Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak przeprowadzić test przelewowy wtryskiwaczy? - ważne wskazówki

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Test przelewowy wtryskiwaczy to metoda diagnostyki, która pozwala ocenić działanie wtryskiwaczy bez konieczności ich demontażu. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga rozpracowania układu paliwowego. Jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy? Podczas tego testu przezroczyste rurki są podłączane do przewodów wtryskiwaczy, a menzurki zbierają paliwo. Po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej paliwo zaczyna przepływać przez rurki i gromadzić się w menzurkach. Jeśli ilość paliwa przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, może to wskazywać na usterkę wtryskiwacza. Warto zaznaczyć, że test ten ma charakter orientacyjny i nie pozwala na naprawę wtryskiwaczy w warunkach domowych. Aby dokładnie zdiagnozować i naprawić ewentualne problemy, zaleca się skonsultowanie ze specjalistami.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryski w pudełku

Ile czasu powinien trwać test przelewowy wtryskiwaczy?

Orientacyjny czas potrzebny na wykonanie testu przelewowego wynosi około kilkanaście minut – jest to moment, w którym silnik należy rozgrzać do temperatury roboczej (70 stopni C) oraz spłynięcia paliwa do menzurek. Czas trwania badania wtryskiwaczy może się różnić w zależności od pojazdu, rodzaju silnika, procedury serwisowej oraz warunków producenta.

Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

Test przelewowy wtryskiwaczy

Badanie przelewowe wtrysków niestety nie stanowi idealnej metody diagnostycznej. Choć faktycznie pozwoli wykazać pewne uszkodzenia, jego interpretacja może być trudna i nie zawsze dokładna. Ważne jest również zrozumienie, że test przelewowy wtrysków nie jest w stanie ich naprawić. Zatem nawet jeśli przeprowadzisz test samodzielnie, będziesz musiał skontaktować się z profesjonalnym serwisem specjalizującym się w naprawie silników wysokoprężnych. W warsztacie wtryski zostaną rozebrane i każdy element będzie dokładnie sprawdzony pod mikroskopem. Następnie, aby przywrócić ich utracone parametry, umieści się je w myjce ultradźwiękowej z detergentem.

Co pokazuje test przelewowy wtryskiwaczy?

Test przelewowy umożliwia identyfikację i analizę zmian w ilościach paliwa dostarczanych przez wtryskiwacze. Te zmiany są kluczowe dla zapewnienia optymalnego działania silnika poprzez kontrolę ilości oleju napędowego wstrzykiwanego do komory spalania. Wartości korekt paliwa, czyli dostosowań ilości paliwa, są typowe dla systemów Common Rail, pod warunkiem że pozostają w zakresie około 1,5-2,5 mg na cykl pracy cylindra. Dokładne wartości korekt mogą różnić się w zależności od modelu wtryskiwacza, jednak przekroczenie 4 mg na cykl sygnalizuje potencjalne uszkodzenie elementu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki