Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak często należy przeprowadzać regenerację wtryskiwaczy Common Rail? - to warto wiedzieć!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach pojazdów należy podchodzić bardzo rozważnie. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury po przejechaniu około 50 tysięcy kilometrów lub w przypadku wystąpienia niepokojących objawów wskazujących na potencjalne zabrudzenie wtrysków. Zatem, kiedy wtryski nadają się do regeneracji?

1. Nierównomierne działanie jednostki napędowej, które będzie odczuwalne podczas jazdy.
2. Występowanie nietypowych dźwięków dochodzących z obszaru silnika, co może sugerować potencjalne problemy z wtryskiwaczami.
3. Znaczna utrata mocy i osiągów pojazdu, co może wynikać z niedostatecznego lub nieefektywnego rozpylenia paliwa przez wtryskiwacze.
4. Wystąpienie drgań i szarpnięć, które mogą być wynikiem nierównomiernego spalania paliwa.
5. Zauważalnie zwiększone dymienie w ciemnym kolorze z rury wydechowej, co może wskazywać na problemy z procesem spalania w silniku.
6. Gaśnięcie pojazdu, szczególnie podczas pracy na biegu jałowym, co może być skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania wtryskiwaczy.
7. Trudności w uruchomieniu jednostki napędowej, co może być spowodowane niedostatecznym dostarczeniem paliwa do cylindrów.

W przypadku wystąpienia tego typu objawów należy umówić się do serwisu na diagnostykę podzespołów. Jeśli winowajcami okażą się wtryskiwacze, to zostaną one zregenerowane, a następnie przetestowane i skalibrowane w sterowniku silnika.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Wtryskiwacze, które zostały odpowiednio zregenerowane, mogą wytrzymać od około 200 000 do 250 000 km, co odpowiada standardowej trwałości fabrycznie nowych produkowanych wtrysków. Trwałość regenerowanych wtryskiwaczy zależy od różnych czynników, takich jak sposób użytkowania pojazdu, jego stan techniczny, jakość używanego paliwa oraz regularność przeprowadzanych przez kierowcę serwisowych czynności, takich jak wymiana filtrów i oleju silnikowego.

Jak rozpoznać uszkodzone wtryskiwacze Common Rail?

Pakowanie wtryskiwaczy

Pierwszym sygnałem, który sugeruje, że wtryski paliwa mogą być wadliwe, jest pojawienie się kontrolki Check Engine. Jej aktywacja może wskazywać na niedostateczne lub nadmierne dostarczanie paliwa, co zawsze powinno budzić nasze zaniepokojenie. Kolejnym objawem jest występowanie niepokojących dźwięków podczas jazdy na biegu jałowym. Normalnie samochód powinien poruszać się płynnie i bez żadnych nieprzewidzianych dźwięków. Jeśli jednak zauważamy szorstkie obroty, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie dostarczają odpowiedniej ilości paliwa. Innym wskaźnikiem uszkodzonych wtryskiwaczy jest trudność w uruchomieniu silnika. Chociaż problemy z zapłonem mogą wynikać również z problemów z akumulatorem, po wykluczeniu tej możliwości warto skoncentrować się na wtryskiwaczach. Wadliwe komponenty mogą również powodować wyczuwalne wibracje podczas pracy silnika.

Co jest konieczne po wymianie wtryskiwaczy?

Po wymianie i regeneracji wtryskiwaczy konieczne jest przeprowadzenie procedury zakodowania wtrysków celem dopasowania dawki paliwa do potrzeb. Ten istotny proces znacząco wpływa na równomierne działanie oraz efektywność całego systemu wtryskowego. Zarówno nowe, jak i zregenerowane wtryskiwacze mogą charakteryzować się różnymi parametrami, dlatego należy dokładnie dostosować ich działanie. Niewykonanie procesu kodowania lub jego niewłaściwe przeprowadzenie może skutkować pracą wtryskiwaczy na poziomie zbliżonym do uszkodzonych / zużytych elementów. Ponadto wraz z upływem czasu wtryskiwacze naturalnie ulegają zużyciu, co może prowadzić do ich samoistnego rozkodowania. Dlatego kluczowe jest zachowanie czujności oraz natychmiastowa reakcja na wszelkie nietypowe objawy w celu zapewnienia właściwego działania układu wtryskowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki