Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak poradzić sobie z awarią wtrysku paliwa? - poradnik krok po kroku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Naprawa awarii systemu wtrysku paliwa zazwyczaj wymaga interwencji profesjonalnego mechanika, ponieważ jest to skomplikowane zadanie, wymagające odpowiedniej wiedzy technicznej, jak i specjalistycznych narzędzi.
Krokiem pierwszym jest zdiagnozowanie problemu, co zazwyczaj obejmuje podłączenie samochodu do komputera diagnostycznego w celu odczytania kodów błędów. Kolejno fachowiec powinien przeprowadzić dokładne badanie systemu wtrysku, by zidentyfikować uszkodzone lub niesprawne komponenty. W zależności od rodzaju usterki naprawa może obejmować wyłącznie precyzyjne czyszczenie wtryskiwaczy, wymianę niesprawnych części lub w niektórych przypadkach nawet zupełną wymianę systemu wtrysku. Należy pamiętać, że pomijanie regularnej konserwacji, jak i serwisowania auta może prowadzić do częstszych i poważniejszych awarii systemu wtrysku. Regularne przeglądy oraz utrzymanie pojazdu w nienagannym stanie jest kluczowe dla jego prawidłowego działania.
Gdy tylko zauważysz pierwsze symptomy problemów z systemem wtrysku paliwa, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem samochodowym, pozwoli to uniknąć dalszych komplikacji, jak i niebezpiecznych sytuacji na drodze.

zapalona kontrolka silnika
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części auto w serwisie

Jakie są pierwsze objawy wskazujące na awarię wtrysków?

  • Kontrolka „CHECK Engine” na desce rozdzielczej - zazwyczaj jest pierwszym objawem problemów z układem wtryskowym.
  • Nieprawidłowe funkcjonowanie silnika - szarpanie, drgania, czy odczuwalny spadek osiągów jednostki napędowej, która nie generuje odpowiedniej mocy przez niewłaściwe dawkowanie paliwa.
  • Wystąpienie zwiększonego spalania paliwa, a przy tym dymienia z wydechu.
  • Niecodzienne odgłosy słyszalne jako stukanie, klekotanie.
  • Problem z odpalaniem pojazdu – pojawiający się na zimnym, jak i rozgrzanym silniku.

Powyższe symptomy wymagają natychmiastowej reakcji, ponieważ dalsze użytkowanie auta z niesprawnym układem wtryskowym, może doprowadzić do wystąpienia kolejnych kosztownych problemów.

Czy dalsza jazda z awarią wtrysków jest możliwa?

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Dalsze użytkowanie samochodu i zlekceważenie oznak awarii wtryskiwaczy paliwa może spowodować poważne oraz kosztowne problemy, jak wypalenie tłoków bądź zatarcie się turbosprężarki. Zniszczeniu może ulec także pompa wtryskowa i filtr DPF. W momencie, gdy zauważymy pierwsze, niepokojące symptomy, powinniśmy niezwłocznie skierować się do serwisu samochodowego.
W przypadku usterki wtrysków istnieje opcja ich kompleksowej regeneracji, która jest skuteczną, jak i korzystną finansowo alternatywą dla wymiany podzespołów. Wtryski bez uszkodzeń mechanicznych można wyczyścić i wymienić wyłącznie ich niesprawne elementy, dzięki czemu w dalszym ciągu będą mogły bezproblemowo posłużyć kolejny okres eksploatacyjny.

Regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy przynosi wiele korzyści, zarówno dla Twojego auta, jak i portfela. Po pierwsze, przywraca funkcjonalność wtryskiwaczy, co przekłada się bezpośrednio na poprawę wydajności silnika. Oznacza to płynniejszą pracę jednostki oraz zwiększoną moc. Dodatkowo poprawa efektywności wtrysków może znacznie zredukować spalanie paliwa, co przekłada się na oszczędność.
Wtryskiwacze po przebytej regeneracji charakteryzują się lepszym rozpyleniem paliwa, co przekłada się na optymalizację spalania. Dzięki czemu też emisja szkodliwych substancji jest o wiele mniejsza, co jest korzystne dla środowiska i dla naszego pojazdu, ponieważ dzięki temu części układu wydechowego, takie jak filtr cząstek stałych, czy katalizator mogą pracować efektywniej i znacznie dłużej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki