Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak można sprawdzić wtryskiwacze bez ich demontażu? - skuteczna metoda

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Sposobem sprawdzenia parametrów wtryskiwaczy paliwa niewymagającym demontażu tych podzespołów jest przeprowadzenie testu przelewowego.
Najlepiej jest przeprowadzić go pod czujnym okiem doświadczonego fachowca, który zna prawidłowe parametry wtryskiwaczy i możliwe odchyłki i posiada specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.
Sam test nie jest zbytnio skomplikowany, wymaga on użycia plastikowych rurek oraz menzurek, do których będzie trafiać paliwo. Test przelewowy przeprowadzany jest na włączonym silniku, aby rozpocząć pomiar, należy podłączyć wyjścia przelewów do menzurek z miarką, dzięki której możliwe będzie porównanie ilość paliwa. Gdy zaobserwujemy znaczące różnice w zapełnieniu menzurek, to w miejscu, w którym poziom znacznie przekracza standardowe normy, bądź jest zbyt niski oznacza, że dany wtrysk nie pracuje prawidłowo. Takim sposobem weryfikacji wtryskiwaczy nie uzyskamy na tyle dokładności, abyśmy mogli określić konkretną przyczynę problemu. Test daje jedynie obraz poglądowy.
Najlepiej jest sprawdzanie podzespołów oddać w ręce fachowców. Zwłaszcza, gdy zauważyliśmy jakiekolwiek objawy uszkodzenia wtryskiwaczy.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Urządzenie diagnostyczne w serwisie

Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony – pozostałe metody

Test przelewowy to nie wszystko, na co możemy się zdecydować, by określić, który wtrysk uległ uszkodzeniu. Wtryski najlepiej jest sprawdzić w profesjonalnym serwisie samochodowym, który wyposażony jest w odpowiedni sprzęt. Poza tym fachowcy dysponują niezbędną wiedza oraz doświadczeniem bez którego nie byłoby można tej usługi właściwie wykonać. Wtryskiwacze mogą być sprawdzane poprzez:

  • podpięcie komputera diagnostycznego do sterownika silnika pojazdu,
  • zdemontowanie podzespołów i przeanalizowanie ich elementów pod mikroskopem.

Gdy podejrzewamy, że w naszym aucie nastąpiło uszkodzenie wtryskiwaczy to oddanie ich na profesjonalną diagnostykę jest koniecznością, ponieważ w konsekwencji niesprawne części mogą spowodować poważne, jak i kosztowne uszkodzenia.

Uszkodzony wtryskiwacz – jakie są najczęstsze objawy?

Do najczęstszych z objawów wskazujących problem z wtryskiwaczami zaliczamy:

  • Nagminne problemy z uruchomieniem auta - uszkodzone wtryski mogą powodować trudności z rozruchem silnika. Zdarzać się może także nieuzasadnione gaśnięcie jednostki.
  • Nierówna praca silnika – niesprawne podzespoły mogą powodować, że jednostka napędowa będzie pracować niewłaściwie, mogą występować szarpnięcia i wibracje.
  • Zwiększony pobór paliwa – uszkodzone komponenty mogą powodować zwiększone spalanie oleju napędowego.
  • Większe dymienie z wydechu. Niesprawne wtryski mogą powodować zadymienie w ciemnym kolorze.
  • Emitowanie głośnych odgłosów stukania spod maski. Uszkodzony wtryskiwacz może powodować nietypowe stuki lub klekotanie.

W przypadku wystąpienia niepokojących oznak warto niezwłocznie skonsultować się z mechanikiem, aby zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie kroki, w celu jego usunięcia.

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy – skuteczny i sprawdzony sposób naprawy

Regeneracja wtryskiwaczy polega na precyzyjnym wyczyszczeniu podzespołów z wszelkich zabrudzeń oraz wymianie zużytych bądź uszkodzonych elementów. Do czyszczenia używane są specjalistyczne urządzenia i środki skutecznie usuwające rdzę oraz różnego rodzaju osady. Niesprawne elementy wymieniane są na najwyższej jakości części zamienne. Dzięki tym czynnościom zregenerowane wtryski wykazują takie same właściwości, jak nowe. Jest do dobry sposób na przedłużanie żywotności zużytym podzespołom. Warto dodać, że regeneracje powinniśmy przeprowadzić w autoryzowanym serwisie, który dysponuje najnowocześniejszymi technologiami, a regenerowane wtryski objęte są dwuletnią gwarancją. Z racji swej skuteczności oraz korzystnej ceny usługa ta cieszy się naprawdę sporą popularnością wśród właścicieli Diesli.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki