Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy pompa wtryskowa działa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Działanie pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić, czy pompa wtryskowa jest sprawna?
Jak sprawdzić, czy pompa wtryskowa działa?

Wstępnym sposobem na sprawdzenie pompy, jest podłączenie testera diagnostycznego do sterownika i wybranie opcji testowania obwodu wysokiego ciśnienia. Prawidłowe wyniki testów są znakiem tego, że pompa jest jak najbardziej sprawna. Jednakże, aby zlokalizować ewentualne uszkodzenia pompy wtryskowej, nieunikniony jest jej demontaż, dopiero wtedy możliwe są dokładne oględziny wszystkich części składowych pompy. Podczas wyjmowania pompy będziemy w stanie zauważyć pierwsze objawy uszkodzeń, ponieważ jeśli będzie z niej kapało czy będzie mokra, najprawdopodobniej mamy do czynienia z brakiem szczelności. By określić, czy pompa wtryskowa jest sprawna, w pierwszej kolejności należy sprawdzić elektrozawór. Element ten determinuje całą pracę pompy, ponieważ w momencie, kiedy na cewkę dociera impuls elektryczny, zwora znajdująca się wewnątrz elektrozaworu otwiera się, umożliwiając przepływ paliwa. Kiedy mamy więc trudność z uruchomieniem auta lub silnik szarpie w czasie jazdy, warto sprawdzić właśnie stan techniczny elektrozaworu i w przypadku uszkodzeń mechanicznych poszczególnych części konieczna jest ich wymiana, natomiast w przypadku uszkodzeń elektrycznych obejmujących cewkę, niezbędna jest wymiana całego elektrozaworu. W sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić, czy po naprawie pompa wtryskowa wykazuje odpowiednie parametry pracy, należy skorzystać z urządzenia diagnostycznego, jakim jest stół probierczy. Na tego typu maszynie zmierzymy pompę pod kątem wydatku oraz ciśnienia na wszystkich fazach pracy silnika.

Jak sprawdzić pompę wtryskową na silniku? – Jak sprawdzić, czy pompa paliwa działa?

Pierwszym sposobem na sprawdzenie pompy jest skorzystanie z testera diagnostycznego, który podpinamy do gniazda samochodowego. Wówczas dedykowany program sam analizuje pracę wszystkich podzespołów wchodzących w skład układu wysokiego ciśnienia. Takie testy przeprowadzamy na postoju w czasie, gdy silnik pracuje w różnych obciążeniach. Poprawne wyniki testów świadczą o sprawności pompy, jednak gdy analiza wykaże pewne nieprawidłowości, wcale nie muszą one oznaczać usterki po stronie pompy.

1. Jak sprawdzić, czy pada pompa wtryskowa w TDI? – Jak sprawdzić pompę paliwa DIESEL?

Aby sprawdzić stopień zużycia pompy wtryskowej oraz parametry jej pracy, należy udać się do warsztatu, który posiada odpowiednie urządzenia diagnostyczne. Sprawdzenie pompy w przydomowym garaży nie wchodzi w grę, ponieważ szczegółowe oględziny wymagają wymontowania tego podzespołu z układu paliwowego. Wstępne badanie testerem diagnostycznym pozwoli sprawdzić, czy pompa wymaga naprawy, natomiast dopiero po jej wyjęciu i rozbiórce na części składowe możliwe będzie odnalezienie źródła usterki i dokładne określenie stopnia zużycia wszystkich elementów.

2. Sprawdzenie pompy wtryskowej – Jak sprawdzić pompę paliwa miernikiem?

Prawidłowe parametry pompy paliwowej determinują równomierną pracę silnika, dlatego gdy ta zawodzi, konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego pompy. Za jej dysfunkcję może być odpowiedzialna uszkodzona cewka, przez którą zwora znajdująca się w elektrozaworze nie porusza się. W czasie diagnostyki ważne jest więc, by sprawdzić elektrozawór oraz rezystancję w cewce. Aby tego dokonać, należy wyjąć pompę z układu i posłużyć się odpowiednimi narzędziami mierniczymi. Jeśli cewka okaże się niesprawna, konieczna będzie całkowita wymiana elektrozaworu, ponieważ są to elementy integralne.

Sprawdzenie pompy wysokiego ciśnienia
Sprawdzenie pompy wtryskowej

3. Jak sprawdzić pompę w dieslu? – Jak sprawdzić pompę paliwa na krótko?

Jednym z częstych powodów awarii jest tak zwane opiłkowanie pompy. Tego typu usterkę jesteśmy w stanie zaobserwować, sprawdzając plisy filtra paliwa oraz zawartość baku paliwa. Innym sposobem na to, jak sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, jest jej wymontowanie i przeanalizowanie stanu technicznego poszczególnych elementów pompy pod mikroskopem. Jeżeli okaże się, że są one wytarte, znajdziemy na nich bruzdy i wżery, to z całą pewnością opiłki te powędrowały w układ. Niemniej w przypadku pierwszych objawów awarii warto udać się do serwisu, który umiejętnie i rzetelnie sprawdzi zarówno pompę paliwa, jak i pompę wysokiego ciśnienia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marcin

Wystawiono 9 miesiecy temu

Pompę wtryskową można sprawdzić samemu w przydomowym garażu bez potrzeby jeżdżenia do ""wyspecjalizowanego"" serwisu i wyrzucania pieniędzy.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek

Wystawiono 2 lata temu

Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa w samochodzie działa prawidłowo, należy wykonać kilka prostych czynności, takich jak: 1. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa działa, należy sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie paliwowym. Można to zrobić za pomocą manometru lub specjalnego urządzenia diagnostycznego, które pozwala na odczyt ciśnienia paliwa. Jeśli ciśnienie paliwa jest prawidłowe, oznacza to, że pompa wtryskowa działa poprawnie. 2. Sprawdzenie przepływu paliwa: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa działa, należy sprawdzić, czy paliwo płynie przez układ paliwowy. Można to zrobić np. odłączając rurkę paliwową od jednego z wtryskiwaczy i sprawdzając, czy paliwo płynie przez nią podczas pracy silnika. 3. Sprawdzenie wtryskiwaczy: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa działa, należy sprawdzić, czy wtryskiwacze działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Lambada

Wystawiono 2 lata temu

Nie trzeba specjalnie mądrować, żeby wpaść na pomysł, że przy awarii trzeba udać się do serwisu, bo nie każdy sam umie dłubać przy samochodzie. Potrzebne są odpowiednie narzędzia i demontaż, więc nie narobię, bo się zwyczajnie nie znam.

Czy ta opinia była pomocna?

Leszcz85

Wystawiono 2 lata temu

Może i można w domowym garażu sprawdzić czy pompa wtryskowa prawidłowo działa, ale ja tam bym nie próbował. Od tego są profesjonalne serwisy samochodowe, po co to zachodzić w głowę.

Czy ta opinia była pomocna?

Iwan

Wystawiono 2 lata temu

Nie radzę samemu sprawdzać czy pompa wtryskowa działa, ja się na tym przejechałem

Czy ta opinia była pomocna?

pitek245

Wystawiono 2 lata temu

Działanie pompy wtryskowej trzeba sprawdzić w serwisie, bo samemu jest to czasochłonne i często mogą się okazać niezgodne z rzeczywistością!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki