Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czyszczenie wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czyszczenie wtryskiwaczy może przynieść wiele korzyści dla silnika, takich jak poprawa wydajności silnika, ograniczenie emisji spalin, a także oszczędność paliwa. Zabrudzone wtryskiwacze mogą zmniejszyć ilość paliwa dostarczanego do cylindrów silnika, co prowadzi do spadku mocy i przyspieszenia oraz zwiększonej emisji szkodliwych substancji. Czyszczenie wtryskiwaczy może pomóc przywrócić właściwy przepływ paliwa i poprawić wydajność silnika, zmniejszyć emisję spalin i zwiększyć efektywność spalania, a także zmniejszyć zużycie paliwa. Czyste wtryskiwacze mogą pomóc poprawić dynamiczność silnika, co oznacza, że reaguje on szybciej na gaz i osiąga większą moc. Wszystkie te korzyści czynią czyszczenie wtryskiwaczy ważnym elementem utrzymania sprawności silnika, co pozwala na uzyskanie lepszej wydajności i oszczędność paliwa, a także pomaga w utrzymaniu czystszego środowiska.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail
Czyszczenie wtryskiwaczy

1. Sposoby na czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | Opinie

Przesadą nie byłoby stwierdzenie, że ilu kierowców Diesla, tyle pomysłów na różnego rodzaju drobne naprawy. Podobnie jest z czyszczeniem wtryskiwaczy, gdyż nasza praktyka warsztatowa dowodzi, że kreatywność kierowców i mechaników-amatorów w tej dziedzinie nie zna granic. Mamy nadzieję, że czasy, w których skorodowane części odrdzewia się za pomocą napoju gazowanego, przemijają i już nie wrócą, a ich miejsce zajmie korzystanie z profesjonalnych usług. Wtryskiwacze Common Rail można czyścić zarówno bez demontażu, jak i po wyjęciu ich z układu paliwowego. Sposoby te różnią się nie tylko poziomem zaawansowania i trudności, ale także efektami, które dla każdego odpowiedzialnego kierowcy powinny być najistotniejsze.

W tym opracowaniu postaramy się określić, w jakich okolicznościach preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail okaże się w zupełności wystarczający, odnosząc je do sytuacji, w których ostatecznym wyjściem jest umieszczenie silnie zabrudzonych podzespołów w maszynie do czyszczenia wtryskiwaczy. Sprawdź, w jaki sposób zareagować na występowanie pierwszych objawów uszkodzonych wtrysków.

Opinie na temat czyszczenia wtryskiwaczy w Dieslu
Sposoby na czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | Opinie

2. Jak wyczyścić wtryski bez demontażu?

Stosunkowo niewielkie zabrudzenia nagromadzone w obrębie wtryskiwaczy CR można usunąć w prosty sposób, gdyż nie wymaga to nawet demontowania ich z układu paliwowego. Warto już na wstępie podkreślić, że tego typu metody nie sprawdzą się, gdy wtryskiwacze są silnie zanieczyszczone.

Aby wyczyścić wtryski, nie wyjmując ich z pojazdu, warto zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczony do tego środek. Dostępne na rynku preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy warto stosować zgodnie z określoną przez producenta instrukcją, gdyż każde niedopatrzenie lub zaniedbanie może skutkować zazwyczaj dość kosztowną w naprawie awarią wtrysków.

Wybór odpowiedniego preparatu z gamy dostępnych środków może okazać się dość trudny, dlatego też warto sugerować się opiniami kierowców oraz poradami mechaników. Z pewnością niejeden rozmówca doradzi chociażby TEC 2000 do czyszczenia wtryskiwaczy, STP do czyszczenia układu paliwowego Diesel czy Liqui Moly Regenerator wtrysków. Opinie o skuteczności wymienionych preparatów oraz innych środków o zbliżonym działaniu można znaleźć na licznych forach internetowych dedykowanych miłośnikom Diesli.

Wiele specyfików do czyszczenia wtryskiwaczy wlewa się prosto do baku, co stanowi najprostszy sposób mycia tych podzespołów. Zaletą, którą warto podkreślić, jest to, że wtryskiwacze są traktowane środkiem myjącym we wszystkich cyklach pracy silnika, co maksymalizuje skuteczność oczyszczania. Inne preparaty muszą zostać zaaplikowane prosto do komory spalania. Producenci każdego z wymienionych i niewymienionych środków zapewniają o ich znakomitych rezultatach, nasze stanowisko w tej kwestii pozostaje jednak niezmienne. Pozostajemy przy tym, że czyszczenie wtrysków bez demontażu ma w głównej mierze wymiar profilaktyczny, gdyż procedura ta jest w stanie usunąć naprawdę niewielkie zanieczyszczenia. Nagromadzenie osadów, nagarów oraz innego rodzaju zabrudzeń wymaga interwencji poprzedzonej wyjęciem wtryskiwaczy z układu. Warto pokreślić także, iż rezultaty czyszczenia wtrysków środkami chemicznymi zazwyczaj są dość krótkotrwałe, a ich nieumiejętne zastosowanie może poskutkować uszkodzeniami w obrębie wtryskiwaczy.

W obliczu zaprezentowanych przez nas informacji z pewnością zastanawiasz się, jakie metody czyszczenia wtrysków są skuteczne i długotrwałe. Jeżeli już zdecydujesz się na demontaż wtryskiwaczy z samochodu, co nie jest kłopotliwe, skieruj je na specjalistyczne czyszczenie do serwisu. Nieco więcej na temat tej popularnej wśród użytkowników Diesli usługi napisaliśmy w kolejnych częściach niniejszego artykułu.

3. Czyszczenie wtrysków w serwisie

Jeżeli dążysz do osiągnięcia w pełni skutecznego rezultatu czyszczenia wtryskiwaczy, musisz je wyjąć z samochodu. Dopiero demontaż wtrysków pozwala na ich solidne wyczyszczenie, ponieważ tylko wówczas można dotrzeć do ich najgłębszych zakamarków, w których często gromadzą się zanieczyszczenia.

Efektywne działania podejmowane w serwisach, spośród których najlepiej jest wybierać te objęte autoryzacjami producentów wtryskiwaczy, są wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń. Mycie wtrysków w myjce ultradźwiękowej to metoda całkowicie bezpieczna dla delikatnej, precyzyjnej struktury tych podzespołów. Wprawione w ruch cząsteczki wody sprawiają, że wszelkie zebrane na wtrysku zanieczyszczenia się od niego odrywają. Przeprowadzone w ten sposób czyszczenie wtryskiwaczy jest zazwyczaj początkowym etapem regeneracji, jednakże już sama realizacja procedury czyszczenia może przynieść bardzo dobre rezultaty. Czyszczenie oraz sprawdzenie stanu wtryskiwaczy w ASO to usługa, o której zaletach powinien wiedzieć każdy użytkownik samochodu z silnikiem wysokoprężnym i układem Common Rail. Oprócz znakomitych efektów na uwagę Klientów serwisu zasługuje bardzo korzystna cena usługi.

4. Dlaczego warto czyścić wtryskiwacze?

Czyszczenie wtrysków to czynność, którą warto wykonywać, aby uchronić się przed kosztowną wymianą wtryskiwaczy na fabrycznie nowe. Silnie zabrudzony, a do tego uszkodzony mechanicznie wtryskiwacz w określonych przypadkach może nie nadawać się do regeneracji, zatem nie warto doprowadzać wtrysków do tak skrajnie złego stanu.

Tak, jak już wspominaliśmy, nawet czyszczenie wtrysków bez demontażu ma sens, ponieważ stanowi dość skuteczną profilaktykę ich usterek powodowanych nagromadzeniem zanieczyszczeń. Jeżeli diagnostyka wykaże na wtryskiwaczach CR silne, przestarzałe zabrudzenia, jedynym wyjściem będzie jednak czyszczenie wtrysków w serwisie poprzedzone ich demontażem z samochodu. Nie musisz obawiać się o czas realizacji usługi, ponieważ wtryskiwacze można sprawdzić i wyczyścić już w ciągu jednego dnia roboczego.

Jeżeli decydujesz się na zlecenie usługi regeneracji, zwróć uwagę na to, jak w danym serwisie są czyszczone wtryskiwacze. Chcemy podkreślić, że właściwie przeprowadzone czyszczenie wtrysków to konieczny do zrealizowania punkt wyjściowy w całej procedurze regeneracji. Chcąc cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą, zadbaj o to, by usunąć z wtryskiwaczy wszelkie zanieczyszczenia.

Dlaczego opłaca się czyścić wtryskiwacze?
Dlaczego warto czyścić wtryskiwacze?

5. Objawy świadczące o zabrudzonych wtryskiwaczach

Gdy już doświadczysz oznak zabrudzonych wtryskiwaczy, z pewnością będziesz w stanie wymienić większość towarzyszących tej usterce objawów. Oznaki wskazujące na zabrudzone wtryski z pewnością zapadną Ci w pamięć, ponieważ są najzwyczajniej w świecie uciążliwe, a ich zaniedbanie szybko skutkuje brakiem możliwości użytkowania samochodu.

Objawy świadczące o obecności zanieczyszczeń w obrębie wtrysków Common Rail są nie tylko odczuwalne, ale także widoczne i to już na pierwszy rzut oka. Pierwsze, co dostrzeżesz w samochodzie z niesprawnymi lub uszkodzonymi wtryskiwaczami, a właściwie za samochodem, jest znacznie zwiększone zadymienie. Dym wydostający się z rury wydechowej może przyjmować białe, niebieskie bądź czarne zabarwienie w zależności od tego, co dokładnie stanowi przyczynę awarii. W obliczu niesprawnych wtrysków dym może mieć także znacznie wyższą niż zazwyczaj temperaturę. Widoczne gęste zadymienie za samochodem niemalże w każdym przypadku zwraca uwagę funkcjonariuszy Policji, więc kontrola staje się praktycznie nieunikniona.

Zabrudzone wtryski wpływają także w dużym stopniu na jakość użytkowania samochodu. Dość charakterystycznym symptomem jest problematyczne odpalanie, przy czym silnik nie chce odpalić nie tylko, jak jest zimny, ale także wówczas, gdy zdążył już osiągnąć odpowiednio wysoką temperaturę.

Kłopoty z uruchomieniem jednostki napędowej to nie wszystko, ponieważ praca już uruchomionego silnika także pozostawia wiele do życzenia. Podczas jazdy, a zwłaszcza w momentach przyspieszania, silnik szarpie, sprawia wrażenie przerywania, w skrajnych przypadkach może gasnąć. Moc pojazdu również znacząco słabnie i warto mieć na uwadze, że stanowi to poważne zagrożenie w wielu sytuacjach drogowych. Jasnym komunikatem mówiącym o tym, że trzeba sprawdzić wtryskiwacze, jest także zwiększony pobór oleju napędowego.

Objawy świadczące o zabrudzonych wtryskiwaczach
Objawy świadczące o zabrudzonych wtryskiwaczach


Zabrudzone wtryskiwacze | Zareaguj na czas

Nie warto czekać, aż jakakolwiek awaria unieruchomi Twój samochód na dłuższy czas. Ponadto warto mieć na uwadze, że brak reakcji na postępującą usterkę zazwyczaj wiąże się z występowaniem awarii wtórnych, a także ze znacznie zwiększonymi kosztami napraw. Nie odwlekaj demontażu, czyszczenia i diagnostyki wtryskiwaczy Common Rail w czasie, ponieważ to się po prostu nie opłaca! Im wcześniej podejmiesz działanie i wyczyścisz wtryski w serwisie, tym wcześniej będziesz cieszył się w pełni sprawnym samochodem.

Zabrudzone wtryskiwacze | Zareaguj na czas
Zabrudzone wtryskiwacze | Zareaguj na czas

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy diesla jest ważnym elementem utrzymania prawidłowego działania silnika. Osady i zanieczyszczenia, które gromadzą się wewnątrz wtryskiwaczy, mogą osłabić ich działanie i prowadzić do awarii. Są różne metody czyszczenia wtryskiwaczy diesla, takie jak czyszczenie mechaniczne, ultradźwiękowe lub chemiczne. Czyszczenie mechaniczne polega na usunięciu osadów z wtryskiwaczy za pomocą specjalistycznych narzędzi. Czyszczenie ultradźwiękowe polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do rozbicia i usunięcia osadów z wtryskiwaczy. Natomiast czyszczenie chemiczne polega na zanurzeniu wtryskiwaczy w specjalnie przygotowanym roztworze chemicznym, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia, po czym następuje spłukanie wtryskiwaczy wodą. Należy pamiętać, że każda z tych metod ma swoje zalety i wady i nie każda jest odpowiednia dla każdego przypadku. Dlatego też przed wyborem odpowiedniej metody czyszczenia warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą, aby ustalić jaka metoda jest najlepsza dla Twojego silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Marcinek

Wystawiono 3 lata temu

Mialem problem ze wtryskiwaczami, wiec oddalem je do serwisu i tam zaproponowano czyszczenie chemiczne wtryskiwaczy. Efekty sa super, wiec bardzo polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Stefek_34@

Wystawiono 3 lata temu

Bartek a ile płaciłeś? Też wydaje mi się, że lepiej skorzystać z profesjonalnego sprzętu w jakimś warsztacie niż kombinować samemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 3 lata temu

Oddałem samochód do mechanika, bo silnik szarpał i gasł za każdym razem kiedy wbijałem luz. Pomogło chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki