Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ILE WTRYSKIWACZY MA SILNIK DIESLA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

ILE WTRYSKIWACZY MA SILNIK DIESLA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Najpopularniejszą opcją jest silnik Diesla o czterech cylindrach, w którym stosuje się zazwyczaj cztery wtryskiwacze. Jednakże, w przypadku większych silników, mogą być stosowane większe liczby wtryskiwaczy, aby zapewnić odpowiednią ilość paliwa do każdego cylindra. Liczba wtryskiwaczy w silniku Diesla zależy więc od jego typu, pojemności oraz liczby cylindrów. W celu dokładnego określenia liczby wtryskiwaczy w konkretnym samochodzie, należy sprawdzić dokumentację techniczną producenta lub skonsultować się z mechanikiem lub serwisem samochodowym.

Dobrze wiedzieć, że wtryskiwacze są głównymi sprawcami bezpośredniego zasilania silnika paliwem, chociaż działają w synergicznej współpracy z innymi podzespołami. Tworzą w ten sposób nazywany Common Rail system zaopatrzenia jednostki napędowej w paliwo. Z tego powodu, kiedy uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesel daje wyraźne, jak zmniejszona moc silnika, wolny rozruch czy szarpanie podczas jazdy, należy szybko udać się na badanie stanu pojazdu. Koszty naprawy bywają uzależnione od skali zniszczeń w obrębie części, ale także od ilości uszkodzonych wtryskiwaczy.

Ile wtryskiwaczy ma silnik diesla
Ile wtryskiwaczy ma silnik diesla

Konieczna wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie

W wypadku operacji, w której następuje zastąpienie uszkodzonych części nowymi, ceny bywają wyższe niż wypadku odbudowy tych części. Zupełna wymiana przedmiotów jest jednak niezbędna, kiedy doszło do nieodwracalnych zmian w obrębie elementu, a w przypadku gdy mamy lejące wtryski, objawy diesel wykazują na rozległe ziszczenia. Jednak w pierwszej kolejności należy wykonać szereg testów sprawnościowych w wybranej placówce diagnostycznej celem sprecyzowania skali zniszczeń. Czasami okazuje się, że są tańsze rozwiązania dla przywrócenia wydajności układu. Mimo to, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu czy ich naprawa będzie wynikało z ilości tych części. Przeciętnie możemy zauważyć, że w silnikach samochodowych znajduję się 4 lub 5 wtryskiwaczy, ale występują też jednostki, w których mamy tych przedmiotów więcej. Niestety koszt wymiany nawet jednego takiego przedmiotu bywa spory, a wiążę się to bezpośrednio z kosztownością tych elementów. Na szczęście w specjalistycznym serwisie jesteśmy w stanie odzyskać żywotność wtryskiwaczy również za sprawą ich odbudowy, co znacznie obniża koszty naprawy.

Konieczna wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie
Konieczna wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono 11 miesiecy temu

Liczba wtryskiwaczy w silniku diesla zależy od modelu i pojemności silnika. W przypadku małych silników diesla, takich jak silniki o pojemności do 2 litrów, zwykle stosuje się jeden wtryskiwacz na cylinder. W przypadku większych silników diesla, takich jak silniki o pojemności powyżej 2 litrów, zwykle stosuje się dwa lub więcej wtryskiwaczy na cylinder. Są też silniki diesla, które posiadają jeden wtryskiwacz na cały silnik, który jest zamontowany przed kolektorem dolotowym. Taki układ nazywany jest układem wtryskowym Common Rail. W takim przypadku jeden wtryskiwacz odpowiada za dawkowanie paliwa do wszystkich cylindrów silnika. Ilość wtryskiwaczy w silniku diesla jest określona przez producenta i zależy od modelu pojazdu, pojemności silnika i wymagań dotyczących emisji spalin. Dlatego, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat ilości wtryskiwaczy zastosowanych w konkretnym pojeździe, należy skonsultować się z jego producentem lub specjalistą.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki