Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wytrzymałość pompy wysokiego ciśnienia

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Z reguły żywotność pompy wysokiego ciśnienia oceniana jest na dystans 150 tysięcy kilometrów, jednak ostateczna trwałość tego podzespołu układu paliwowego uzależniona jest od sposobu eksploatowania samochodu.

Odpowiednia dbałość o stan techniczny, właściwy styl jazdy oraz regularne czynności serwisowe pozwalają cieszyć się całkowitą sprawnością pompy wtryskowej przez tysiące kilometrów.

Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia w dieslu?
Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia?

1. Co powoduje przedwczesne zużycie pompy wtryskowej?

Z pewnością trzeba w tym miejscu wspomnieć o zaniedbywaniu naprawy. Kierowcy często ignorują typowe objawy awarii pompy wysokiego ciśnienia i przypominają sobie o serwisie dopiero w momencie, gdy uruchomienie auta sprawia poważną trudność. Kolejnym czynnikiem skracającym żywotność pompy wtryskowej, jak i samych wtryskiwaczy, jest niewymienianie filtra paliwa. Zużyty filtr paliwa zwyczajnie przepuszcza zanieczyszczenia, które osiadają na drobnych elementach pompy i znacznie utrudniają jej pracę. Zapchany filtr jest też przeszkodą w prawidłowym przepływie paliwa, ponieważ brudy znajdujące się w nim stawiają opór olejowi napędowemu. Po pewnym czasie może dojść do sytuacji, w której pompa będzie pracowała na sucho i zacznie produkować opiłki. To znowu ma drastyczny w skutkach wpływ na pracę wtryskiwaczy. Dlatego po każdej wymianie oleju silnikowego oraz serwisowaniu którychkolwiek części układu wtryskowego należy wymienić także filtr paliwa.

Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia w Dieslu?

W celu sprawdzenia poziomu zużycia pompy wysokiego ciśnienia należy udać się do odpowiedniego serwisu dysponującego urządzeniami diagnostycznymi dedykowanymi podzespołom układu wtryskowego. Za pomocą specjalistycznych maszyn testujących sprawdzimy, jakie parametry i właściwości wykazuje pompa wtryskowa w czasie jazdy. Jest to niejako wstępne badanie stanu technicznego pompy, ponieważ rzeczywisty stan poszczególnych elementów ocenia się po uprzednim demontażu części. Dopiero wtedy możliwe są szczegółowe oględziny pozwalające na znalezienie uszkodzeń znajdujących się w środku pompy.

Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?
Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia w Dieslu?

Jak można wywnioskować, do sprawdzenia pompy potrzebne są właściwe narzędzia, profesjonalny sprzęt diagnostyczny i przede wszystkim doświadczona załoga mechaników. Nie zaleca się więc naprawy pompy w domowym garażu, ponieważ tym sposobem można łatwo zwiększyć skalę uszkodzeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Żywotność pompy wysokiego ciśnienia zależy od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, jakiego używasz, jak często używasz samochodu, jak dbasz o pojazd i jakie są warunki drogowe. Generalnie, pompy wysokiego ciśnienia są trwałe i mogą pracować przez kilkaset tysięcy kilometrów lub kilka lat, jeśli są odpowiednio eksploatowane. Jednak, w niektórych przypadkach, pompy wysokiego ciśnienia mogą się zużywać lub ulegać awarii przed osiągnięciem tych granic. Czynniki, takie jak jakość paliwa, mogą przyczynić się do przedwczesnego zużycia pompy wysokiego ciśnienia. Jeśli używasz paliw zawierających wodę lub zanieczyszczenia, może to prowadzić do uszkodzenia pompy. Zaleca się korzystanie z paliw o wysokiej jakości i regularne sprawdzanie filtra paliwa. Regularna konserwacja pojazdu i odpowiednie dbanie o układ paliwowy takie jak czyste i prawidłowo działające filtry paliwa też mogą przedłużyć żywotność pompy wysokiego ciśnienia. Warto też pamiętać, że pompy wysokiego ciśnienia mogą być bardziej narażone na uszkodzenia w trudnych warunkach drogowych, takich jak jazda po drogach w trudnym terenie czy ekstremalnie wysokie czy niskie temperatury.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki