Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak brzmi uszkodzony wtrysk?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzony wtrysk

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak brzmi uszkodzony wtrysk?
Jak brzmi uszkodzony wtrysk?

Uszkodzony wtryskiwacz może pracować o wiele głośniej niż zazwyczaj, więc podczas awarii usłyszymy nietypowe stukanie, klekotanie pod maską. Takie odgłosy są jednym z objawów dysfunkcji wtrysków, więc warto sprawdzić jak najszybciej ich stan techniczny, aby nie dopuścić do większej skali uszkodzeń. Dlaczego jednak niesprawny wtrysk stuka w czasie pracy? Otóż prawdopodobnie przyczyną takiej sytuacji są osady i nagar, który blokuje iglice i utrudnia prawidłowy przepływ paliwa przez wtrysk. Wówczas sterownik, aby skorygować taką usterkę, ustanawia większą dawkę oleju napędowego do wtryskiwacza. Trzeba wiedzieć, że w pełni sprawny wtrysk nie wydaje żadnych dźwięków, więc każdy odgłos odstający od normy będzie dla nas sygnałem informującym o usterce i konieczności diagnostyki.

Uszkodzone wtryskiwacze – objawy uszkodzonych wtrysków – Rozkodowane wtryski objawy

Za najczęstsze objawy awarii wtryskiwaczy uchodzą problemy z uruchomieniem silnika, szarpanie i drganie jednostki w czasie jazdy, utrata mocy i gorsze osiągi. Możemy też usłyszeć stukanie pod maską, a z rury wydechowej zaobserwować o wiele więcej dymu. Taka sytuacja oznacza, że wtryski nie wykazują odpowiednich wartości, co często jest też nazywane rozkodowaniem się wtryskiwaczy. Tal się dzieje, kiedy parametry zużytych bądź uszkodzonych wtryskiwaczy znacznie odstają od wartości zadanych przez producenta.

1. Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem? – Zawieszony wtryskiwacz objawy

Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?
Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Jazda z uszkodzonym wtryskiem nie jest zalecana z kilku ważnych powodów. Jednym z nich jest z pewnością problematyczna i niekomfortowa podróż, którą zapewniają niesprawne wtryskiwacze. Ignorowanie takiej usterki może w konsekwencji doprowadzić do znacznie większych uszkodzeń obejmujących zasięgiem nawet silnik. Jeśli mamy do czynienia z zawieszonym wtryskiem, warto jak najszybciej usunąć przyczynę usterki. W tym wypadku będą nią osady, które blokują iglicę, co skutkuje zbyt dużą lub zbyt małą dawką paliwa. Usterkę poznamy między innymi po szarpaniu silnika.

2. Stukające wtryski głośna praca wtryskiwaczy – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Jeżeli mamy wrażenie, że wtryskiwacze pracują znacznie głośniej niż zwykle, warto sprawdzić ich stan techniczny, ponieważ może to być jeden z objawów ich uszkodzenia lub zużycia. Co prawda istnieje sposób sprawdzania wtrysków domowym sposobem, jednakże szybszą i bardziej rzetelną metodą będzie weryfikacja stanu wtryskiwaczy za pomocą testera diagnostyczna. Po takim badaniu dowiemy się, czy parametry wtrysków są nieprawidłowe i czy należy je demontować i naprawiać. Jeśli jednak chcemy najpierw samodzielnie ocenić wtryski, możemy zacząć od sprawdzania przelewów za pomocą menzurek / strzykawek oraz rurek.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Uszkodzony wtrysk może emitować różne dźwięki, w zależności od rodzaju usterki i jej nasilenia. Do najczęstszych dźwięków, które mogą wskazywać na uszkodzenie wtrysku, należą: Stukanie lub dudnienie podczas pracy silnika: Może to być spowodowane nierównym dostarczaniem paliwa do komory spalania, co może prowadzić do nierównego spalania paliwa i powstawania tłoków. Pisk lub gwizd podczas rozruchu silnika: Może to być spowodowane przeciekiem paliwa z wtryskiwaczy lub nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy. Słabsza moc silnika lub brak mocy: Może to być spowodowane nieprawidłowym wtryskiem paliwa lub awarią wtryskiwaczy, co może prowadzić do niedostatecznego dostarczania paliwa do komory spalania. Wzrost zużycia paliwa: Nieprawidłowe działanie wtryskiwaczy może prowadzić do nadmiernego spalania paliwa i wzrostu zużycia paliwa. Jeśli słyszysz jakieś niepokojące dźwięki podczas pracy silnika lub zauważasz inne niepokojące objawy, takie jak wzrost zużycia paliwa czy spadek mocy silnika, warto skontaktować się z mechanikiem lub specjalistą od układów wtryskowych, którzy mogą zdiagnozować problem i pomóc w jego usunięciu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki