Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak prawidłowo zamontować pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Prawidłowe zamontowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Prawidłowy montaż pompowtryskiwaczy
Jak prawidłowo zamontować pompowtryskiwacze?

Aby prawidłowo zamontować pompowtryskiwacze, należy zastosować się do poniższych wytycznych:
1. ocena wizualna stanu technicznego gniazd, które w razie potrzeby należy wyczyścić;
2. zamontowanie nowych uszczelniaczy i ewentualnych podkładek termicznych;
3. osadzenie pompowtryskiwaczy w gniazdach i dokładne dokręcenie jarzma prawidłowym momentem;
4. zamontowanie nowych śrub mocujących oraz osi dźwigienek napędzających pompę pompowtrysku;
5. ustawienie napięcia wstępnego za pomocą śrub regulacyjnych.
Zgodny z zaleceniami producenta montaż pompowtryskiwaczy gwarantuje ich prawidłową pracę. To z kolei przekłada się na równą pracę silnika, dlatego etap montażu i regulacji pompowtryskiwaczy jest niezwykle ważny z punktu widzenia komfortu jazdy.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI – Regulacja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Tylko prawidłowo zamontowany i ustawiony pompowtrysk zagwarantuje równą i wydajną pracę silnika TDI i SDI. Do powyższych czynności niezbędne są odpowiednie narzędzia, takie jak mikrometr, a także profesjonalne urządzenia diagnostyczne. Niepoprawnie zainstalowany w głowicy pompowtrysk, będzie krzywo rozpylał olej napędowy, co przełoży się z pewnością na dodatnie korekty paliwa. Warto też wiedzieć, że parametry te są indywidualne dla każdego pompowtryskiwacza, a kalibracja pozwala ujednolicić pracę wszystkich pompowtrysków, dzięki czemu dawka rozpylanego paliwa ma odpowiedni charakter.

1. Jak ustawić pompowtryski? – Ustawienie pompowtryskiwaczy

W przypadku pompowtryskiwaczy mamy możliwość wyregulować takie parametry jak ciśnienie otwarcia iglicy oraz sterowania pompy. Stopień otwarcia iglicy rozpylacza ustawiamy za pomocą tak zwanej szczeliny, a konkretniej podkładki o odpowiedniej grubości, natomiast okres początku wtrysku (BIP – przekładający się na sposób rozpylania paliwa) ustawiamy poprzez podkładkę regulacyjną. Warto też wiedzieć, że w czasie kalibracji mechanik ma co prawda wpływ na ustawienie poszczególnych wartości, ale o ostatecznym charakterze dawki decyduje kształt, średnica, a także ilość kanalików występujących w rozpylaczu.

Jak ustawić pompowtryskiwacze?
Jak ustawić pompowtryski?

2. Wymontowanie i zamontowanie pompowtryskiwacza – Montaż pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Zarówno montaż, jak i demontaż pompowtryskiwaczy należy powierzyć mechanikom, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami i przede wszystkim wiedzą, jak zamontować wtryskiwacze/pompowtryskiwacze prawidłowo. Bardzo łatwo bowiem doprowadzić to trwałego uszkodzenia części, nieumiejętnie demontując pompowtrysk i używając do tego niewłaściwych narzędzi. Trzeba pamiętać, że zanim zainstalujemy pompowtryski w głowicy silnika, konieczne jest sprawdzenie gniazd. W wyniku użytkowania pojazdu zbierają się w nich różnego typu osady, co powoduje powstawanie bruzd i innych nierówności. Montaż części w takim gnieździe uniemożliwi pompowtryskiwaczowi prawidłową pracę, dlatego należy go odpowiednio wyczyścić.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze są elementami układu zasilania silnika, które odpowiadają za podawanie paliwa do komory spalania. Aby prawidłowo zamontować pompowtryskiwacze, należy wykonać następujące kroki: Przygotować narzędzia potrzebne do montażu (np. klucze, wkładki do mocowania, uszczelki itp.). Odłączyć klemy akumulatora i odpowietrzyć układ paliwowy. Odkręcić śruby mocujące stare pompowtryskiwacze i wyjąć je z kolektora dolotowego. Zlokalizować otwory mocujące nowe pompowtryskiwacze i wstawić je do kolektora dolotowego. Zamontować nowe pompowtryskiwacze, dokręcając śruby mocujące według wskazówek producenta. Sprawdzić szczelność wszystkich połączeń i odpowietrzyć układ wtryskowy. Podłączyć klemy akumulatora i uruchomić silnik, aby sprawdzić poprawność montażu pompowtryskiwaczy. Pompowtryskiwacze są precyzyjnymi elementami, które wymagają odpowiedniej ostrożności podczas montażu. W przypadku wątpliwości lub braku odpowiednich umiejętności warto skorzystać z usług profesjonalnego mechanika lub warsztatu samochodowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dino_89

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie wszystko jest tutaj opisane, ale jednak zamontowanie i regulacje pompowtryskiwaczy wolałbym zlecić fachowcom.

Czy ta opinia była pomocna?

Stanley

Wystawiono 2 lata temu

Montaż krok po kroku opisany, ale chyba oddam je do serwisu. Próbowałem sam wyczyścić, ale do montażu zawołam jakiegoś mechanika.

Czy ta opinia była pomocna?

galanonim-09

Wystawiono 2 lata temu

Podjąłem się tego wczoraj, stąd trafiłem na ten artykuł. Chciałem zamontować nowe pompowtryskiwacze, ale niestety nic mi z tego nie wyszło. Muszę podjechać do serwisu jednak

Czy ta opinia była pomocna?

sebaaaaa_1245

Wystawiono 2 lata temu

Jak ktoś próbuje na własną rękę wymontować / zamontować pompowtryski, to lepiej, żeby się dostosował do tych wytycznych, aby uniknąć kłopotów

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki