Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak przechowywać wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak przechowywać wtryskiwacze?
Jak przechowywać wtryskiwacze?

Prawidłowe przechowywanie wtryskiwaczy wiąże się z naoliwieniem części (najlepiej preparatem o właściwościach antykorozyjnych lub innym lubrykantem) oraz ze szczelnym ich zamknięciem w foliowej torebce. Wtryski należy magazynować w suchym miejscu, co minimalizuje ryzyko powstawania korozji. Odpowiednie zabezpieczenie wtryskiwaczy chroni elementy przed korodowaniem, a więc przed szybkim niszczeniem powierzchni. Nawet jeśli wtryski pozostają nieużywane, konieczne jest ich rzetelne zabezpieczenie, by mogły działać prawidłowo wtedy, kiedy będziemy chcieli je wykorzystać. Dobrym przykładem są tutaj wtryski piezoelektryczne, ponieważ kiedy korpus rdzewieje, zaczyna powodować naprężenia wewnętrzne, co destrukcyjnie wpływa na stos piezo, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o wtryski piezoelektryczne. Trzeba też bardzo uważać podczas zakupu wtryskiwaczy używanych, ponieważ nigdy nie mamy pewności, w jakich warunkach były przechowywane i z jakich elementów są zmontowane.

Co powinienem wiedzieć o przechowywaniu wtryskiwaczy? – Konserwacja i przechowywanie wtryskiwaczy

Największym zagrożeniem dla sprawności wtrysków jest korozja, czyli rdzewienie części, co znacznie narusza ich strukturę. Szukając więc odpowiedzi na pytanie, od czego psują się wtryski, to śmiało można powiedzieć, że rdza jest jednym z głównych powodów. Chcąc magazynować wtryskiwacze, należy zabezpieczyć je we właściwy sposób. W tym celu warto napełnić je odpowiednim lubrykantem – polecana jest ciekła parafina lub WD40. Tak naoliwione wtryski powinny zostać zamknięte w szczelnym, plastikowym worku i odłożone w suche miejsce. W ten sposób zakonserwowane i przechowywane wtryski będą wykazywały właściwe parametry pracy w momencie ich instalacji w układzie paliwowym.

1. Przechowywanie wtryskiwaczy – Jak sprawdzić, jakie mam wtryski?

Przechowywanie wtryskiwaczy
Przechowywanie wtryskiwaczy

Prawidłowe przechowywanie wtryskiwaczy odgrywa ogromną rolę w zachowaniu odpowiednich parametrów tychże podzespołów. Kiedy leżą w garażu nieużywane, to wcale nie musi oznaczać, że są w pełni sprawne. Czynniki zewnętrze wchodzące w interakcję z metalowym korpusem wtrysków mogą spowodować niszczenie części. Aby sprawdzić, jakie wtryski są odpowiednie dla danego silnika, wystarczy podać mechanikowi numer VIN lub odczytać ze starych części numer wtryskiwacza, który znajdziemy zazwyczaj na cewce. Odpowiednie dopasowanie wtrysków także jest kluczowe dla poprawnej, wydajnej i równomiernej pracy silnika.

2. Czy nieużywane wtryskiwacze psują się i jak je przechowywać? – Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

Jeśli zdemontowane wtryski będziemy przechowywać w niewłaściwy sposób, to możemy się spodziewać, że utracą właściwe parametry mimo tego, że są nowe, czy świeżo zregenerowane. Wyjmując wtryski z układu, należy je odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią, która z czasem powoduje rdzewienie części. Jeśli mamy wątpliwości co do sprawności wtrysków, możemy je sprawdzić na komputerze diagnostycznym. Wtedy to na podstawie korekt, czy też ewentualnych kodów błędów możemy ocenić stan techniczny wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tomasz

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze to delikatne urządzenia, które należy odpowiednio przechowywać, aby zapewnić ich prawidłowe działanie i dłuższą żywotność. Oto kilka wskazówek dotyczących przechowywania wtryskiwaczy: Wtryskiwacze należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Wtryskiwacze należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach lub w specjalnych etui, aby chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wtryskiwacze należy przechowywać w pozycji pionowej, aby uniknąć uszkodzenia elementów wewnętrznych. Wtryskiwacze należy przechowywać z dala od silikonów, klejów i innych środków chemicznych, które mogą uszkodzić plastikowe elementy lub powodować złe działanie wtryskiwaczy. Wtryskiwacze należy przechowywać w odpowiednich warunkach temperaturowych, aby uniknąć deformacji plastiku lub uszkodzen

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki