Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymują wtryski CR?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Trwałość wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile wytrzymują wtryskiwacze
Ile wytrzymują wtryski CR?

Z pierwszymi objawami zużywających się w nowoczesnych Dieslach wtryskiwaczy mamy do czynienia już po 150 tysiącach kilometrów. Jest to oczywiście orientacyjna trwałość tych podzespołów, ponieważ ich stan techniczny w dużym stopniu zależy od stylu jazdy oraz sposobu, w jaki eksploatujemy samochód. Jeśli więc chcemy cieszyć się poprawną i wydajną pracą wtryskiwaczy przez jak najdłuższy czas, musimy pamiętać o tym, by tankować dobrej jakości paliwo, które wykazuje odpowiednie właściwości ochronne i smarne. Bardzo ważne są także regularne czynności serwisowe, polegające przede wszystkim na zmianie filtra paliwa, ponieważ to właśnie ten element odpowiedzialny jest za wstępną filtrację paliwa z zanieczyszczeń. Warto też wiedzieć, że awaria wtryskiwaczy nie wiąże się jednoznacznie z kosztownym zakupem nowych podzespołów, ponieważ możliwa jest ich naprawa. Dlatego, jeżeli zauważysz pierwsze oznaki uszkodzeń wtryskiwaczy, zapytaj w zaufanym serwisie o usługę kompleksowej regeneracji.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Jeśli długo lekceważymy objawy sugerujące uszkodzone wtryskiwacze, to faktycznie może to być początek problemów. Nie odkryjemy Ameryki, jeśli powiemy, że uszkodzenia same się nie naprawią, a wręcz przeciwnie, ich poziom stale będzie wzrastał. Tak też jest w przypadku wtrysków, ponieważ gdy te są niesprawne, zapewniają niekorzystne środowisko pracy dla innych podzespołów. Często więc awaria wtryskiwaczy w konsekwencji kończy się także potrzebą naprawy filtra DPF, turbosprężarki, czy nawet silnika. Jeśli jesteś posiadaczem wysokoprężnego silnika Diesla, dowiedz się, od czego zależy to, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail.

1. Ile wytrzymują regenerowane wtryskiwacze? – Żywotność wtryskiwaczy

Trwałość wtryskiwaczy po regeneracji to z pewnością dobra nowina dla kierowców Diesli, ponieważ wynosi około 150 tys. km, czyli tyle, ile ich pierwotna żywotność. Jest to niewątpliwie zaleta usługi kompleksowej regeneracji, dlatego też jest tak popularna w kręgu motoryzacyjnym. Regenerowane wtryski wykazują parametry podobne do nowych fabrycznie podzespołów, a dodatkowo objęte są 2-letnim okresem gwarancyjnym, o ile skorzystamy z usług autoryzowanego serwisu. Tego typu naprawa trwa maksymalnie dwa dni, a jej koszt może być nawet kilka razy mniejszy niż ten związany z zakupem nowych wtryskiwaczy.

2. Ile wytrzyma układ Common Rail w dieslu? – Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia?

Żywotność całego układu Common Rail w dużym stopniu uzależniona jest od dbałości o jego poszczególne podzespoły. Aby więc zminimalizować ryzyko uszkodzeń i zapewnić częściom odpowiednią ochronę, warto stosować preparaty do czyszczenia układu wtryskowego. Tego typu produkty nie tylko poprawiają właściwości smarne paliwa, ale też eliminują drobne zanieczyszczenia gromadzące się w układzie paliwowym. Stąd też możemy mieć wpływ na wytrzymałość pompy wtryskowej, czy wtryskiwaczy tankując odpowiednie paliwo, wymieniając regularnie filtry, czy czyszcząc te podzespoły, gdy wykazują pierwsze objawy zużycia.

Ile wytrzyma układ wtryskowy w dieslu?
Ile wytrzyma układ Common Rail w dieslu?

3. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Regeneracja wtryskiwaczy

Często zdarza się, że ciągłe tankowanie złego jakościowo paliwa, doprowadza do znacznego zabrudzenia się wtryskiwaczy. Jeśli więc przebieg samochodu nie informuje do dużym przebiegu, regeneracja wtrysków nie jest konieczna. W takim przypadku wystarczy gruntowne czyszczenie wtryskiwaczy, przy zastosowaniu metod polecanych przez profesjonalne serwisy samochodowe. Mowa tu o czyszczeniu wtryskiwaczy ultradźwiękami oraz o metodzie termiczno-chemiczne. Usunięcie uciążliwych osadów z elementów wtrysku przywróci mu całkowitą sprawność.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adrian

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze common rail (CR) to nowoczesne i precyzyjne urządzenia, które są stosowane w silnikach Diesla do podawania paliwa pod wysokim ciśnieniem (dochodzącym nawet do 2000 bar). Wtryskiwacze te są odporne na zużycie i wytrzymują zazwyczaj kilkaset tysięcy kilometrów lub kilka lat eksploatacji, w zależności od warunków pracy i jakości paliwa. Jednak wtryskiwacze common rail są również podatne na zanieczyszczenia i awarie, które mogą prowadzić do ich uszkodzenia lub niedziałania. Przyczyny uszkodzenia wtryskiwaczy common rail mogą być różne, takie jak zużycie mechaniczne, zanieczyszczenie paliwem, brak odpowiedniej konserwacji lub nieprawidłowa praca układu paliwowego. Aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwaczy common rail i ich dłuższą żywotność, należy regularnie sprawdzać stan układu paliwowego, korzystać z odpowiedniej jakości paliw, a także w razie potrzeby wykonywać odpowiednie naprawy i konserwacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Lulek

Wystawiono 2 lata temu

Ja mam piezo, więc troszkę się obawiam o ich żywotność, bo słyszałem, że są znacznie mniej trwałe niż starsze generacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Inez

Wystawiono 2 lata temu

Moje autko zrobiło 150 tyś km i mechanik powiedział mi że mam w fatalnym stanie wtryski i najlepiej je wymienić. Nie znam się, ale jak tak teraz czytam ten artykuł, to może tak być.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacek

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryski CR padły po 170 tys. km i potrzebna była natychmiastowa regeneracja, także trochę się wykosztowałem.

Czy ta opinia była pomocna?

BYKU_56

Wystawiono 2 lata temu

Akurat u mnie pierwszy problem z wtryskami wystąpił po przebiegu 150 tys. km.... wizyta w serwisie odbyła się obowiązkowo i na szczęście skutecznie :d

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki