Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak są smarowane pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Smarowanie pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czym są smarowane pompowtryskiwacze?
Jak są smarowane pompowtryskiwacze?

Pompowtryskiwacze smarowane są przez paliwo, które zresztą pompuje jedna z ich integralnych części, czyli pompa. Dlatego właśnie tak ważna jest jakość paliwa, które tankujemy, ponieważ musi wykazywać ono odpowiednie właściwości smarne i zabezpieczające. Można więc śmiało stwierdzić, że to od jakości oleju napędowego zależy trwałość części. Nie każdy kierowca może zdawać sobie sprawę, że osady i brudy znajdujące się w paliwie gromadzą się w konsekwencji nie tylko w baku, ale i na poszczególnych elementach pompowtryskiwacza. Po pewnym czasie może się okazać, że pompowtrysk nie jest w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy, ponieważ, np. iglica wtryskiwacza zapchana jest różnego typu zanieczyszczeniami. Innym tematem dotyczącym zabezpieczania części jest ten, czym smarować wtryskiwacze, aby ochronić elementy przed korozją, wilgocią i szybszym zużywaniem się.

Jak działają pompowtryskiwacze? – Pompowtryski objawy

Zadaniem pompowtryskiwaczy jest rozpylenie oleju napędowego w cylindrze. Pompowtrysk rozpoczyna swoją pracę w momencie przeniesienia na niego napędu z wałka rozrządu, co skutkuje wytworzeniem wysokiego ciśnienia przez pompę i wykonaniem wtrysku przez wtryskiwacz. Warto wspomnieć, że wtryskiwacz dzieli wtrysk na wstępny oraz zasadniczy. Natomiast o momencie wtrysku i długości jego trwania decyduje właśnie elektrozawór. Kiedy dochodzi do uszkodzenia pompowtrysków, niewątpliwie będziemy mieli trudność w uruchomieniu auta, silnik przestanie pracować równo, a z wydechu może kopcić o wiele bardziej niż zwykle.

1. Pompa + wtryskiwacz = pompowtryskiwacz – Budowa pompowtryskiwacza

Pompowtryskiwacz integruje w swojej konstrukcji zarówno funkcje pompy, jak i wtryskiwacza, stąd też jego nazwa. Do najważniejszych elementów pompowtryskiwacza zalicza się także elektrozawór, który steruje wtryskiem paliwa. Pompowtryski są bezpośrednio napędzane przez wałek rozrządu, a przeniesienie napędu należy do rolek dźwigni wtryskiwaczy. Z kolei nacisk krzywki przenoszony jest dalej za pomocą sprężyny. Wtedy właśnie dochodzi do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia i wtrysku paliwa.

2. Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów? – Wady pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze zyskały swoją popularność w silnikach 1.9 TDI, gdzie były bezawaryjne, wydajne i trwałe. Z uwagi na możliwość osiągnięcia bardzo wysokiego ciśnienia wtrysku przez długi czas były nie doścignione dla pozostałych technologii wtrysku. Jednak wysokie osiągi, jakie zawdzięczamy pompowtryskiwaczom, przekładają się na niezbyt dobre spalanie paliwa, przez co ilość spalin emitowanych do powietrza znacznie przekracza normy Euro. Wadą pompowtrysków jest także utrudnione przystosowanie ich do silnika, ponieważ potrzebuje on dodatkowego elementu napędzającego pompowtryskiwacze.

Pompowtryski – pomysł niemieckich inżynierów
Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów?

3. Olej do samochodu z pompowtryskami – Jaki olej do pompowtrysków?

Jednymi z najbardziej polecanych olejów do Diesli są Shell 5W-30 oraz Castrol EDG 5W-30. Oleje stosowane do wysokoprężnych silników Diesla z turbodoładowaniem muszą przede wszystkim chronić silnik przed szybszym zużywaniem się. Bardzo ważne jest także, aby posiadały zdolność przechwytywania zawiesiny z cząstek sadzy, co także uchroni silnik przed nadmiernym osadzaniem się sadzy. Aktualne normy wymagają takę od olejów wysokiej odporności na utratę lepkości oraz zdolność do neutralizacji toksyn pochodzących z procesu spalania paliwa. Stosowanie oleju o odpowiednich właściwościach chemicznych jest niezbędna, w innym przypadku naprawa wtryskiwaczy, a nawet samego silnika, będzie nieunikniona.

Udostępnij wpis

Komentarze

Olek_kazan

Wystawiono 2 lata temu

Świetny artykuł o pompowtryskiwaczach, sporo się teraz o nich dowiedziałem, dziękuje.

Czy ta opinia była pomocna?

Grzegorz

Wystawiono 2 lata temu

Dlatego właśnie tyle mówi się o tankowaniu dobrego paliwa. Pompowtryski muszą mieć dobre smarowanie, w innym przypadku szybciej się zużyją.

Czy ta opinia była pomocna?

Natala_be

Wystawiono 2 lata temu

Faktycznie kiedyś tankowało się gdzie popadnie, teraz jakoś bardziej zwracam na to uwagę, żeby nie doprowadzić do uszkodzenia takich elementów jak np. pompowtryski

Czy ta opinia była pomocna?

kolaaan0234567

Wystawiono 2 lata temu

Kiedyś nie zwracałem uwagi na jakość tankowanego paliwa i potem miałem poważny kłopot z pompowtryskiwaczami. Nie róbcie tak jak ja XD

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki