w dół cylindra. W odpowiednim momencie uruchomiony przez sterownik zostaje elektrozawór, przez co wypycha on iglicę zaworu z gniazda, zamykając w ten sposób przepływ między komorą wysokiego ciśnienia i otworami wlotowymi. Ciśnienie wzrasta wraz z dalszym ruchem tłoczka pompy w dół, które przy osiągnięciu wymaganej wartości powoduje ściśnięcie wewnętrznej sprężyny od dołu oraz uniesienie iglicy wtryskiwacza, następuje wtedy wtrysk wstępny. Zakończony zostaje on poprzez ściśnięcie narastającym ciśnieniem sprężyny także od góry, powodujące uchylenie zaworu przelewowego i natychmiastowy spadek ciśnienia w urządzeniu oraz powrót iglicy wtryskiwacza na miejsce.
W momencie przylgnięcia iglicy wtryskiwacza do gniazda rolka dźwigni pompowtryskiwacza trafia na ostry punkt krzywki, przez co tłoczek wykonuje gwałtowny spadek i wywołuje wzrost ciśnienia przy sile umożliwiającej ściśnięcie sprężyny z obu stron. W tym punkcie zawór przelewowy nie jest w stanie wywołać spadku ciśnienia koniecznego do zapobiegnięcia uniesieniu iglicy wtryskiwacza, przez co wykonywana zostaje druga faza pracy urządzenia – wtrysk zasadniczy.
Dzięki eliminacji przewodów wysokiego ciśnienia, znanych z rozwiązań wykorzystujących pompy rotacyjne(rozdzielaczowe) i sekcyjne(wtryskowe) i sprężaniu niewielkiej dawki paliwa możliwe jest uzyskanie ciśnienia od 2000(pierwsze pompowtryskiwacze) do nawet 2400 barów przy nowszych konstrukcjach. Pompowtryskiwacze nie posiadają wady pulsacyjnego dawkowania paliwa, znanego z wyżej wymienionych układów, pozwalają także na zmniejszenie spalania przy jednoczesnej poprawie osiągów. Niestety jest to rozwiązanie znacznie komplikujące konstrukcję silnika, a także zwiększające jego wymiary, wpływając na wysokość głowicy. Wałki rozrządu stosowane w pierwszych silnikach z pompowtryskiwaczami często pękały, ponieważ przez krzywki były obciążone dużo bardziej, niż elementy w innych jednostkach, odpowiadające jedynie za ruch zaworów. Pompowtryskiwacze pracują też głośniej i bardziej twardo niż Common Rail, nie posiadają też możliwości zastosowania wielu faz wtrysku(w przypadku CR może występować nawet 7 faz). Największą wadą, uniemożliwiającą dalszy rozwój pompowtryskiwaczy, nie były jednak wyżej wymienione mankamenty, lecz problem z uzyskaniem norm emisji spalin EURO 4, bez której samochody nie uzyskiwałyby homologacji na terenie Europy.
Naprawa pompowtryskiwaczy w Bosch Car Service – Pawlik – specjalizacja grupa VAG VW,SEAT,SKODA,AUDI – ciężarówki (SCANIA,DAF,MAN,VOLVO) Obsługujemy miasta z polski np. Mielec, Jaworzno, Rzeszów, Lublin, Kraków, Suchedniów, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Nadarzyn, Warszawa, Wrocław, Łódź, Tarnowskie Góry, Poznań, Włocławek, Sochaczew, Tuchola, Białystok, Dąbia Stara, Choroszcz, Katowice, Reda, Markuszów, Pietrzykowice, Zamość, Mierzyn, Szczecin, Frysztak, Międzyrzec, Tanów, Mrągowo, Bielsko Biała, Iława, Sucha Beskidzka, Pniewy, Nakło n. Notecią, Jezierzany, Nowosielec, Gdańsk, Oleśnica, Siedlce, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Piła, Moszczenica, Pilźnie, Stargard Szczeciński, Starogard Gdański, Ustroń, Kościan, Skoczów, Wisła, Nowy Dwór Mazowiecki, Zakopane, Ople, Ryki, Przemyśl, Liniewo, Sandomierz, Kraśnik, Małogoszcz, Brzeg, Stęszew, Grudziądz, Brodnica, Wejherowo, Żyrardów, Bochnia, Nowa Huta, Wałbrzych, Zielona Góra, Gryfino, Kamień, Krosno, Ostrowiec Świętokrzyski, Bronoszewice, Dolsk, Piekary Śląskie, Łosice, Słupsk, Stobierna, Jasionka, Tychy, Ruda Śląska, Wyszków, Włoszczowa, Rybnik, Krotoszyn, Nowy Lubosz, Konin, Tarnobrzeg, Radom, Lubartów, Jasło, Zgierz woj. Pomorskie, Podkarpackie, śląskie i wiele innych.
Naprawa pompowtrysków samochodów ciężarowych i osobowych – Bosch (Man,Skania,Daf,Volvo,Renault,Kamaz, - pompy PLD - regeneracja)

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono Rok temu

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy w Pawlik - Bosch Service może się różnić w zależności od stanu pompowtryskiwacza i konieczności wymiany poszczególnych elementów. Firmy te oferują gwarancję na swoje usługi, co daje klientom pewność, że ich pompowtryskiwacze będą działały prawidłowo po regeneracji. Aby uzyskać dokładniejszą cenę regeneracji pompowtryskiwacza, zaleca się kontakt z lokalnym serwisem Pawlik-Bosch Service w celu przeprowadzenia diagnozy i określenia kosztu naprawy. W przypadku kupna regenerowanych pompowtrysków, cena jest zwykle niższa niż zakup nowych pompowtrysków, jednak należy mieć na uwadze, że jakość regenerowanych pompowtrysków może być niższa niż jakość nowych pompowtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojciech

Wystawiono 4 lata temu

Widzę, że regeneracja wtryskiwaczy coraz bardziej staje się popularna. Super!

Czy ta opinia była pomocna?

Feliks

Wystawiono 5 lat temu

Dobry artykuł, fajne informacje i bardzo przydatne :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki