Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym smarować wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Smarowanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czym smarować wtryski?
Czym smarować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze należy zabezpieczać smarem posiadającym właściwości antykorozyjne. Najlepiej do tego celu użyć pasty ceramicznej, która jest odporna na wysokie temperatury i zachowuje swoje właściwości smarne nawet przy bardzo dużym ciśnieniu i nacisku. Używanie smaru miedzianego nie jest zalecane, z uwagi na to, że w kontakcie z aluminium (właśnie z aluminium wykonane jest gniazdo wtrysku) wytwarza warunki do powstawania korozji galwanicznej. Odpowiedni preparat nie tylko ochroni wtrysk przed korozją, ale zapobiegnie szybszemu zużycie i niszczeniu elementów. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu wtrysków na etapie montażu nawet po kilku latach nie będziemy mieli problemu z wyjęciem wtrysków i rozbiórką na poszczególne elementy.

Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy? – preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail

Posiadając Diesla, trzeba pamiętać przede wszystkim o tankowaniu dobrego jakościowo paliwa (czyli takiego, który nie jest mieszane z wodą i nie zawiera różnego typu osadów). Ważne jest także regularne wymienianie filtra paliwa, ponieważ zapchany nie spełnia swojej funkcji ochronnej, co skutkuje zasysaniem przez pompę paliwa brudów znajdujących się na dnie baku. Aby układ paliwowy mógł działać prawidłowo, wtryski muszą być w pełni sprawne, dlatego należy je czyścić odpowiednim preparatem do czyszczenia wtrysków w Dieslu, wtedy gdy są zużyte i wykazują objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

1. Jak uniknąć problemów z demontażem wtryskiwaczy? – czym smarować oringi wtryskiwaczy

Warto pamiętać, aby przed każdym zamontowaniem wtryskiwaczy, posmarować je preparatem antykorozyjnym. Odpowiedni smar zapobiegnie wystąpieniu korozji, a więc zapieczeniu się części oraz ułatwi demontaż wtryskiwacza w przyszłości. Warto zwrócić uwagę także na oringi, a więc na wszystkie uszczelki. Właściwie zabezpieczone elementy wtrysku nie sprawią nam problemów w momencie, kiedy konieczna będzie ich wymiana i rozbiórka.

2. Czym się smaruje wtryski przed montażem? – jaki smar do wtryskiwaczy

Przed instalacją wtrysków należy posmarować je smarem o właściwościach antykorozyjnych. Zazwyczaj jest to pasta ceramiczna, którą aplikuje się zwłaszcza w miejscu styku wtryskiwacza z gniazdem. Dobry preparat będzie wypierał wilgoć gromadzącą się na wtryskiwaczy, ochroni go przed korozją, a w konsekwencji zapobiegnie zapiekaniu się części.

Czym się smaruje wtryskiwacze przed montażem?
Czym się smaruje wtryski przed montażem?

3. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – jak wyczyścić wtryskiwacze diesla?

Wtryski można wyczyścić za pomocą popularnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy, które wystarczy dolać do baku przed zatankowaniem pojazdu. Innym sposobem jest podłączenie przewodów paliwowych do skoncentrowanego środka chemicznego. Obydwa sposoby nie wymagają demontowania wtryskiwaczy. Najbardziej skuteczną metodą wydaje się być czyszczenie wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej, do której dolewamy odpowiedni detergent z dodatkiem odrdzewiacza. Z takiego czyszczenia skorzystamy w profesjonalnej pracowni regeneracji wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze paliwa w silnikach samochodów z silnikami Diesla są elementami, które muszą być dobrze smarowane, aby zapewnić prawidłowe działanie i długą żywotność. Smarowanie wtryskiwaczy może być wymagane po ich regeneracji lub wymianie, a także w przypadku długotrwałego braku użytkowania. Do smarowania wtryskiwaczy należy używać specjalnych olejów smarnych, które są przeznaczone do tego celu. Oleje te zapewniają odpowiednie smarowanie i ochronę przed zużyciem i uszkodzeniem. Należy stosować się do zaleceń producenta dotyczących rodzaju i ilości oleju smarnego do stosowania w danym układzie wtrysku paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki