Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak działa wtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Działanie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz działa na zasadzie hydraulicznego wtrysku paliwa pod wysokim ciśnieniem. Wtryskiwacz zawiera specjalną igłę, która blokuje lub uwalnia przepływ paliwa z zasilania do wtrysku. Po otrzymaniu sygnału z centralnego układu sterowania silnikiem, elektrozawór otwiera się, umożliwiając przepływ paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory wtryskowej. W komorze wtryskowej panuje bardzo wysokie ciśnienie, co powoduje, że paliwo zostaje rozpylone w postaci bardzo drobnych kropelek. Następnie paliwo jest wtryskiwane do komory spalania poprzez otwór wtryskowy, gdzie jest mieszane z powietrzem i spalane. Częstotliwość i czas wtrysku paliwa jest dokładnie kontrolowana przez centralny układ sterowania silnikiem, który zapewnia optymalną ilość paliwa do cylindrów w zależności od wymagań obciążenia silnika. Wtryskiwacz musi być precyzyjnie skalibrowany, aby zapewnić dokładną ilość paliwa podczas każdego wtrysku, co wpływa na wydajność silnika i emisję spalin.

Trzeba przyznać, że budowa, jak i zasada działania wtryskiwacza choć prosta, jest niezwykle precyzyjna. Dzięki konstrukcji układu Common Rail możemy cieszyć się dużą wydajnością i kulturą pracy układu paliwowego w czasie jazdy.

1. Rodzaje wtryskiwaczy Common Rail

Z uwagi na materiał decydujący o momencie otwarcia czy zamknięcia można wyróżnić wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne.
- Praca wtryskiwacza elektromagnetycznego uruchamiana jest za pomocą cewki z impulsem elektrycznym. Powstała wówczas różnica ciśnień powoduje podniesienie iglicy i wtrysk oleju napędowego.
- Wtryskiwacz piezoelektryczny uruchamiany jest przez tak zwane kryształki, czyli materiał piezoelektryczny. Ten sposób pozwolił na o wiele szybszą pracę tego rodzaju wtrysków, przy mniejszym zużyciu paliwa. Wtrysk paliwa w dieslu w przypadku piezoelektryków może wynosić nawet 7 dawek podczas jednego cyklu.

Sposób działania wtrysku
Jak działa wtryskiwacz?

Jak dbać o dobry stan techniczny wtryskiwacza?

Niewątpliwie trzeba pamiętać o tym, aby podczas tankowania wlewać sprawdzone paliwo, o dobrej jakości i odpowiednich właściwościach. Często się zdarza, że osady znajdujące się w oleju napędowym uniemożliwiają wtryskom poprawną pracę, a nawet są w stanie uszkodzić rozpylacz wtrysku.

Z drugiej strony jednak gromadzenie się zanieczyszczeń na powierzchni wtrysku jest naturalne i nierozerwalnie idzie w parze z eksploatowaniem pojazdu. Dlatego dobrym sposobem na ograniczenie tych zabrudzeń jest dolewanie do baku preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy. Tego typu środki są dostępne w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym, a co więcej, nie wiążą się z demontowaniem części.

Kiedy mamy do czynienia z objawami uszkodzonego wtrysku, najlepiej udać się do rzetelnego serwisu, ponieważ samodzielne naprawy bez odpowiednich narzędzi i detergentów mogą jedynie powiększyć poziom uszkodzeń.

Jak dbać o wtryskiwacz?
Jak dbać o dobry stan techniczny wtryskiwacza?

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacz to urządzenie, które dostarcza paliwo do silnika pojazdu. Istnieją różne rodzaje wtryskiwaczy, ale ich podstawowe działanie polega na tym, że paliwo jest podawane do silnika pod ciśnieniem, a ilość dostarczanego paliwa jest regulowana przez elektromagnes, dzięki czemu jest możliwe precyzyjne dawkowanie paliwa. W przypadku wtrysku bezpośredniego, wtryskiwacz jest zamocowany w głowicy silnika i dostarcza paliwo bezpośrednio do komory spalania, zwiększając efektywność i efektywność silnika. Wtryskiwacze pracują na zasadzie elektromagnesu, który otwiera zawór i umożliwia wtrysk paliwa do komory spalania.

Czy ta opinia była pomocna?

Łukasz

Wystawiono 3 lata temu

Dzień Dobry Chciałbym się zapytać czy można u Państwa przeczyścić, przetestować wtryskiwacze benzynowe. Czy je się reguluję? Czy jest gwarancja po naprawie ?

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 3 lata temu

Witam Mam problem z autem, potrzebuje zregenerować wtryskiwacze. Gdzie znajduję się firma ?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki