25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wydajność wtryskiwaczy Common Rail

Autor: Monika Stopyra
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Wydajność wtryskiwaczy układu Common Rail to inaczej przepustowość wyrażona w mm3 /h. W praktyce parametr ten informuje nas o tym, ile milimetrów sześciennych oleju napędowego dostarczanych jest przez wtryskiwacze w danej jednostce czasu. Prawidłowe wartości wtryskiwaczy są niezwykle ważne dla odpowiedniej pracy całego układu paliwowego, ponadto, w pełni funkcjonalne wtryski zapewniają komfortową jazdę samochodem.

Pomiary wydajności wtryskiwaczy Bosch przeprowadzane są na specjalistycznych urządzeniach, przy czym warto wiedzieć, że każdy rodzaj wtrysku posiada własne, indywidualne parametry. W każdym przypadku dopuszczalny jest jednak margines błędu, przy czym akceptowalne zazwyczaj odchylenie wartości wtryskiwacza oscyluje w przedziale +/- 3 mg/wtrysk. Kluczowe jest więc to, aby zastosować odpowiednie wytyczne do konkretnego modelu i numeru wtryskiwacza.

Jeśli jednak wydajność znacznie odbiega od ustalonych przez producenta norm, oznacza to, że konieczna jest szczegółowa diagnostyka wtryskiwacza Common Rail. Niewłaściwe parametry wskazują bowiem na dysfunkcję wtrysków, która niewątpliwie będzie szła w parze z niedogodnościami odczuwanymi w trakcie jazdy.

Parametry wtryskiwaczy CR
Wydajność wtryskiwaczy Common Rail

1. Co zakłóca pracę wtryskiwaczy Common Rail?

Układ Common Rail jest niezwykle precyzyjny, stąd też łatwo doprowadzić do jego uszkodzenia, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą zaniedbania i lekceważenie objawów informujących o awarii. Głównym czynnikiem utrudniającym wtryskiwaczom pracę są wszelkie zanieczyszczenia, które przedostają się do układu wtryskowego wraz z paliwem. Oblepiające wtryskiwacz nagary, pyły i innego typu zabrudzenia nie tylko zapychają szczeliny wtryskiwaczy, ale są w stanie nawet uszkodzić drobne elementy, jak na przykład końcówki rozpylacza.

Dlatego tak ważne jest, aby tankować wyłącznie sprawdzony i dobry jakościowo olej napędowy. Z pewnością warto jest stosować różnego rodzaju dodatki do paliwa do czyszczenia wtryskiwaczy, które dolane przed tankowaniem zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się zanieczyszczeń.

Przyczyna awarii wtryskiwaczy
Co zakłóca pracę wtryskiwaczy Common Rail?


Jak więc przedłużyć żywotność wtryskiwaczy CR?

Sprawdzonym i niewątpliwie skutecznym sposobem na przedłużenie trwałości wtryskiwaczy jest kompleksowa regeneracja. Usługę tego typu można zrealizować w rzetelnej pracowni samochodowej, specjalizującej się w naprawie wtrysków.

 W zakres regeneracji wchodzi:

- Dokładne sprawdzenie wszystkich części składowych wtrysków, pozwalające na odnalezienie ewentualnych uszkodzeń oraz ustalenie odpowiedniego toku naprawy;
- Czyszczenie wtryskiwaczy przy użyciu nowoczesnych i profesjonalnych urządzeń. Sprawdzone metody czyszczenia pozwalają na skuteczne wyeliminowanie wszystkich zanieczyszczeń;
- Wymiana sparciałych, uszkodzonych i niesprawnych elementów wtryskiwacza, przez co odzyskuje pełną sprawność;
- Przeprowadzenie rygorystycznych testów na stole probierczym, które mają na celu potwierdzić prawidłowość przeprowadzonej regeneracji.

Wszystkie etapy procesu regeneracji pozwalają odzyskać prawidłowe parametry wtryskiwaczy i przedłużają ich żywotność na następne kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Jak przedłużyć trwałość wtrysków?
Jak przedłużyć żywotność wtryskiwaczy CR?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA