Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak skutecznie wyczyścić wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Skuteczne czyszczenie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak skutecznie wyczyścić wtryski?
Jak skutecznie wyczyścić wtryskiwacze?

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania uciążliwych zabrudzeń jest czyszczenie wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej z dodatkiem odpowiednich detergentów. Co prawda, jest to rozwiązanie najbardziej czasochłonne i niestety najdroższe, ale przynosi najlepsze rezultaty. Wtryski są uprzednio demontowane i poddawane rzetelnym oględzinom. Możliwe jest bowiem, że zlokalizowane będą wówczas uszkodzenia mechaniczne, które wymuszą konieczność wymiany wtrysku, ponieważ czyszczenie w tym przypadku nic nie pomoże. Niestety, ale mycie wtryskiwaczy środkami, które są powszechnie dostępne, nie będzie aż tak skuteczne z racji tego, że ich skład chemiczny nie jest tak silny, jak skład detergentów dostępnych w profesjonalnych warsztatach. Tego rodzaju preparaty dobrze sprawdzają się w przypadku czyszczenia profilaktycznego, które ma na celu zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń w układzie paliwowym bądź też w przypadku mycia wstępnego wtryskiwaczy. Czym więc czyścić wtryski w dieslu, aby na długo zachować ich odpowiednie parametry pracy? Otóż wszystko zależy od stopnia zabrudzenia i ogólnego stanu technicznego wtryskiwaczy.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel – Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy opinie

W tego typu preparat można się zaopatrzyć w większości sklepów motoryzacyjnych, a jego użycie nie wymaga interwencji mechanika. Wystarczy, że przykładowo co 5000 km do baku będziemy dolewać przyrządzony według wskazań producenta roztwór. Jest to raczej metoda profilaktyczna, która ma na celu zapobieganie gromadzeniu się osadów. Brudne wtryski wyczyścimy bardziej intensywną metodą, która polega na podłączeniu puszki z preparatem do przewodu paliwowego. Wówczas pompa paliwowa zasysa nierozcieńczony detergent, który trafia prosto do komory spalania.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla?

Decydując się na czyszczenie wtrysków, można skorzystać z ogólnodostępnych środków chemicznych, których można użyć na kilka sposobów. Jeśli natomiast mamy do czynienia z objawami zabrudzonych wtryskiwaczy, czyszczenie profilaktyczne zdecydowanie nie wystarczy. Wtedy najskuteczniejszą metodą będzie czyszczenie termiczno-chemiczne i wykorzystanie ultradźwięków. Aby jednak skorzystać z profesjonalnego mycia wtryskiwaczy Common Rail, należy udać się do odpowiedniego serwisu samochodowego, który posiada przeznaczony do tego sprzęt.

2. Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy – który jest najlepszy? – Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy

Najlepsze rezultaty otrzymamy, myjąc wtryski w odpowiednio wysokiej temperaturze z dodatkiem specjalistycznego środka chemicznego. Innym sposobem jest umieszczenie zdemontowanych wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej, do której także dodaje się odpowiednie środki czyszczące oraz odrdzewiające. Użycie detergentów, które wystarczy dolać do baku, nie przyniesie tak dobrych efektów. Tego typy metody są dobre w przypadku mycia wstępnego albo prewencyjnego.

Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy
Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy – który jest najlepszy?

3. Jak wyczyścić układ wtryskowy? – Czyszczenie układu paliwowego Diesel opinie

Aby wyczyścić układ paliwowy, można skorzystać z popularnych sposobów, z których większość opisaliśmy powyżej. Można więc:
- wlać odpowiedni preparat do filtra paliwa, tak by został zassany przed paliwem;
- podłączyć przewody paliwowe bezpośrednio w puszce z detergentem;
- podłączyć szynę Common Rail do urządzenia czyszczącego, które po uruchomieniu sinika wtłoczy środek pod dużym ciśnieniem do przewodów;
- wyczyścić zdemontowane wtryskiwacze w myjce ultradźwiękowej.
Dzięki czyszczeniu układu paliwowego zapobiegniemy wystąpieniu problematycznych objawów, takich jak szarpanie silnika, kopcenie z wydechu czy trudność w odpaleniu samochodu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na skuteczne wyczyszczenie wtryskiwaczy: Użycie specjalnego płynu do czyszczenia wtryskiwaczy - płyn ten należy wlać do baku samochodu i przejechać kilka kilometrów, aby umożliwić płynowi dotarcie do wtryskiwaczy i oczyszczenie ich z nagromadzonych zanieczyszczeń. Czyszczenie mechaniczne - polega na demontażu wtryskiwaczy i ich manualnym oczyszczaniu za pomocą specjalistycznych narzędzi. Czyszczenie ultradźwiękowe - polega na oczyszczaniu wtryskiwaczy za pomocą fal ultradźwiękowych, które rozbijają nagromadzone zanieczyszczenia i umożliwiają ich usunięcie. Czyszczenie chemiczne - polega na zanurzeniu wtryskiwaczy w specjalnym roztworze chemicznym, który oczyszcza je z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Czy ta opinia była pomocna?

Grześ82

Wystawiono 2 lata temu

Ja tam nie wierzę w skuteczność tych preparatów do samodzielnego czyszczenia wtrysków, wole żeby to serwis zrobił, pewnie tam lepsze środki mają.

Czy ta opinia była pomocna?

Jasiek

Wystawiono 2 lata temu

Skutecznie to chyba tylko w myjce ultradźwiękowej. Próbowałem chyba tech2000 i nie dał rady, ale pewnie dlatego, że wtryski były już mocno zużyte.

Czy ta opinia była pomocna?

Kostek97

Wystawiono 2 lata temu

Polecam spróbować preparat firmy K2, wiem że większość poleca Liqui Moly, jednak ten mój też skutecznie wyczyści wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

miron173344

Wystawiono 2 lata temu

Jak czyścić wtryski, to tylko w ASO, bo mają specjalny sprzęt, możliwości i doświadczonych fachowców!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki