Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dobrać wtryskiwacze? | 2 najlepsze sposoby

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dobranie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sposób nr 1 – znajdź numer seryjny wtryskiwacza. W przypadku konieczności doboru wtryskiwacza powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na numer seryjny wtrysku. Jest no najprostszy sposób na wskazanie odpowiednich podzespołów. Zatem, gdzie jest numer wtryskiwacza? Wystarczy, że kierowca zdemontuje plastikową osłonkę umieszczoną na silniku (nie wszystkie modele ją posiadają) i sczyta z wtrysku numer znajdujący się zazwyczaj na cewce.
Większość wtryskiwaczy, jakie spotykamy w samochodach, pochodzi od największego producenta tych podzespołów – BOSCH. Oznaczenia wtryskiwaczy Bosch rozpoznamy po ciągu 10 cyfr zaczynających się od „0445”. W przypadku wtryskiwaczy zregenerowanych przez producenta spotkamy się także z numerami rozpoczynającymi się od „098”.

Sposób nr 2 – dobierz numer wtryskiwacza po numerze VIN. Większość kierowców nie orientuje się w tym, jaki rodzaj wtrysków posiada, dlatego najlepszym sposobem na ich prawidłowy dobór będzie podanie numeru VIN. Jest to niejako numer PESEL każdego samochodu, który zostaje mu nadany na taśmie produkcyjnej. VIN umieszczany jest na tabliczce znamionowej i poinformuje nas między innymi o kraju, miejscu i roku produkcji samochodu, rodzaju silnika, a nawet o kolorze, w jakim auto opuściło fabrykę. Wszystkie dane zwarte w numerze VIN pozwolą prawidłowo określić rodzaj wtryskiwaczy dedykowanych naszemu pojazdowi.

Sposoby dobory prawidłowych wtryskiwaczy
Jak dobrać wtryskiwacze? | 2 najlepsze sposoby


Co, jeśli zamontujemy złe wtryskiwacze?

Trzeba zacząć od tego, że montaż złych wtryskiwaczy może po prostu się nie udać. Jeżeli jednak zasilimy układ wtryskowy innymi, niż to konieczne podzespołami, będzie się to wiązało z nieprawidłowym dawkowaniem oleju napędowego. Taki stan rzeczy szybko zaobserwujemy w trakcie jazdy i niewątpliwie powinniśmy szybko ją przerwać, aby nie dopuścić do dużego stopnia awarii. Co więcej, nieodpowiednie wtryskiwacze mogą wpłynąć na pracę pozostałych podzespołów układu paliwowego, znacznie skracając ich żywotność.

Jeśli źle dopasujemy wtryskiwacze lub świadomie zainstalujemy niewłaściwie, może to zwyczajnie skutkować brakiem możliwości uruchomienia samochodu. Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieć, jaka wydajność wtryskiwaczy Bosch jest przeznaczona do naszego typu pojazdu.

Na stronach internetowych często znaleźć można kalkulator wydajności wtryskiwaczy lub inaczej – kalkulator doboru wydajności wtryskiwaczy. Można skorzystać z tego typu narzędzia, pozostając przed monitorem komputera. Jednak w razie wątpliwości zawsze warto uprzednio skonsultować się ze specjalistami pracowni wtryskiwaczy, którzy z pewnością pomogą rozwiać wszelkie niejasności.

Źle zamontowane wtryski
Co, jeśli zamontujemy złe wtryskiwacze?

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Aby dobrać odpowiedni wtryskiwacz dla danego pojazdu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak: Model pojazdu: Wtryskiwacze są specjalnie dostosowane do konkretnego modelu pojazdu, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni wtryskiwacz dla danego modelu. Typ silnika: Wtryskiwacze różnią się w zależności od typu silnika, takiego jak silniki benzynowe lub diesel, więc ważne jest, aby wybrać wtryskiwacz odpowiedni dla danego typu silnika. Pojemność silnika: Wtryskiwacze są również dostosowane do pojemności silnika, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni wtryskiwacz dla danej pojemności silnika. Producent pojazdu: Wtryskiwacze są również dostosowane do producenta pojazdu, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni wtryskiwacz dla danego producenta pojazdu. Rok produkcji pojazdu: Niektóre modele pojazdu mogą być produkowane z różnymi wersjami wtryskiwaczy w zależności od roku produkcji. Sposób użytkowania pojazdu: wtryskiwacze też są dobierane do sposobu eksploatacji pojazdu, czy jest to pojazd użytkowy, ciężarowy, czy sportowy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki wtryskiwacz jest odpowiedni dla twojego pojazdu, najlepiej jest skontaktować się z dealerem marki pojazdu lub z dostawcą części zamiennych, którzy powinni mieć dostęp do specjalistycznych informacji na temat pojazdu i jego układu wtryskowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki