Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić czy pompa wtryskowa opiłkuje?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Opiłkująca pompa wtryskowa
Jak sprawdzić czy pompa wtryskowa opiłkuje?

Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy w pierwszej kolejności wyjąć ją z układu paliwowego, a zdemontowane części sprawdzić pod mikroskopem. Jeżeli na którymś z elementów zaobserwujemy różnego typu chropowatości, wżery czy bruzdy, a powierzchnia pompy będzie wytarta, to opiłki z całą pewnością przedostały się do układu. Natomiast jeśli chcemy sprawdzić, czy pompa opiłkuje, zanim zostanie ona wymontowana, powinniśmy zajrzeć do filtra paliwa, bowiem w jego plisach mogą znajdować się właśnie opiłki świadczące o jej zużyciu. Wspomniane opiłki można znaleźć także podczas oględzin baku paliwa, wówczas zauważymy je „gołym okiem”. Aby zdiagnozować tego typu awarię, warto przy każdej czynności serwisowej zaglądać do filtra paliwa, ponieważ odpowiednio szybka reakcja powstrzyma rozwój uszkodzeń. Warto też wiedzieć, że opiłkująca pompa nie daje objawów od samego początku, jednak kiedy proces ten będzie długotrwały, z pewnością odczujemy problemy z pracą silnika. Zacznie on nierówno pracować, niespodziewanie gasnąć, odpalenie auta coraz częściej sprawi trudność, a zużycie paliwa będzie większe niż zwykle.

Sprytny sposób na wadliwe pompy Common Rail – Sprawdzenie pompy wtryskowej cena

Oczywiście zużycie części samochodowych jest nieuchronne, ale możemy przedłużyć ich żywotność, stosując odpowiednie preparaty. Jednym z nich jest produkt marki Liqui Moly, który znacznie polepsza właściwości smarne paliwa, dzięki czemu ryzyko zatarcia pompy jest znacznie mniejsze. Liqui Moly chroni dodatkowo poszczególne elementy przed szybszym zużywaniem się, przez co pompa działa w pełni wydajnie przez długi czas. Regularne stosowanie tego rodzaju środków chemicznych oddala konieczność sprawdzania pompy w serwisie samochodowym, co wiąże się ze znacznie wyższą ceną, niż ta, którą płacimy za profilaktykę.

1. Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej? – Objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Każdy właściciel Diesla powinien wiedzieć, jakie objawy świadczą o konieczności wizyty w warsztacie samochodowym. W przypadku niesprawnej pompy wtryskowej niewątpliwie napotkamy na trudności z uruchomieniem auta, a na biegu jałowym będzie on niespodziewanie gasł. Uszkodzona pompa w dużym stopniu przełoży się więc na pracę silnika, który podczas jazdy będzie szarpał. Naszą uwagę powinny zwrócić też wycieki, które zaobserwujemy w okolicy pompy, ponieważ będą one świadczyły o braku szczelności w jej konstrukcji.

2. Pompa Wysokiego Ciśnienia – Zatarta pompa wtryskowa objawy

Jedną z usterek, jaka może objąć ruchome elementy pompy wysokiego ciśnienia, jest tak zwane ich zatarcie. Awaria spowodowana przede wszystkim złą jakością paliwa, które nie zapewnia odpowiedniego smarowania tymże elementom. Co więcej, jeśli stale jeździmy na minimalnej ilości oleju napędowego w baku, także możemy doprowadzić do zatarcia pompy. Usterkę może spowodować także zapowietrzony układ, który wpływa destrukcyjnie na stan pompy, mogąc ją uszkodzić już przy pierwszej próbie rozruchu auta. Dlatego, by nie mieć do czynienia z objawami zatartej pompy wtryskowej, należy bezwzględnie pamiętać o tym, by po każdej czynności serwisowej samochodu odpowietrzyć układ paliwowy.

Pompa Wtryskowa
Pompa Wysokiego Ciśnienia

3. Opiłki metalu w paliwie – nie lekceważ tego problemu! – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?

Opiłki znajdujące się w układzie paliwowym mogą spowodować dużych rozmiarów awarię, której usunięcie niestety wiąże się także z dużym kosztem. Jeśli więc zauważymy pierwsze objawy zużywającej się pompy wtryskowej, należy szybko usunąć źródło usterki, ponieważ może się skończyć na całkowitym unieruchomieniu pojazdu. Opiłki metalu najczęściej pochodzą od pompy, co zauważymy, sprawdzając jej stan techniczny zwłaszcza pod mikroskopem. Innym sposobem na określenie awarii jest regularna weryfikacja filtra paliwa oraz baku, ponieważ to w tych miejscach możemy znaleźć opiłki, nie demontując pompy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Amik

Wystawiono pół roku temu

Co w 1.6 tdi Cayc opiłkuje Pompa Wysokiego Ciśnienia czy pompka w baku ?

Czy ta opinia była pomocna?

Oscarbialko

Wystawiono 11 miesiecy temu

A czy pompa niskiego ciśnienia w baku moze opilkowac

Czy ta opinia była pomocna?

Alex

Wystawiono 2 lata temu

Pompa wtryskowa może opiłkować z różnych powodów, takich jak zużycie elementów, uszkodzenie mechaniczne lub zanieczyszczenie paliwa. Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy wykonać kilka prostych czynności, takich jak: 1. Sprawdzenie filtra paliwa: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy sprawdzić, czy filtr paliwa jest zanieczyszczony. Jeśli filtr paliwa jest zanieczyszczony, oznacza to, że do układu paliwowego dostały się opiłki, które mogą uszkodzić pompę wtryskową. 2. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie paliwowym. Zbyt niskie ciśnienie paliwa może być oznaką opiłkowania pompy wtryskowej. 3. Sprawdzenie stanu wtryskiwaczy: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy sprawdzić stan wtryskiwaczy. Jeśli wtryskiwacze są zanieczyszczone opiłkami, oznacza to, że pompa wtryskowa opiłkowała. 4. Sprawdzenie stanu pompy wtryskowej: Aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa opiłkuje, należy sprawdzić jej stan. Można to zrobić np. poprzez demontaż pompy wtryskowej i sprawdzenie jej elementów

Czy ta opinia była pomocna?

marcin

Wystawiono 2 lata temu

no dobrze przy zmianie filta paliwa zauwazylem opilki takie jak mamy podczas wiercenia nie taki pyl jak niektorzy maja poszla inna pompa wtryski byly czyste sprawdzone przez warsztat zajmujacy sie wtryskami ten sam warsztat wyczyscil caly uklad paliwowy jak i zbiornik i przewody paliwowe wszystko jest ok samochod jezdzi ok rozebralem moja pompe i zeczywiscie byly te grube opilki w niej tylko jest male ale ja za cholere nie potrafie zlokalizowac gdzie cos tarlo ze zrobilo takie wiory opilkow w tej pompie nic nie jest wytarte nie ma nigdzie sladow samochod passat cc 2.0 tdi cr dodam ze nic wczesniej sie nie dzialo po prostu wymiana filtrow i wtedy to zauwazylem

Czy ta opinia była pomocna?

Lucek55

Wystawiono 2 lata temu

Najszybszy sposób to chyba zaglądnąć do filtra, bo tam już mogą być opiłki. Wykorzystanie pozostałych metod wiąże się już w wizytą w warsztacie.

Czy ta opinia była pomocna?

Ulises78

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem jak to sprawdzić czy moja pompa wtryskowa opiłkuje, ten artykuł to mi ładnie przedstawił, ale nie na tyle żebym zrobił to sam. Dam pompę do warsztatu.

Czy ta opinia była pomocna?

Mateusz

Wystawiono 2 lata temu

Opiłkowanie pompy, fatalna sprawa. Od tej usterki miałem później problem także i z wtryskiwaczami.

Czy ta opinia była pomocna?

żanetka_0491

Wystawiono 2 lata temu

Dokładna diagnostyka pompy wtryskowej jest bardzo ważna, żeby znaleźć przyczynę problemu...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki