Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymują wtryski w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy do aut wszystkich marek
Cena Nowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 24 miesiące bez limitu kilometrów

Ile wytrzymują wtryski w dieslu?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ile wytrzymują wtryski w dieslu?
Ile wytrzymują wtryski w dieslu?

Najczęściej okres eksploatacyjny wtryskiwaczy wynosi około 200 tys. km, a po tym czasie zaczynają wykazywać objawy zużycia, więc należy sprawdzić ich stan techniczny. Szybciej zużywają się wtryskiwacze piezoelektryczne, z uwagi na to, że poddane są znacznie większym obciążeniom niż wtryski elektromagnetyczne (pracują nawet 10-krotnie szybciej). Z tego względu ich żywotność to niekiedy maksymalnie 150 tys. km. To, ile wytrzymują wtryski, określone jest przez producenta danych części, jednak ten wynik ostatecznie determinuje wiele czynników. Należy do nich między innymi dbałość o czystość układu paliwowego, czyli: tankowanie dobrej jakości paliwa, używanie dodatków do paliwa czyszczących wtryski, regularne czynności serwisowe. Odpowiednie użytkowanie Diesla także przekłada się na wydajność i sprawność wtryskiwaczy. Warto pamiętać, że zużyte wtryski należy naprawiać od razu po wystąpieniu objawów, ponieważ jeszcze wtedy możliwa jest regeneracja i całkowite przywrócenie im właściwych parametrów.

Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? – Regeneracja wtryskiwaczy

Aby zapewnić wtryskom korzystne warunki pracy, należy regularnie wymieniać oleje i filtry, aby nie doprowadzać do gromadzenia się zabrudzeń. Dobrą praktyką jest też stosowanie dodatków do paliwa, które pomagają zachować czystość układu wtryskowego. Warunkiem poprawnej pracy wtryskiwaczy jest tankowanie sprawdzonego oleju napędowego o dobrej jakości i właściwościach. Warto wiedzieć, że wysłużonych wtryskiwaczy, które wykazują niepoprawne parametry, nie trzeba wymieniać od razu na nowe, ponieważ jest możliwość ich regeneracji. Wymiana zużytych elementów i gruntowne czyszczenie części przywraca wtryskiwaczom pełną sprawność.

1. Common Rail w dieslach – zasada działania układu

Common Rail w dieslach – zasada działania układu
Common Rail w dieslach – zasada działania układu

Common Rail to system wtryskowy instalowany w silnikach wysokoprężnych. Jego praca opiera się na działaniu pompy paliwa, pompy wysokiego ciśnienia, szyny oraz wtryskiwaczy. W pierwszej kolejności paliwo zasysane jest ze zbiornika za pomocą pompy paliwa i po filtracji trafia do pompy wtryskowej. Tam sprężane jest do odpowiedniego ciśnienia i przekazywane do szyny. Paliwo w szynie jest magazynowane i równomiernie rozdzielane do wtryskiwaczy. Ostatnim etapem pracy układu jest wtrysk paliwa, który jest realizowany w momencie przekazania impulsu elektrycznego ze sterownika na cewkę wtrysku.

2. Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują? – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Za najczęstszą przyczyną psucia się wtryskiwaczy uznawane jest tankowanie paliwa o złej jakości i nieodpowiednich właściwościach. Negatywnie na wtryski działa też ciągła jazda na pustym baku, w którym zbiera się woda, następnie trafia do wtrysków i powoduje ich rdzewienie. Kolejnym powodem niszczenia wtrysków jest nieprawidłowy sposób ich przechowywania oraz naprawa przy użyciu nieodpowiednich narzędzi. Często spotykanym zjawiskiem jest też tuning polegający na montażu większej wydajności wtrysków, niż wymaga tego silnik, co prowadzi do znacznie szybszego zużycia części. Odpowiednie użytkowanie Diesla pozwala zachować trwałość wtryskiwaczy przez 200 tys. km.

Udostępnij wpis

Komentarze

Olek

Wystawiono 2 lata temu

Żywotność wtryskiwaczy w silnikach Diesla zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj układu zasilania, jakość paliwa, styl jazdy, warunki eksploatacyjne itp. Wtryskiwacze w dieslu mogą wytrzymać od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, w zależności od tych czynników. Niektóre modele samochodów z silnikami Diesla mogą mieć wtryskiwacze o większej żywotności, np. z układem zasilania common rail, podczas gdy inne modele mogą mieć wtryskiwacze o mniejszej żywotności, np. z układem zasilania wysokociśnieniowym (pompowtryskiwacze). Należy pamiętać, że wtryskiwacze w dieslu mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu z różnych powodów, takich jak zanieczyszczenie paliwem, brak odpowiedniego smarowania, nadmierne obciążenie itp. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan wtryskiwaczy i w razie potrzeby wymieniać je na nowe lub regenerować.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki