Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zamontować wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Montaż wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Instalacja wtryskiwaczy w samochodzie składa się z następujących kroków:

- Oczyszczenie gniazda wtryskiwacza w głowicy silnika z wszelkich zabrudzeń i osadów;
- Wymiana podkładki pod wtryskiem oraz starych i zużytych uszczelnień na nowe i w pełni sprawne;
- Zgodne z technologią dokręcenie ślub mocujących przy użyciu klucza dynamometrycznego, wskazującego moment i kąt dokręcenia;
- Podłączenie wszystkich przyłączy hydraulicznych – na tym etapie należy skontrolować także szczelność przyłączy oraz sprawdzić stan przewodów wysokiego ciśnienia;
- Podłączenie wszystkich przyłączy elektrycznych po uprzednim sprawdzeniu obecności i stanu złączy.

1. O czym pamiętać przy montażu wtryskiwaczy?

Zanim uruchomimy samochód, należy sprawdzić, czy filtr paliwa został wymieniony – jest to niezwykle ważne dla prawidłowej pracy układu wtryskowego. Należy przy tym pamiętać, aby zastosować wyłącznie filtry sprawdzonych producentów, które cechują się odpowiednimi właściwościami.

W czasie montażu wtryskiwaczy należy także upewnić się, czy układ paliwowy został odpowietrzony i nie zawiera opiłków i innego rodzaju zanieczyszczeń. Trzeba bowiem wiedzieć, że zabrudzenia w dużym stopniu obniżają parametry pracy wtryskiwaczy.

Ważną czynnością jest także napełnienie układu paliwowego odpowiednim olejem napędowym, który dzięki dobrej jakości spełnia obowiązujące normy. Nie zaleca się stosowania bio-diesla ze względu na wytrącanie się wody z paliwa, powodujące korozję elementów wtryskiwacza oraz z uwagi na gromadzenie się dużej ilości nagarów w komorze spalania.

Obowiązkową czynnością jest skasowanie poprzednich ustawień ze sterownika silnika, ponowna adaptacja nowych wtryskiwaczy oraz usunięcie ewentualnych błędów. Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest daremna, gdyż pomimo tego, że części są nowe, to będą pracowały według starych ustawień, często niepoprawnych.

Ostatnim krokiem po zamontowaniu wtryskiwaczy jest przeprowadzenie jazdy testowej.

Montaż wtryskiwaczy
Jak zamontować wtryskiwacze?

Wymiana wtryskiwaczy - jeden czy od razu wszystkie?

Wszystko zależy od stanu technicznego wtryskiwaczy i rodzaju uszkodzenia. Jeśli stopnień usterki jest niewielki, może się okazać, że potrzebna będzie wymiana tylko jednego wtryskiwacza.

Warto wiedzieć, że w momencie wymiany jednego wtryskiwacza, parametry jego pracy różnią się od pozostałych, a to skutkuje niskim komfortem jazdy i niewłaściwym funkcjonowaniem układu paliwowego. Ponadto naprawa tylko jednego podzespołu skutkuje szybszym zużyciem pozostałych, więc jeśli chcemy uniknąć częstych wizyt w serwisie samochodowym, warto zdecydować się na wymianę całego zestawu wtrysków.

Wymiana wszystkich wtryskiwaczy jest zdecydowanie korzystniejsza cenowo niż zakup nowych fabrycznie podzespołów, dlatego naprawiając wtryski, warto podejść do tematu kompleksowo.

Wymiana wtrysków - jeden czy wszystkie
Wymiana wtryskiwaczy - jeden czy od razu wszystkie?

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Montaż wtryskiwaczy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia. Dlatego też zaleca się, aby montaż wtryskiwaczy wykonywały wyłącznie profesjonalne warsztaty lub autoryzowane serwisy samochodowe. Oto ogólne kroki montażu wtryskiwaczy: Przygotowanie silnika: należy odłączyć akumulator, demontować osłonę silnika i zabezpieczyć elementy, które mogłyby zakłócić dostęp do wtryskiwaczy. Demontaż wtryskiwaczy: należy odłączyć kable elektryczne od wtryskiwaczy, odkręcić śruby mocujące i delikatnie odłączyć wtryskiwacze z silnika. Przygotowanie nowych wtryskiwaczy: należy dokładnie je oczyścić, ustawić prawidłowo wymaganą dawkę paliwa i sprawdzić ciśnienie. Montaż nowych wtryskiwaczy: należy dokładnie je zamocować do silnika, podłączyć kable elektryczne i upewnić się, że wszystko jest dobrze zamocowane. Uruchomienie silnika: należy uruchomić silnik i sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo. Regulacja: należy dokonać regulacji składu mieszanki paliwowo-powietrznej w zależności od zastosowanych wtryskiwaczy oraz ich parametrów. ważne jest aby wtryskiwacze były zgodne z producentem oryginalnym, niezależnie od czy są produkowane przez oryginalnego producenta czy innego. Nieprawidłowe montaż wtryskiwaczy może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania silnika i uszkodzenia innych podzespołów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki