25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ILE WTRYSKIWACZY MA SILNIK DIESLA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Postaramy się wyjaśnić to, ile wtryskiwaczy ma silnik diesla oraz jakie znaczenie przy usterce ma dana ilość tych elementów w silniku samochodowym. Dobrze wiedzieć, że wtryskiwacze są głównymi sprawcami bezpośredniego zasilania silnika paliwem, chociaż działają w synergicznej współpracy z innymi podzespołami. Tworzą w ten sposób nazywany Common Rail system zaopatrzenia jednostki napędowej w paliwo. Z tego powodu, kiedy uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesel daje wyraźne, jak zmniejszona moc silnika, wolny rozruch czy szarpanie podczas jazdy, należy szybko udać się na badanie stanu pojazdu. Koszty naprawy bywają uzależnione od skali zniszczeń w obrębie części, ale także od ilości uszkodzonych wtryskiwaczy.

 

Ile wtryskiwaczy ma silnik diesla
Ile wtryskiwaczy ma silnik diesla

 

Konieczna wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie

 

W wypadku operacji, w której następuje zastąpienie uszkodzonych części nowymi, ceny bywają wyższe niż wypadku odbudowy tych części. Zupełna wymiana przedmiotów jest jednak niezbędna, kiedy doszło do nieodwracalnych zmian w obrębie elementu, a w przypadku gdy mamy lejące wtryski, objawy diesel wykazują na rozległe ziszczenia. Jednak w pierwszej kolejności należy wykonać szereg testów sprawnościowych w wybranej placówce diagnostycznej celem sprecyzowania skali zniszczeń. Czasami okazuje się, że są tańsze rozwiązania dla przywrócenia wydajności układu. Mimo to, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu czy ich naprawa będzie wynikało z ilości tych części. Przeciętnie możemy zauważyć, że w silnikach samochodowych znajduję się 4 lub 5 wtryskiwaczy, ale występują też jednostki, w których mamy tych przedmiotów więcej. Niestety koszt wymiany nawet jednego takiego przedmiotu bywa spory, a wiążę się to bezpośrednio z kosztownością tych elementów. Na szczęście w specjalistycznym serwisie jesteśmy w stanie odzyskać żywotność wtryskiwaczy również za sprawą ich odbudowy, co znacznie obniża koszty naprawy.

 

Konieczna wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie
Konieczna wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO